توصیه ی متخصصان در این مقاله مورد بررسی قرار میگیرد.می دانید که چاقی واضافه وزن مادر همه ی بیماری هاست ضمن اینکه باعث میشود ظاهرتان هم چندان خوشایند به نظر نرسد . زندگی مدرن امروزه هم می تواند به راحتی موجب چاقی شما شود در این مقاله به نظر متخصصان می پردازیم که توصیه هایی دارند که به راحتی می توانید لاغر شوید و لاغر بمانید با ما همراه شوید .

توصیه ی متخصصان

خوردن یک نوع غذا

متخصصان می گوین که در هر وعده باید تنها یک نوع غذا خورده شود  با انجام این کار، مقدار زیادی شکر، چربی اضافه و غذاهای فرآوری شده را کنار می گذارید. اکثر غذاهای کامل به طور طبیعی باعث سیری می شوند و مصرف کالری را محدود می سازند. علاوه بر این، خوردن این نوع غذاها نیز مواد مغذی ضروری بدن را تامین می کند و باعث عملکرد درست بدن می شود.

مصرف کمتر شکر  

باید همواره توجه کنید که خوردن مقدار زیادی شکر باعث برخی بیماری ها، از جمله بیماری های قلبی، دیابت نوع دو و سرطان می شود. از آنجا که قند در مواد تشکیل دهنده بسیاری خوراکی ها وجود دارد، تشخیص اینکه یک محصول چه مقدار قند دارد بسیار دشوار است. به حداقل رساندن مصرف قندهای اضافی یک روش عالی برای بهبود رژیم غذایی خود است.

توصیه ی متخصصان

توصیه ی متخصصان

تحقیقات نشان می دهد که آشامیدن آب می تواند به کاهش وزن کمک کند. نوشیدن نیم لیتر آب ممکن است سی درصد کالری را تا یک ساعت پس از مصرف بسوزاند. آشامیدن آب قبل از غذا نیز ممکن است منجر به کاهش جذب کالری بویژه برای افراد میانسال و مسن شود . آب وقتی جایگزین نوشیدنی های دیگر می شود برای کاهش وزن مناسب است.

پرهیز از  مصرف کالری مایع

متخصصان همواره توصیه می کنند که از مصرف کالرهای مایع مانند نوشیدنی های قندی شیرین، آب میوه، شیر شکلات و نوشابه های انرژی زا اجتناب کنید.این نوشیدنی ها از جنبه های مختلف مانند افزایش ریسک چاقی برای سلامتی بد هستند . مطالعه ای نشان داد که میزان چاقی مفرط در میان کودکان به میزان شصت درصد افزایش پیدا کرده است. همچنین مهم است توجه داشته باشید که مغز شما کالری مایع را به همان روش کالری جامد ثبت نمی کند، بنابراین از اضافه کردن این کالری به غذاها اجتناب کنید.

توصیه ی متخصصان – روزه گرفتن :

خوب است بدانید که گرفتن روزه به طور متناوب به عنوان یک الگوی تغذیه شناخته شده است که به کاهش وزن کمک می کند. روش های مختلفی برای روزه گرفتن متناوب وجود دارد رژیم های مختلفی هم برای این منظور به وجود امده اند. به طور کلی، این روش ها باعث مصرف کالری کمتر می شود، بدون اینکه به طور عمد، کالری را در طول دوره تغذیه محدود کنید. این امر منجر به کاهش وزن و نیز فواید سلامتی متعدد می شود.

توصیه ی متخصصان – مصرف میوه ها و سبزیجات :

همانطور که می دانید و بارها اشاره کرده ایم میوه ها و سبزیجات بسیار برای کاهش وزن مناسب هستند. علاوه بر بالا بودن میزان آب، مواد مغذی و فیبر، آن ها معمولا چگالی انرژی بسیار پایینی دارند، به همین دلیل این امکان را به وجود می آورد که بدون مصرف کالری زیاد، میوه و سبزیجات بیشتری مصرف کنید. مطالعات متعدد نشان داده اند افرادی که میوه ها و سبزیجات بیشتری می خورند در کاهش وزن موفق تر هستند.

 استفاده از بشقاب های کوچک تر

متخصصان می گویند که برخی بررسیها  نشان داده اند که استفاده از بشقاب های کوچک تر به شما در خوردن غذای کم تر کمک می کند. به نظر می رسد افراد بشقاب خود را بدون در نظر گرفتن اندازه بشقاب پر می کنند، به همین دلیل آن ها غذای بیشتری را در بشقاب های بزرگ تر نسبت به بشقاب های کوچک تر می خورند.

 اضافه کردن تخم مرغ به رژیم غذایی:

توصیه ی متخصصان

همانطور که بارها اشافه رکرده ایم تخم مرغ یکی از غذاهای مناسب برای کاهش وزن است که ارزان، کم کالری، حاوی پروتئین بالا و پر از انواع مواد مغذی هستند در مقایسه با غذاهایی که حاوی پروتئین کمتری هستند. خوردن تخم مرغ به عنوان صبحانه می تواند منجر به کاهش وزن بیش از 65 درصد در طول هشت هفته شود. همچنین ممکن است به شما کمک کند تا کالری کمتری در طول کل روز بخورید.

 اضافه کردن ادویه به غذا:

متخصصان همواره توصیه می کنند از ادویه ها زیاد استفاده کنید خوب است بدانید که فلفل قرمز و سبز حاوی یک ترکیب به نام کپسایسین هستند که ممکن است متابولیسم و سوزاندن چربی را افزایش دهد. همچنین کپسایسین ممکن است اشتها و کالری را کاهش  دهد .

 مصرف پروبیوتیک:

توصیه ی متخصصان

می دانید که پروبیوتیک ها باکتری زنده هستند که فواید زیادی دارند. آن ها می توانند سلامت روان و قلب را بهبود ببخشند و حتی ممکن است به کاهش وزن کمک کنند مطالعات نشان می دهند که افراد چاق، باکتری های شکمی متفاوتی نسبت به افراد با وزن معمولی دارند که ممکن است بر وزن آنها تاثیر بگذارند پروبیوتیک ها به تنظیم باکتری های شکم کمک می کنند. آن ها همچنین ممکن است با کاهش اشتها و التهاب، جذب چربی غذا را مسدود کنند. از بین همه باکتری های پروبیوتیک، لاکتوباسیلوس، برای کاهش وزن موثر است.

توصیه ی متخصصان – مسواک زدن دندان ها بعد از غذا:

متخصصان می گویند بسیاری از افراد پس از خوردن غذا مسواک می زنند، که ممکن است به کاهش میل به میان وعده کمک کند، به این دلیل که بسیاری از افراد تمایل به خوردن مواد غذایی بعد از مسواک زدن ندارند. علاوه بر این، می تواند مزه غذا را بدتر کند. بنابراین، اگر بعد از خوردن غذا مسواک بزنید و یا از دهان شویه استفاده کنید، ممکن است کم تر وسوسه شوید که چیزی بخورید.

توصیه ی متخصصان – مبارزه با اعتیاد به مواد غذایی:

متخصصان ثابت کرده اند که اعتیاد به غذا باعث نیاز شدید به غذا و تغییرات شیمیایی در مغز می شود که مقاومت در برابر خوردن غذاهای خاص را سخت تر می کند. اعتیاد به غذا یکی از دلایل اصلی پرخوری برای بسیاری از افراد است و درصد قابل توجهی از جمعیت را تحت تاثیر قرار می دهد در حقیقت، یک بررسی نشان داد که تقریبا بیست درصد از افراد اعتیاد به مواد غذایی دارند. برخی غذاها به احتمال زیاد باعث بروز علائم اعتیاد بیشتری نسبت به سایرین می شود که شامل غذاهایی فرآوری مثل شکر، چربی و یا هر دو هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *