میوه خوردن هم قانون دارد؟؟| قوانین مصرف میوه هاReviewed by Mehdi kh on Jul 9Rating: 5.0

در این مقاله قرار است به شما آموزش دهیم که مصرف میوه به طور صحیح چطوریه تا آخر مقاله همراه ما باشید و از این نکات حیرت زده شوید.

قوانین میوه خوردن

١. میوه را همیشه با شکم خالی بخور. هر گونه مخلوط کردن آن با مواد دیگر خطرناک است و باعث تخمیر مواد در دستگاه گوارش و نفخ می شود. حاصل این تخمير و نفخ که بر اثر قند میوه به وجود می آید، تشدید ضربان قلب، فشار دیافراگم و گستردگی دستگاه گوارش است. تو در این حالت به یک کارخانه الكل سازی کوچک تبدیل شدهای. گاز کربنیک حاصل از تخمیر مواد در دستگاه گوارش به قلبت فشار می آورد و باعث نابودی سلول های آن می شود. این بیشترین عامل بیماری قلبی است. هرگز نباید میوه ای را که زمان هضمش کوتاه است بعد از غذاهای دیرهضم خورد، زیرا زمان گذر میوه از معده به تأخیر می افتد و باعث تخمیر مواد در معده و نفخ می شود.

٢. بهترین موقع میوه خوردن صبح است، چون از ساعت چهار بامداد به بعد جریان دفع شروع میشود و نباید با مصرف غذاهای دیرهضم مانع این جریان شویم.

٣. بهترین کمک دهنده در این موقع میوه های آبدار است، نه موز و خرما.

۴. تمام صبح را با میوه بگذران و هروقت گرسنه ات شد، فقط سراغ میوه برو.

۵. میتوانی آب هر میوه ای را که دوست داری بگیری و جرعه جرعه بنوشی، اما آب میوه ای که خودت بگیری نه اینکه آن را از بیرون بخری، زیرا آنها مواد شیمیایی نگهدارنده دارند و قابل خوردن نیستند. مواظب باش آب میوه را باید فورا بنوشی وگرنه در مجاورت با هوا اکسیده و سمی می شود. همچنین اگر دندان هایت وضعیت خوبی ندارند، می توانی میوه را در دستگاه مخلوط کن له کنی. به این صورت از تمام میوه و ویتامین ها و مواد معدنی اش استفاده می کنی.

۶. میوه سریع هضم می شود، بدن به راحتی بهترین و پرارزش ترین انرژی را دریافت میدارد و بلافاصله از این انرژی برای بیرون راندن ته مانده و آشغال های مواد دیگر استفاده می کند. بر اثر همین خاصیت پاک کنندگی است که در مدت کمی چربیها آب می شوند و بدن حالت طبیعی به خود می گیرد. این را بدان که فقط قند میوه ها (گلوکز) انرژی بدن و مغز را تأمین می کند. نه پروتئین و نه مواد نشاسته ای هیچ کدام نمی توانند مستقیما به بدن یا مغز انرژی برسانند، چون ابتدا باید به گلوکز تبدیل شوند و بعد مورد استفاده سلول ها و بافتها قرار گیرند. این تبدیل و تحول فقط به وسیله انرژی انجام می گیرد. راحت ترین نوع تبدیل، تبدیل چربیها به گلوکز است و مشکل ترین آنها، پروتئین به گلوکز.

۷. این باور که پروتئین مستقیما انرژی تولید می کند، درست نیست. پروتئین سربار بدن است. من مجبورم دوباره توضیح دهم که بدن باید هفتاد درصد از انرژی خود را صرف هضم پروتئین کند تا بتواند سی درصد انرژی از آن به دست آورد. بدن باید پروتئین را به مواد نشاسته ای، سپس مواد نشاسته ای را به چربی و دست آخر چربی را به قند (گلوکز) تبدیل کند و از آن انرژی به دست بیاورد. این اعمال خیلی سریع انجام می گیرد. به همین دلیل افراد چاق که چربی انبار می کنند بیماران مواد نشاسته ای هستند. من در کتاب اول خود به نام چاق و بیمار یا لاغر و سالم شرح داده ام که مواد نشاسته دار مانند غلات و سیب زمینی به حدی نشاسته دارند (به خصوص در حالت پخته که مواد معدنی آنها غیر آلی می شود که بدن نمی تواند آن را بسوزاند، بلکه آن را انبار می کند. مخصوصا مواد کلسیم دار پخته که چون مکمل کلسیم یعنی منیزیم را دارا نیست، به ناچار بدن این کلسیم غیرطبیعی را در قسمت های نرم بدن انبار می کند که نتیجه آن سختی ماهیچه هاست. میوه ها به سرعت به بدن انرژی می رسانند، بی آنکه به انرژی اندوخته آسیبی وارد کنند.

۸ انرژی یعنی نیروی حرکتی و ما امروزه بر اثر روش زندگی مخرب و طاقت فرسا، دائما انرژی از دست می دهیم.

۹. تا ظهر هیچ گونه مواد تحریک کننده ای مانند قهوه، چای، کاکائو و الكل مصرف نکن. اینها هضم میوه را کاملا فلج می کنند. تو به اندازه کافی از میوه ها انرژی کسب می کنی و به این قبیل سموم نیاز نداری. درباره نیکوتین هم نباید فراموش کرد که احمقانه ترین لذتهاست. در اینجا می خواهم از دکتر نرمن والكر برایت نقل کنم. او می نویسد گاز کربنیکی که بر اثر مصرف مواد نشاسته ای حاصل می شود، باعث نارسایی های قلبی است. این مواد چسبناک و دیرهضم فاقد مواد قلیایی لازم هستند، در صورتی که میوه ها از این نظر هیچ گونه کمبودی ندارند. او همچنین می نویسد: «آیا می دانی چرا ناراحتی قلبی داری؟» دکتر عزیز ۱۱۶ ساله ما در سال ۱۹۸۵ در کتاب تو می توانی دوباره جوان شوی علت ابتلا به بیماریهای قلبی را مفصلا توضیح داده است.

او می گوید

به روزها و تقویم اعتنا نمی کند و پیری برایش مفهومی ندارد. در ۱۱۶ سالگی هنوز با دوچرخه از بیماران خود عیادت می کند. او بهترین الگو برای ما میوه خواران است. ما اینجا با بیماریها کاری نداریم، بلکه روش زندگی ما غلط است. اگر این اشتباهات را اصلاح کنیم، بیماریها خود به خود برطرف و سپری می شوند. ما هیچ وقت نمی توانیم بیماری را درمان کنیم، بلکه می توانیم بدن بیمار را درمان کنیم، و زمانی این کار مقدور است که روش تغذیه خود را سروسامان دهیم. می خواهم مطالبی درباره خوردن میوه ها برایتان نقل کنم. دکتر الکساندر هایم می گوید: من اکیدا خوردن لیمو را به افراد رماتیسمی توصیه می کنم.» حالا افراد ضد میوه که اسید میوه را موجب رماتیسم میدانند بدون اینکه خود کوچکترین آزمایشی کرده باشند، چه می گویند؟ دکتر کارینگتن متذکر می شود که خاصیت تأثیرات حدس نزدنی لیمو و پرتقال را می توان در افرادی که نقرس و رماتیسم دارند، بررسی کرد. قدرت حل کنندگی مرکبات را فقط اشخاصی می توانند درک کنند که بیماری های اسیداوریکی دارند. اسید طبیعی موجود در این میوه ها مانند اسیدی که در توت فرنگی وجود دارد، باعث پاکسازی خون است و موجبات آرامش و تقویت سلسله اعصاب را فراهم می آورد. توت فرنگی مقدار زیادی آهن دارد که برای بدن مفید و در امر خون سازی نیز مؤثر است.

آب لیموی تازه دارویی شفابخش برای افرادی است

که دچار دیفتری و مالاریا شده اند، زیرا اسید طبیعی لیمو عفونت گلو را از بین می برد. آب پرتقال حاوی ماده ضد اسکوربوت است و بیماری هایی را درمان می کند که بر اثر کمبود ویتامین ث به وجود می آیند. به همین دلیل هنگام سرماخوردگی تأثیری درمانی دارد و شخص بیمار می تواند هفته ها فقط پرتقال بخورد بدون اینکه خطر اسیدی بودن این میوه تهدیدش کند. دکتر بنگافیلد در مجله «پیک تندرستی» می نویسد دکتر گارود، پزشک مقتدر انگلیسی، به بیمارانی که به نقرس مبتلا بودند توصیه می کرد آب لیمو، پرتقال، توت فرنگی، انگور، سیب و گلابی مصرف کنند. محققی فرانسوی می نویسد که پتاس موجود در میوه ها عامل مؤثر پاکسازی خون است و آن را از وجود آشغال های انبارشده که موجب رماتیسم و نقرس می شوند، پاک می سازد. دکتر بوزارد به بیمارانی که دچار کمبود ویتامین ث (اسکوربوت) بودند، توصیه می کرد صبح ها، ظهرها و عصرها آب لیمو و پرتقال مصرف کنند. پزشکی دیگر در کتاب میوه های شفابخش مینویسد، مواد معدنی و اسیدی موجود در میوه ها کاملا با آنچه در آزمایشگاهها تولید می شود، متفاوت است. شاید شیمیدانان بتوانند در آزمایشگاه خود سیب یا پرتقال تولید کنند، اما این با نوع اصلی و طبیعی آن کاملا متفاوت است، زیرا نیروی زندگی در آن وجود ندارد. ما فقط باید مواد معدنی و ویتامین های طبیعی مصرف کنیم. آنچه در آزمایشگاهها تولید می شود، عناصری مرده و غیر طبیعی و سمی هستند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 9 =