در این مقاله قصد داریم تا با مواد غذایی آشنا شوید و به طور اصولی در رژیم خود بالاترین بهره را ببرید.

 روغن های اشباع شده مثل

  • کره و چربی های حیوانی، را با روغن های ترکیبی غیر اشباع شده مثل روغن زیتون جایگزین کنیددانه ها و تخمه ها: مقدار متعادلی از همه ی دانه ها و تخمه ها برای شما دربرنامه ی کم خوب است.غلات: غلاتی مثل جو دوسر، جو کوبیده و بلغور گندم را کامل و با سبوس بخورید.

ماکارونی، برنج و سیب زمینی:

  • مقدار کمی ماکارونی را برای مدت کوتاهی بپزید. برنج را با عدس یا لوبیا مخلوط کنید تا آن کم شود. بهتر است به جای سیب زمینی های بزرگ، از نوع تازه یا شیرین و کوچک آن استفاده کنید.

نانها:

  • تا جایی که میتوانید از نانهای تهیه شده از غلات استفاده کنید، چون نانهای تهیه شده از غلات سبوس دار و مغزدار، در مقایسه با نان های تهیه شده از آرد سفید خالص پایین تری دارند.

خرید غذاهایی با کالری. پایین بعضی رژیمها مجبورتان می کنند به غذاهایی روی آورید که اغلب به آنها دست هم نمیزنید. در حقیقت، خیلی ها فقط به این دلیل که میل به خوردن غذاهای رژیمی ندارند دست از رژیم برمی دارند. خبر خوش این است که برنامه غذایی با مقررات و پرهیزهای سفت و سخت غذایی همراه نیست.

برنامه لاغری و تناسب اندام بر پایه ی چند اصل خیلی ساده استوار است:

 آماده باشید، همیشه با لیست غذاهایی که در چند روز آینده لازم خواهید داشت خرید کنید. ، وقتی گرسنه هستید، هرگز خرید نکنید.و در مقابل خرید مواد غذایی که با تبلیغ به شما پیشنهاد می کنند. وسوسه نشوید. و اگر به این مواد غذایی نیازی ندارید، نخرید. اگر می خواهید با خوشحالی به سوپرمارکت وارد شوید و با رضایت از آن خارج شوید.

بیرون غذا خوردن، خوب غذا خوردن بیرون غذا خوردن راه خوبی است تا با دوستان خود معاشرت کنید! وقتی می خواهید خوش بگذرانید، اصلا دوست ندارید ساقهی کرفس گاز بزنید. اگر دربارهی موادی که جی. ال. پایین تری دارند اطلاع کافی کسب کنید، نیازی به این کار نیست. این توصیه ها را، صرف نظر از محل صرف شامتان، به خاطر بسپارید، زیرا کمکتان می کند از مسیر منحرف نشوید.

 وقتی سر جایتان می نشینید، کمی آب بخواهید. یک جرعه آب، شدت گرسنگی را از بین می برد. به نانهایی که احتمالا کالری بالایی دارند، خیره نشوید. همه ی روز را گرسنه نمایند تا موقع شام تا مرز ترکیدن غذا بخورید.دقیقا همان چیزی را که می خواهید سفارش بدهید؛ هر چه باشد مشتری شمایید.

سس را به جای این که روی ش امتان بریزند کنار غذایتان گذاشته اند؟ برایتان دسر میوه یا پنیر گذاشته اند؟ یک پرس کوچولو هم ماکارونی؟ خودتان تصمیم بگیرید که چه می خورید!  در رستورانهای چینی، هندی و فست فود غذا خوردیم تا بتوانیم آخرین لیست غذاهایی که کالری پایین تری دارند، در دسترس تان بگذاریم.در مقاله های بعد برای شما مثل گردش سریعی در رستوران هاست که پی ببرید چه چیزی دربارهرژیم غذایی هیجان انگیز است و چه چیزی نیست. روند تحقیقات خیلی سخت بود، اما بالاخره یکی باید این کار را انجام میداد!

دستورالعمل هایی برای موفقیت

شناختن مواد غذایی کم کالری مفید است، اما برای تهیه ی غذاهایی که از کالری پایینی برخوردارند، دستورالعمل هایی هم لازم دارید. دستور تهیه ی غذاهایی که کالری كم دارند، دهانتان را آب می اندازند. برای پخت خانگی انواع غذاهایی که جی. ال. پایین دارند، باید مهارت های یک متخصص تغذیه و آشپز را با هم داشته باشیم.

از مواد غذایی ساده استفاده می کنیم و شما هم مجبور نیستید برای پختن هر کدام از غذاها آشپز درجه ی یک باشید؛ این دستور تهیه ی غذا خیلی کوتاه است و غذاها مغذی و خوشمزه اند و خیلی سریع حاضر می شوند. خیلی راحت، با جایگزین کردن یک ماده ی غذایی با دیگری می توانید میزان کالری بعضی از غذاهای دلخواهتان را کم کنید.

در دستورها مقدار فراوانی میوه و سبزی در نظر گرفته ایم تا برای طبخ غذاهای مطلوب در پنج وعده ی غذایی روزانه کمکتان کنیم. لبنیات را هم اضافه کرده ایم تا استخوان هایتان سالم بماند. دستورهای غذایی ما شامل ترکیب خوبی از هر دو منبع پروتئین های حیوانی و گیاهی است، یعنی گیاهخواران را هم در نظر گرفته ایم.

اگر در برنامه ی غذایی ما لازم نباشد، هیچ شربت یا معجونی را با نمک یا شکر درست نمی کنیم، چنین چیزی را در برنامه ی ما پیدا نمی کنید. در مقاله های قبل سایت، هر آنچه برای شروع برنامه ی غذایی سالم و کم جی. ال. لازم دارید، به شما گفته ایم. فرایندها را تا جای ممکن آسان و ساده کرده ایم. بعد از این که چند هفته غذاهای کم کالری بخورید، دیگر به کمک ما نیازی ندارید، می توانید با اعتماد به نفس در س وپرمارکت ها قدم بزنید و خرید کنید؛ بیرون از خانه، مطابق با روش جي. ال. غذا بخورید و می دانید که چطور غذاهای خاصی را انتخاب و درست کنید تا همخوانی بیشتری با رژیم لاغری داشته باشد.

در زندگی روزمره مان از رژیمی پیروی می کنیم و خیلی از بیماران ما هم همین کار را می کنند، چون این رژیم خیلی ساده و لذت بخش است. رژیم . کمک می کند وزن تان را کم کنید، خطر ابتلا به بیماری ها را کاهش دهید و اگر از بیماریهای قلبی دیابت یا فشار خون رنج می برید، کمک تان می کند آنها را بهبود بخشید. (برای آشنایی بیشتر با مزایای پزشکی با کلینیک رسپینا تماس بگیرید).

حتی اگر احساس می کنید حالتان خوب است، اما می خواهید بهتر باشد، رژیم لاغری کمک تان می کند. از دیدگاه ما متخصصان کلینیک رسپینا، برنامه ی تغذیه باید استانداردهای بالایی داشته باشد تا از آن راضی باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =