دلایل میوه خواری انسان ها | پروتئین از کجا تامین می شود؟Reviewed by Mehdi kh on Jul 19Rating: 5.0

تمام نظریه های تغذیه ای را که تاکنون نوشته و پیشنهاد شده است باید فراموش کنی. کسی که طبق طبیعت و با روش طبیعی زندگی کند، نه به دکتر احتیاج دارد نه به دارو و مؤسسات درمانی در مجلات تندرستی پرزرق و برق حتی دیده می شود که بعضی از پروفسورها شكر را نیز جزء مواد سالم قلمداد کرده اند. مست و بی تفکر دهان باز کردن و مزخرف گفتن که سرمایه نمی خواهد. کسی نیست از آقایان پروفسور پادل و پروفسور فردریک استیر بپرسد که آیا این همه مردم دیابتی از مریخ آمده اند؟ اگر قند و شکر بیماری زا نیستند، چرا این همه کتاب رژیم غذایی برای افراد دیابتی وجود دارد؟ چرا این همه متخصص امور تغذیه مانند پزشکان مریض تر از خوانندگان کتابهایشان هستند؟ آنها از پشت برگهای انبوه نمی توانند جنگل را ببینند و نژاد خود را گول میزنند. انسانی که غذای مرده می خورد و شیر حیوانات دیگر را می نوشد، باید هم تنها موجود بیمار این سیاره باشد و برای سلامت خود داروهای شیمیایی مصرف کند.

میوه خواری

برای رهایی از چاقی با ما تماس بگیرید.

کل اگر طبیب بودی، سر خود دوا نمودی

هروقت پزشکان خود را مداوا کردند، آن وقت می توانند سرمشق و الگوی خوبی برای بیماران خود نیز باشند. کسی نیست از این آقایان منجی بشر بپرسد که چرا قوی ترین و بزرگترین حیوان گیاه خوار عمری بدون قابلمه و آسپیرین زندگی کرده و سالم مانده است؟ چرا این آقایان فقط گوشت حیوانات گیاه خوار را برای تغذیه انسان مناسب میدانند؟ چرا مصرف گوشت حیوانات گوشت خوار را جایز نمیدانند؟ چطور قبایل خام خوار که طول عمرشان نمونه سالم زندگی کردنشان است، مریض نمی شوند؟ اخيرة قبیله خام خوار هانس را نیز با قند و شکر و آرد سفید از مسیر طبیعی خود خارج کرده اند. بوداییهای تا نوددرصد خام خوار تاکنون چگونه زندگی کرده اند؟ حضرت عیسی چطور توانست مدت چهل روز در بیابان روزه آب بگیرد؟ این مسیحی نماها زمانی حضرت عیسی را قبول دارند که به نفعشان باشد. هر آنچه می خوریم باید به صورت گلیکوژن (قند میوه) ذخیره شود. مواد نشاسته ای و چربی ها و اسیدهای آمینه، همگی زمانی قابل استفاده هستند که به گلیکوژن تبدیل شده باشند. حالا تصورش را بکن تبدیل پروتئین به گلیکوژن چقدر برای بدن دردسر ساز و انرژی برباددهنده است. در اینجا لازم میدانم درباره گوشت صحبت کنم.

میوه خواری

زمانی که من فقط میوه میخورم، پروتئین بدنم از کجا تأمین می شود

در جواب باید از کسانی که چنین پرسش هایی را مطرح می کنند پرسید، گاو نر تنومندی که در گذشته زمین را به کمک آن شخم می زدند، گوشت و پروتئین بدنش در بهترین شکل آن از کجا تأمین می شود؟ مگر از خوردن گیاهان تأمین نمی شود؟ آن هم بیشتر طول سال فقط از یک نوع گیاه. آیا هیچ میدانی فیل با آن جثه قوی و ماهیچه ها و استخوانهای تنومند فقط شاخه های سبز درختان را می خورد؟ حالا گمان می کنی اگر اشرف مخلوقات هم مانند حیوانات دیگر غذای طبیعی خود را بخورد، دچار کمبود می شود؟ متأسفانه انسان توازن و تعادل خود را همه جانبه از دست داده است. انسان مرفه امروزی از تجمع و تلنبار شدن بازمانده های پروتئینی در سرتاسر بدن می نالد. ۴۵ سال پیش لوتر وندت گفته بود که انسان نمی تواند پروتئین حیوانی را هضم کند. او ثابت کرد که انسان این قبیل آشغال های پروتئینی را در مقیاسی چشمگیر در شبکه های خونی و مویرگها و اعضایی مانند جگر ذخیره می کند و این امر باعث انسداد این اندام ها می شود.

میوه خواری

او گفته است فقط تغذیه گیاهی می تواند انسان را از شر بیماریها نجات دهد. این دکتر به بیماریهای ناشی از مصرف مواد پروتئینی، عوارض پروتئین های هضم نشده می گوید. هر موجودی خود پروتئین مورد نیاز بدنش را از غذاهای مصرف شده به صورت اسیدهای آمینه تأمین می کند. چنانچه موجودی مواد پروتئینی را حاضر و آماده به صورت همان گوشتی که انسان یا گوشت خواران میخورند، به بدن برساند، این گوشت ابتدا باید به اسید آمینه تبدیل شود و سپس به گلیکوژن. این افسانه است که می گویند پروتئین به انسان نیرو می دهد. پروتئین برای ساختن سلولها ضروری است، اما انرژی زا نیست. زمانی می تواند انرژی زا شود که به گلیکوژن تبدیل شده باشد، زیرا بدن انرژی مورد نیاز خود را فقط می تواند به صورت گلیکوژن مصرف کند. در صورتی به این قبیل پروتئینها نیاز است که مواد نشاسته ای و چربی کافی در بدن موجود نباشد. در ضمن تبدیل این دو ماده به گلوکز برای بدن راحت تر و کم هزینه تر از تبدیل پروتئین به گلوکز است. این را می توان ثابت کرد. هنگامی که روزه می گیریم، اول چربیها و مواد نشاستهای زائد همراه با آشغال های موجود در آنها میسوزد و دفع می شود و اگر به نخوردن ادامه دهیم، سلول ها و ماهیچه ها به مصرف سوخت و ساز بدن می رسند.

تو باید از امروز تصمیم بگیری که اضافات پروتئینی بیمار کننده را از بدنت خارج کنی. در آینده نیز سعی کن گوشت و مواد حیوانی مصرف نکنی، چون به تو ضرر می رسانند و سلامتت را به خطر می اندازند. کسی تاکنون بر اثر کمبود پروتئین نمرده است. حتی بچه های گرسنه افريقا نیز بر اثر کمبود انرژی می میرند نه بر اثر فقدان مواد پروتئینی آنها بر اثر استفاده بیش از حد پودر شیرهای فاسدشده کشورهای غربی می میرند. بهتر است به این مردم آموزش دهند که چگونه چاه آب بسازند و میوه و سبزی بکارند، نه اینکه مواد مازاد بر احتیاج کشورهای اروپایی را به آنها بفروشند. با تغذیه گیاهی می توان هفت تا ده برابر جمعیت کنونی جهان را تغذیه کرد. استنلی بوروگز در کتاب خود، درمان برای عصر جدید، می نویسد: «هوایی که ما تنفس می کنیم، چهار برابر اکسیژن، هیدروژن، کربن، ازت و… دارد. بدن ما می تواند این گازها را جذب کند و مواد مورد استفاده خود را از آنها بسازد. ما همواره می توانیم از مواد ازت دار پروتئین بسازیم.

برای رهایی از چاقی با ما تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 7 =