تغذیه ی سالم در دنیای واقعی | آشنایی با رژیم جی ال (1)Reviewed by Mehdi kh on Sep 27Rating: 5.0

در این مقاله همه ی آنچه برای شروع برنامه ی غذایی نیاز دارید، را در اختیارتان می گذارد؛ دربارهی رژیم. اطلاعاتی نسبی میدهد که ابزاری مهم برای یک زندگی سالم و شاد است که کنترل وزن سلامت بدنتان را به دست خودتان می سپارد. خواهید دید که چطور عناصر مختلف یک رژیم غذایی و روش زندگی سالم را در هم آمیخته ایم تا بهترین و کامل ترین اطلاعات موجود را به ش ما بدهیم. اگر میخواهید پاسخی برای ذهن جستجوگرتان بیابید و بدانید چرا ما متخصصان کلینیک رسپینا رژیم های غذایی، اینقدر نگرش رژیمی را مهم می دانیم، پاسخ اش را در این مقاله بخوانید.

تغذیه ی سالم در دنیای واقعی

صنعت رژیم های غذایی ارزش میلیونی دارد، چون مردم مدام دنبال این هستند که رژیم غذایی کامل رؤیایی شان را پیدا کنند. مدهای رژیمی می آیند و می روند؛ بعضی رژیمها مؤثر و بعضی دیگر صرفا خطرناک اند. کشورهای صنعتی با شیوع بیماری چاقی مواجه اند که رنج و عذاب فردی و هزینه های پزشکی زیادی دارد. بنابراین، مردم امیدوارانه به آخرین توصیه های خوردن و آشامیدن دل می بندند و به افزایش تقاضا برای رژیم غذایی بی عیب و نقص دامن می زنند؛ یعنی همان رژیم های افراطی که استفاده از آنها هر روز در حال افزایش است.

کار با بیماران، آموزش متخصصان رژیم های غذایی و بررسی انبوهی از شواهد علمی پیرامون تئوری های رژیمی، به این معناست که ما می توانیم از زوایای مختلف، مسئلهی پیدا کردن یک رژیم غذایی مؤثر را درک کنیم. ما با کسانی کار می کنیم که برای بهبود رژیم غذایی شان نیازمند کمک اند، و در این راه، با کسب دانش، مهارت هایمان را به راهبردهایی برای زندگی صحیح و غذاهای مفید تبدیل کردیم.

ما در جایگاه متخصصان مجاز رژیم های غذایی، پیشروی پیدا کردن رژیمی رضایت بخش و خوب برای ش ما و رسیدن به وزن متناسب هستیم. برایتان خبر بسیار خوشی داریم، این رژیمها را پیدا کرده ایم دکه بزرگترین پیشرفت غیر منتظرهی علوم تغذیه بوده است، به شما معرفی می کنیم. رژیم جی. ال. متوازن است و همه ی مواد غذایی مورد نیاز برای سالم ماندن تان را در خود دارد.

به شما می گوییم که چرا رژیمی که جی. ال. پایین دارد، انرژی بیشتری به ش ما میدهد، از خطر ابتلا به بیماریها می کاهد، مانع خوردن غذا از روی هوس می شود و توان حفظ یک وزن سالم را به شما میدهد. بیشتر وقتها، در رژیم های لاغری، آن دسته از مواد که از لحاظ ارزش غذایی نه تنها برای حفظ وزن، بلکه برای حفظ سلامت بدن هم مورد نیازتان است، فراموش می شود.

رژیم جی. ال. را می شود برای همه ی عمر ادامه داد؛ یعنی این رژیم هم سالم است و هم کامل انتخاب آسان، استفاده ی آسان رژیم جی. ال. مبتنی بر مصرف کربوهیدراتهایی مشخص، بخشی از یک رژیم سالم است که به جای ذخیره کردن سوخت در بدن به صورت چربی، با آزاد کردن آرام انرژی مدت بیشتری شما را سر پا نگه میدارد. برای آشنایی بیشتر با برنامه ریزی برای خوردن،  از بهترین مزایای تغذیه به روش  نوعی انعطاف پذیری نسبت به غذاست. چه در حال کاهش وزن باشید. چه نباشید، اصلا احساس نخواهید کرد که رژیم پرهیزی گرفته اند.

این طور فکر کنید که جی. ال. یک برنامه ی غذایی است نه یک رژیم. دو تا از مهم ترین عوامل تغذیه ی سالم از این قرارند: و  از غذایتان لذت ببرید: خوردن، از لذت های زندگی است.

رژیم جی. ال. شما را و از خوردن غذایی منع یا به خوردن آن وادار نمی کند. لذت بردن از غذا به روش جی. ال. یعنی برقراری  غذاهای متنوع بخورید: هر چه بیشتر غذاهای متنوع بخورید، مواد مغذی از اساسی، به ویژه ویتامین ها و مینرال های بیشتری دریافت می کنید. براساس این دو رویکرد است که می توان یک رژیم غذایی سالم، شاد و متعادل را پایه ریزی کرد.

حتی تصور پرهیز از هر غذایی برای همیشه، هم شما و هم ما را به دلهره می اندازد. ما متخصصان هم مثل ش ما اهل غذا خوردن هستیم. دوست داریم اشپزی کنیم و غذا بخوریم و به همین دلیل عاشق جي. ال. هستیم.عملی کردن برنامه ی جی ال برای اطمینان از این که رژیم جی. ال. (.G. L) همین امروز و بی هیچ دردسری در دسترس تان است، در قفسه های سوپر مارکت ها، ساعتها وقت صرف کرده ایم تا مواد غذایی مناسب جی. ال. پیدا کنیم؛

راهمان را از لیست غذای رستورانها عبور دادیم تا شما بتوانید طبق روش جی. ال. غذا بخورید و برای گردآوری مجموعه ای از خوراکیها به آشپزخانه ها رفتیم تا همیشه بتوانید غذاهایی کم گلیکوژن بخورید.

  • گوشت ماهی و مرغ: مخلوط خوبی از غذاهای پروتئین دار از جمله گوشت الخم، مرغ پوست کنده و مخلوطی از ماهی های سفید و چرب انتخاب کنید.
  • میوه و سبزی: تقریبا همه ی میوه و سبزی ها برای برنامه ی غذایی جی. ال. عالی هستند.

این مقاله ادامه دارد با متخصصان کلینیک رسپینا همراه باشید تا رژیم جی ال را به شما معرفی کنیم و بصورت کاربردی به شما آموزش دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − 2 =