رژیم غذایی به روش جی ال | تاثیر هورمون ها در رژیم جی الReviewed by Mehdi kh on Nov 1Rating: 5.0

آرامش روحی، جسمی، فکری و حتی جنسی شما وابسته به ترشح و دخالت هورمون ها برای کنترل واکنش های شیمیایی هماهنگ نگهدارنده ی همه چیز در بدن است. اگر انسولین بیش از حد به کار گرفته شود، احتمالا یکی دیگر از هورمونها تاوان آن را خواهد داد. خوردن غذاهای کم جی. ال. واقعا می تواند برای ایجاد توازن در ترشح هورمون هایتان کمک کند؛ چون ترشح آرام آنها در سیستم بدن و قند خون تان باعث می شود انسولین بتواند کار معمول خود را بکند.

برای داشتن اندام مناسب با متخصصان ما تماس بگیرید.

هیچ غذایی ممنوع نیست

یک برنامه ی غذایی سالم را تصور کنید که خوردن هیچ چیز در آن منع نشده، چه رسد به گروهی از غذاها. چقدر روحیه بخش! تغذیه بر پایه ی اصول تندرستی، یعنی داشتن تعادلی بهتر در رژیم غذایی تا میزان خطر بیماری ها را کاهش دهد. در چنین رژیمی، هیچ ممنوعيت کاملی برای غذاهای خاص وجود ندارد.

یک دلیل مهم برای خوردن غذاهای کم جی. ال. این است که مجبور نیستید چیزی را برای خودتان ممنوع کنید. اگر می دانید که جی. ال. غذایی زیاد است، می توانید بین خوردن یا نخوردن آن انتخاب آگاهانه ای داشته باشید.

غذایی که جی. ال. زیاد دارد می توانید:

  1.  مقدار کمتری از آن بخورید.
  2. از دفعات خوردن آن بکاهید.
  3. با غذاهای کم جی. ال. دیگر مخلوط کنید تا میزان گلوکز آن را کاهش دهید .
  4. طوری بپزید که میزان گلوکز کم شود.

همه ی داستان، جی. ال. کم است(یا گلوکز کم تر)

رژیم غذایی بر پایه ی شاخص گلوکز (GI) راهی واقعا عالی بود که به مردم کمک کرد تا متوجه شوند کربوهیدرات های مشخصی مفیدتر از بقیه است؛ اما جی. آی. فقط نصف داستان است.

رژیم غذایی براساس اندازه گلوکز میزان رها شدن و تأثیرات کربوهیدرات های موجود در غذا را در قند خون بررسی می کند؛ اما به هر حال جی. ال. (Glycaemic load) کمی جلوتر از جی. آی. Glycaemic Index است و اندازه ی متوسط پرس غذاهایی را که در یک وعده می خورید هم در نظر دارد. جی. ال. خیلی بیشتر از فقط جی. آی. در راهنمایی شما برای انتخاب انواع غذاهای سالم مفید است. جی. ال. آخرین قطعه در تکمیل پازل کربوهیدرات هاست.

هر کسی می تواند از عهده اش برآید

برنامه ی غذایی سالم، نه تنها باید مواد غذایی اساسی را به شما برساند، بلکه باید لذت بخش هم باشد. حالا سعی کنید از خوردن سوپ کلم لذت ببرید و با خوردن آن سالم بمانید، ببینیم چطور می توانید! رژیم جی. ال. سالم و لذت بخش است. جی. ال. فقط یکی از آن رژیم های زود کدریا مقید کننده ی کاهش سریع وزن نیست، بلکه راهی است برای خوردن هر آنچه برای بزرگسالان و کودکان به طور یکسان سالم و مناسب است.

مجبور نیستید مثل بعضی رژیم های غذایی دیگر همراه با آن ویتامین و مواد معدنی مکمل بخورید. برای این که از روش زندگی جی. ال. لذت ببرید، لازم نیست حتما وزن تان را کم کنید. برای کسانی که به بیماری های قلبی، دیابت و سندرم ایکس (مجموعه ای از علائم که خطر بیماری های قلبی و دیابت را افزایش میدهد) دچارند، رژیم جی. ال. منافع بسیاری دارد.

همچنین می تواند به زنانی که از سندرم پیش از قاعدگی (PMS)، سندرم تخمدان های پر کیست (PCOS) و یائسگی رنج می برند، کمک کند. اکثر میوه ها، حبوبات، مغزها و تخمه ها و سبزیجات به طور طبیعی کم جی. ال. هستند؛ بنابراین رژیم غذایی جی. ال. برای گیاهخواران مناسب است.

برچسب های واضح

خواندن برچسب های غذاها، اطلاعات مفیدی به شما میدهد؛ اما فقط به این شرط که بدانید با خواندن آنها به دنبال چه می گردید. احساس می کنیم مصرف کنندگان به شدت نیازمند نشانه یا نمادی هستند تا به سادگی در انتخاب غذاهای کم جی. ال. کمکشان کند. استرالیایی ها و اهالی آفریقای جنوبی از «نشان جی. ال.» استفاده می کنند .

در انگلستان، بعضی عمده فروشان مواد غذایی حالا به اعتبار پیام کم جی. ال. پی برده اند و در این باره روی برچسب محصولاتشان راهنماییهایی آورده اند. غذاهایی که برچسب «جی. ال. کم یا متوسط» دارند، می تواند در انتخاب مواد غذایی در یک طبقه بندی از غذاها، مثلا انتخاب کم جی. ال.ترین نان از میان انواع نان ها، کمک کند.

سلامتی تان را بهبود بخشید

صندوق جهانی تحقیقات سرطان (The world cancer Research Fund) تخمین زده است که خوردن ۵ وعده میوه و سبزیجات در روز، میتواند از ۲۰ درصد مرگ های ناشی از بیماری های مزمن در سراسر جهان پیشگیری کند. ویتامین ها و مواد معدنی آنتی اکسیدان دار موجود در میوه و سبزی ها، میتوانند در برابر رادیکال های آزاد (ترکیبات ناپایدار) که به ماده ی ژنتیک خسارت می زنند و باعث سرطان می شوند از ما حمایت کند.

بعضی از برنامه های مخصوص کاهش وزن که خوردن میوه و سبزی ها را ممنوع می کند، تکان دهنده و تعجب آور است. رژیم جی. ال. خوردن انواع میوه ها و سبزی ها را تشویق می کند. وجود مقدار زیاد چربی های اشباع شده و ترانس در رژیم غذایی تان می تواند میزان کلسترول خون را به شدت بالا ببرد. برنامه های غذایی که در آن خوردن چربی های اشباع شده توصیه می شود، نه سالم است و نه قابل قبول.

روش تغذیه برپایه ی اندازه ی گلوکز (جی. ال. گاهی خوردن غذاهایی را که در آنها چربی های اشباع شده به مقدار کم وجود دارد، به عنوان یک ناپرهیزی توصیه می کند. به طور کلی، در برنامه ی غذایی جی. إل. خودتان باید از چربی های اشباع نشده استفاده کنید که از شما در برابر بیماری های قلبی محافظت می کند.

برای مشاوره در زمینه لاغری و رژیم درمانی با متخصصان ما تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 10 =