تغذیه ی سالم داشته باشیم.برخی از ما سال هاست که دلمان می خواهد قدمی برداشته و زندگی و لایف استایل خود راتغییر داده و به سمت داشتن تغذیه ای سالم برویم و همواره مواد غذایی سالم ومفید برای سلامت تناسب اندام خود را مصرف کنیم اما در همین نقطه ی شروع مانده ایم و پیش نمی رویم . چه طور می شود این پروسه را شورع کرد و در طول روز تغذیه ای سالم داشت و به این ترتیب لایف استایل ما هم تغییر خواهد کرد و سالم تر و با انگیزه ی بیشتری به کارهای روزمره خواهیم پرداخت می دانید که تغذیه در افسردگی و بی انگیزه بودن هم بسیار مهم و موثر است .

خوب است توجه کنید که تغذیه سالم با یادگیری روشهای جدید درغذا خوردن مانند اضافه کردن میوه های تازه، سبزیجات و غلات سبوس دار و کاهش در غذاهایی که دارای مقدار زیادی چربی، نمک و شکر هستند شروع می شود. تغییر در رژیم غذایی و شروع یک تغذیه سالم شامل یادگیری در مورد تعادل، تنوع و میانه روی در تغذیه است.

تغذیه ی سالم – اهمیت آن در زندگی :

تغذیه ی سالم

توجه کنید که غذا در حکم دارو برای بدن تان است و این بیانگر اهمیت بیش از حد این موضوع است غذا خوردن سالم کمک خواهد کرد که تعادل مناسبی از ویتامین ها، مواد معدنی و دیگر مواد مغذی دریافت کنید. این مسئله به شما کمک خواهد کرد تا احساس بهتر و انرژی بیشتری داشته باشید. و می تواند به شما کمک کند تا استرس خود را بهتر کنترل و مدیریت کنید، تغذیه سالم یکی از بهترین کارهایی است که شما می توانید برای جلوگیری و کنترل بسیاری از مشکلات بهداشتی، انجام دهید از جمله بیماری قلبی فشار خون بالا دیابت نوع دو  برخی از انواع سرطان .

جالب است بدانید که تغذیه سالم همان رژیم غذایی سالم است . غذا خوردن سالم یک رژیم غذایی نیست ،این به معنای ایجاد تغییراتی است که شما می توانید با ایجاد آن ها از زندگی تان تا پایان عمر لذت بیشتری ببرید . رژیم های غذایی موقتی هستند و از آن جا که هنگام داشتن رژیم شما کمتر می خورید، ممکن است اکثر اوقات احساس گرسنگی داشته باشید و پس از متوقف کردن رژیم، برای جبران آنچه از دست داده اید پرخوری کنید

یک تغذیه سالم؛ متنوع و متعادل از مواد غذایی بسیار رضایت بخش تراست. با داشتن فعالیت جسمی بیشتر و تغذیه سالم شما به نتیجه بهتری می رسید تا داشتن یک رژیم سخت.توجه کنید که داشتن تغذیه ی سالم را باید به عادت تبدیل کنید و اینگونه خواهید دید که زندگیتان به سرعت تغییر چشم گیری خواهد کرد  .

ابتدا در مورد دلایل خود برای تغذیه سالم فکر کنید، خوب است که  شما برای بهبود سلامت خود کاری و اینگونه به احساس بهتری برسید ضمن اینکه دیگران واطرافیانتان هم به احسا س بهتری خواهند رسید. اگر مادر خانواده هستید میتوانید فرزندان خود را برای اینده ای سالم و نیکو اماده کنید و به ان ها از همین کودکی داشتن تغذیه ای سالم را اموزش دهید تادر بزرگسالی هم افراد متناسبی باشند و هم سالم و سلامت زندگی کنند .در ابتدا بهتر است در مورد برخی از تغییرات کوچک فکر کنید، آنهایی را انتخاب کنید که می توانید ادامه دهید. توجه کنید که سعی نکنید همه ی تغییرات را یک باره انجام دهید.

یک هدف آسان را در نظر بگیرید که بتوانید به آن برسید، مانند داشتن یک سالاد و یک تکه میوه در هر روزایجاد یک هدف بلند مدت ، مانند داشتن یک شام گیاهی در هفته. البته که داشتن مشوق و حامی بسیار مهم است تا عادات بد تغذیه ای را تر ک کرده و عادات سالم راجایگزین کنید و در این راه دچار یاس و ناامیدی نشوید و داشتن حمایت از دیگران در ایجاد تغییرات تغذیه ای می تواند کمک بزرگی به شما کند هر چه حمایت از شما بیشتر باشد، آسان تر از پس آن بر خواهید آمد.

از خانواده و دوستان خود بخواهید که تغذیه سالم را با شما شروع کنند و به شما کمک کنند وعده های غذایی سالم را بشناسید و یاد بگیرید و دستورالعمل های آن ها را به اشتراک بگذارند. همواره سعی کنید قدم هایتان را کم و کوچک بردارید و به مرور زمان خواهید دید که بسیاری از عادات بد تغذیه ای خود را با عادات خوب جایگزین کرده اید و بعد از این همواره زندگی برای تان با معنا تر خواهد شد.

تغذیه ی سالم در ابتدا باید رسیدن به تعادل را تمرین کنید :

تغذیه ی سالم

توجه داشته باشید که در طول روز از تمام گروه های مواد غذایی مصرف کنید مانند دانه ها، مواد غذایی پروتئینی، میوه و سبزیجات، و فراورده های لبنی. به بدن خود گوش دهید، فقط در زمانی که گرسنه هستید بخورید و در زمانی که احساس سیری کردید از غذا خوردن دست بکشید. همین که فقط زمانی که گرسنه هستید غذا بخورید .

برای شما یی که عادت به ریزه خواری دارید می تواند پروسه ای سخت باشد زیرا همواره عادت دارید مرتب تنقلات بخورید و ترک این عادت اراده ای قوی می خواهد که با ترک این عادت بیشتر اضافه وزن خود را به راحتی از دست خواهید داد بهتراست از همین امروز برای ترک این عادت بد خود دست به کار شوید و نتایج شگفت انگیز ان راببینید .

تغذیه ی سالم باید تغذیه ی متنوع داشته باشید :

تغذیه ی سالم

همواره در خوردن جسارت داشته باشید، غذاهای مختلف و متنوع از تمام گروه های غذایی انتخاب نمایید. به عنوان مثال، برای هر زمان که می خواهید میوه مصرف کنید این انتخاب یک سیب نباشد بلکه از انواع مختلف انتخاب کنید. خوردن انواع مواد غذایی هر روز به شما کمک خواهد کرد تمام مواد مغذی به شما برسد. شاید فکر کنید

این تنوع می تواند برایتان پرهزینه باشد اما با اندکی خلاقیت می توانید هزینه ی زیادی هم نکنید اما مودا غذایی متنوع مصرف کرده و از خواص ان ها بدن تان را بهره مند کنید . باید توجه کنید تمام مواد غذایی، اگر در حد اعتدال خورده شوند می تواند بخشی از تغذیه سالم باشند دراینصورت حتی شیرینی ها نیز می توانند خوب باشند باید غذاهای مختلف و متنوع از تمام گروه های غذایی انتخاب نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *