آشنایی با رژیم جی ال | باید ها و نباید هاReviewed by Mehdi kh on Oct 3Rating: 5.0

همه ی آن ارزش های جی. آی. می تواند گیج کننده باشد؛ ما کسانی را دیده ایم که ع همه چیز را مخلوط می کنند و نمی دانند جی. آی. همان کالری است یا مقدار قند یا حتی چربی. مثل محاسبه ی کالری ها، کار کردن روی جی. آی. هم نشدنی است و هم = خسته کننده. شاخص گلوکز مقدار غذایی را آزمایش می کند که برای رساندن ۵۰ گرم از = کربوهیدرات های مفید برای بدن لازم است و احتمال دارد خیلی بیشتر یا کمتر از مقدار غذایی باشد که در یک وعده می خورید.

تلاش برای وزن کردن مواد تشکیل دهنده ی – وعده ی غذایتان به منظور جذب ۵۰ گرم کربوهیدرات می تواند گمراه کننده باشد و به نتیجه ی گیج کنندهای منجر شود. استفاده از اندازهی گلوکز (جی. ال.) برای کمک به تغذیه ی سالم بسیار منطقی تر و آسان تر است. اجباری به محاسبه ی جی. ال. ندارید (مگر این که خودتان بخواهید این کار را بکنید): جی. ال. به جای پرداختن به توزین های پیچیده و مرجع ها، به غذای موجود در بشقاب تان می پردازد.

 

لیست غذاها، راهنماهای خرید، راهنمای غذاخوردن بیرون از خانه و البته دستورالعمل های موجود در این مقاله همه ی سردرگمیها و تلاش ها را از بین می برد. منظم غذا بخورید، هر روز کمی فعالیت کنید و پیگیر برنامه ی تغذیه ی ما باشید. با این کارها می بینید که طبق زندگی جی. ال. پیش میروید!

اثر گذاری جی. ال در چند مورد بیشتر از جی آی است

 1. جی ال به وعده ی معمولی غذا مربوط است
 2. جی ال به معنای تنوع غذایی بیشتر است.
 3. جی ال غذا های سالم را محدود نمیکند.
 4. جی ال یعنی نیازی به وزن کردن غذا ندارید.
 5. شروع برنامه ی کم جی ال

در این مقاله و مقاله بعد:

 • ایجاد تغییر در روش تغذیه با جی.ال کم
 • کنار امدن با دوران نقاهت
 • شروع کردن با نمونه برنامه هایی از وعده ی غذای روزانه

ترکیب کردن جی . ال. با خوراک های مغذی برای تندرستی

پس تصمیمتان را برای خوردن غذاهای کم جی. ال. گرفته اید، مبارک است! حالا انتظار انرژی بیشتر، هوس غذا خوردن کمتر و رسیدن به وزنی سالم و ثابت را می توانید داشته باشید. مشتاق پیشروی هستید، اما از کجا شروع می کنید؟ و تغذیه ی کم جی. ال. چطور می تواند با جنبه های دیگر یک رژیم غذایی سالم همراه باشد؟ در این فصل کمک تان می کنیم جواب هر دوی این سؤال ها را پیدا کنید.

در فرایند ایجاد تغییر در رژیمی با غذاهای کم جی. ال. ش ما را در زندگی روزانه تان قدم به قدم جلو می بریم. همچنین مثال هایی از انواع غذاهایی با جی. ال. پایین در برنامه غذایی مان آورده ایم و نشان تان می دهیم که یک رژیم غذایی کم جی. ال. چقدر ساده و آسان می تواند در کنار توصیه های دیگر برای داشتن تغذیه ی سالم قرار بگیرد.

تغییر آسان و موفق رژیم غذایی تغيير الگوی عادت های رفتاری هیچ وقت آسان نیست، و تغییر دادن آنچه که می خورید هم از این حقیقت مستثنا نیست. ما، متخصصان رژیم های غذایی، طبق تجربه یاد گرفته ایم برای ایجاد و حفظ تغییر در برنامه ی غذایی، راهبرد لازم است.

فهرست زیر خلاصه ای از یک برنامه ی عملی است که بتوانید مسئولیت این تغییرات را بر عهده بگیرید:

 1. هدفهایتان را مشخص کنید: تصمیم تان را بگیرید که می خواهید در رژیم غذایی تان چه تغییری به وجود بیاورید.
 2. برای اقدامات تان نقشه داشته باشید: کارهایی که می خواهید در رسیدن به هایتان انجام بدهید مشخص کنید.
 3. به موانع غلبه کنید: ببینید چطور می توانید آنچه را مانع تغییر دادن رژیم غذایی تان می شود، دور بریزید.
 4. جلوی دلسرد شدن را بگیرید: وقتی تردید پیدا می کنید، دوباره به مسیر و خودتان برگردید. مباحث بعدی، نقشه ی عملکردتان را با جزئیات بیشتری تعریف می کند و تغییر مسیرتان به سمت خوردن غذایی که جی. ال. پایین دارد را جزوی از طبیعت ثانویه ی شما قرار میدهد.تعیین هدف های هوشمند در قدم اول برای تغییر رژیم غذایی فعلی تان به رژیم کم جی. ال. باید تصمیم بگیرید که می خواهید چه تغییراتی به وجود بیاورید و این تغییرات را به هدفهایی تبدیل کنید که می خواهید به آنها برسید. اطمینان پیدا کنید که هدفهایتان هوشمندانه است تا نتیجه ی بهتری کسب کنید. برای این که نشان بدهیم منظور ما از این کلمه چیست از هدف های مربوط به خوردن میوه و سبزی ها استفاده می کنیم، چون اینها بخش هایی حیاتی از یک روش تغذیه ی کم جی. ال. است.
 5. هدفهایتان را تعیین کنید:
  هدف هایتان را شفاف کنید و نگذارید خیلی کلی باشد. جای «روزی پنج وعده میوه و سبزی بخورم» را به «سالم تر بخورم» یا «میوه و سبزیجات بیشتر بخورم» بدهید:
 • معنادار: اطمینان پیدا کنید که هر هدف تأثیری سودمند روی رژیم غذایی کلی  ما دارد. برای مثال، خوردن روزی یک کارتن آبمیوه می تواند هدفی شفاف باشد، اما از لحاظ بهداشتی بی معناست. روزی پنج وعده میوه و سبزی لازم دارید. آبمیوه از هر نوع، فقط یک وعده به ش مار می آید (برای آشنایی بیشتر به مبحث «یک وعده چیست؟

 •  قابل قبول: مجبور نیستید چیزی را که دوست ندارید بخورید فقط به این دلیل که مواد مغذی برایتان خوب است یا چون کسی آن را به شما توصیه کرده است. در رژیم کم جی. ال. خوردن هیچ غذایی اجباری نیست، حتی بهتر از آن، خوردن هیچ غذایی هم ممنوع نیست. رژیم جی. ال. یعنی خوردن غذای معمولی بدون هیچ چیز عجیب و غریب یا نامطبوع و بدون سوپ کلم

 • واقع بینانه: هدفهایی که برای خودتان تعیین می کنید باید دورتر از وضعیت فعلی ش ما باشد، اما نه آن قدر دور که هرگز نتوانید به آنها برسید. یک قانون طلایی می گوید از تعیین هرگونه هدفی که با کلمات «من دیگه همیشه» یا من دیگه هرگز» شروع می شود خودداری کنید. اگر به خودتان بگویید: «من دیگه همیشه به جای دسر میوه میخورم»، هدفی برای شکست خودتان تعیین کرده اید، چون بعدها احساس خواهید کرد که انگار منکر خواسته ی خودتان شده اید. به جای آن که به خودتان بگویید: «هر وقت احساس کنم استحقاق اش رو دارم، و ازین بابت احساس گناه هم نمی کنم، یه کوچولو دسر میخورم و حالشو می برم». با خودتان مهربان و در راه رسیدن به هدفهایتان کمی انعطاف پذیر باشید. در مسیر رسیدن به هدفها اجازه ی انجام بعضی کارها را به خودتان بدهید.

برای داشتن اندام دلخواه با کلینیک تناسب اندام و زیبایی رسپینا تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + یک =