مزایا و معایب گن های لاغری برای تناسب اندامReviewed by Mehdi kh on Sep 26Rating: 5.0

بسیار ی از افرادی که چاق هستند تصور می کنند با پوشیدن گن های لاغری میتوانند ان نقطه از بدن خود را لاغر کنند ایا گن ها واقعا میتوانند لاغر کننده باشند یا نقش فرم دهنده دارند و تنگی بیش از اندازه ی ان ها می تواند برای بدن مضر باشد و هزاران سوال دیگر که در این مقاله به ان ها خواهیم پرداخت .خوب است اشاره ای داشه باشیم به این نکته که صد ها سال قبل کمربند هایی شبیه به گن لاغری ساعت شنی شکمی امروزی بین دختران رواج داشت که در زیر لباس به تن میکردند و نشانه ای برای باکرگی دختران می بود و همینطور خوش فرم نشان دادن بدن در آن زمان به کار گرفته میشد. این کمربند ها قرن ها بین مردم بابل و اروپا رواج داشت و به اقتضای شرایط دچار تغییر میشد. در قرن شانزدهم  میلادی و در اواخر دوره ملکه ویکتوریا این کمربند ها برای اولین بار از جنس فیبر و به شکلی شبیه به لباس دوخته شد. از آن زمان تا کنون نیز این لباس ها با مواد جدید و در شکل ها و با خاصیت های مختلف دوخته شده و به فروش می رسند.

برای مشاوره در زمینه لاغری موضعی کلیک کنید.

بایدبدانید که معروف ترین نوع گن لاغری ، گن لاغری ساعت شنی میباشد که خود به دو نوع گن ساعت شنی شکمی و نیز گن ساعت شنی جلیقه ای  تقسیم میشود. این مدل از گن ها شبیه ترین نوع گن به کمربندهای لاغری هستند که صدها سال پیش ساخته و استفاده می شده است. گن ساعت شنی شکلی شبیه به استوانه دارد که وسط آن عرض کمتری نسبت به بالا و پایین آن دارد و دقیقا شبیه به یک ساعت شنی میباشد و برای لاغر کردن و فرم دادن به عضلات و ماهیچه های شکم و پهلو به کار می رود. همچنین از انواع دیگر گن های لاغری میتوان به گن های لاغری بازو ، گن لاغری پا ، گن لاغری برای ران و یا ساق پا ، گن برای لاغری باسن ، گن لاغری سینه و همینطور گن های لاغری سرتاسری نام برد و بنا براین گن لاغری را نمیتوان تنها مربوط به لاغر کردن عضلات شکم و پهلو دانست و بلکه گستره وسیعی از گن ها را شامل میشود که برای لاغر تر کردن تمامی اعضای بدن کاربرد دارند. گن های فرم دهنده پر طرفدار ترین نوع گن فرم دهنده را میتوان گن فرم دهنده باسن و نیز گن فرم دهنده سینه دانست. اغلب گن فرم دهنده را گن فرم دهنده زنانه می نامند و بیشتر در بین خانم ها رواج دارد. همچنین انواع گن لاغری را نیز میتوان با یکسری شرایط به عنوان گن فرم دهنده استفاده نمود. گن هایی برای فرمدهی به شکم و پهلو، گن فرم دهنده بازو، گن فرم دهنده ران  

معایب استفاده از گن های لاغری :

شاید برای تان سوال پیش بیاد که این همه فشار و تنگی مشکلی برای بدن ایجاد نمی کند ؟ برای پاسخ به این پرسش نکات مربوط به استفاده و نیز تهیه صحیح گن ها را باید بررسی کرد نکته ی اساسی در استفاده از گن ، انتخاب صحیح سایز می باشد. در واقع هنگام خرید گن باید توجه داشته باشید که تفاوت اصلی آن با لباس در این است که خاصیت گن جمع کردن و فرم دادن به اندام بدن میباشد و میبایست که کمی اندام های شما را تحت فشار قرار دهد و اگر سایزی بزرگ را انتخاب نمایید، گن خاصیت خود را از دست میدهد و تنها مانند یک لباس آن را بر تن نموده اید! و اگر سایزی بسیار کوچک را انتخاب نمایید، این فشار بیش از توان شما بر بدنتان وارد میشود و شما قادر نخواهید بود در طول روز به مدت زیادی از آن استفاده نمایید و مجبور هستید آن را از تن در بیاورید و ممکن است از آن تاثیر چشم گیری نبینید

خوب است توجه داشته باشید گن اصل را تهیه کنید و مواد مصرفی آن است. یک گن مرغوب در کل از مواد ضد حساسیت تولید شده است و همچنین به مرور آسیبی به بدن شما وارد ننموده و به بدن و لباس رنگ پس نمیدهد. قابلیت شستشو دارد و با شستشو سایز آن تغییر نمیکند. همانطور که از قدیم نیز گفته اند هیچ ارزانی بی دلیل نیست، پس در انتخاب و خرید گن تنها به قیمت توجه نکنید و کیفیت را هم نیز ملاک قرار دهید و مطمئن باشید از آنجا که گن هم خاصیت فرمدهی و زیبایی و هم خاصیت درمانی دارد. با استفاده از گن لاغری خوب و با کیفیت، پس از مدتی سایز شما تغییر کرده و پس از مدتی نیاز پیدا میکنید که از سایزهای کوچکتر استفاده کنید و لذا متحمل هزینه شوید. پس باید گن لاغری از موادی تهیه شده باشد که خاصیت کشسانی را از بیرون همزمان با خاصیت وارد آوردن فشاری متناسب از داخل و بر بدن شما دارا بوده و یا دارای قابلیت تغییر سایز باشد تا شما را از انجام هزینه های بیشتر بی نیاز سازد.

باید به عنوان سخن آخر بگوییم که گن ها در واقع هم در دسته لباس زیر جای دارند و هم در دسته لوازم طبی و درمانی و در نتیجه رعایت نکات بهداشتی در تولید و نیز شرایط نگهداری و استفاده از آنها رابطه مستقیمی با سلامتی استفاده کنندگان از آن ها دارد و میبایست حتما از مراکز معتبر و با کیفیت خریداری و تهیه شوند. اما برای لاغری یک از نقطه از بدنتان مثلا پایین تنه یا شکم یا پهلو نمی توانید خیلی روی گن ها حساب کنید زیرا هم پوشیدن مدام ان ها ممکن نست و آزار دهنده است و هم تاثیری که باید را ندارد . بهتر است به جای سختی کشیدن و استفاده ی بیهوده از گن ها سعی کنید از رژیم غذایی سالم و ورزش پیروی کنید و اگر به دنبال راهی برای لاغری سریع و موضعی هستید از دستگاهای لاغری موضعی استفاده کنید که بهترین ان ها کرایولیپولیز است هم بسیار موثر است و همه بی خطر و کم هزینه می توانید خیلی زود از شر چربی های مقاوم خلاص شده و به نتیجه ی دلخواه برسید و خوب است بدانید که لاغری با کرایولیپولیز دائمی است .

برای مشاوره در زمینه لاغری موضعی کلیک کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + دوازده =