سوپر غذاها در رژیم غذایی نقش زیادی دارند و باید آن ها را بشناسیم.در بسیاری از رژیم های لاغری مصرف کربوهیدرات کم یا حذف می شود اما در این رژیم های لاغری باید چه مواد غذایی مصرف کنیم . همانطور که می دانید میزان کربوهیدرات در رژیم غذایی بسیار مهم است. سلول‌های بدن برای انجام وظایف‌شان به مقادیری از کربوهیدرات نیاز دارند. اما مقدار زیاد کربوهیدرات باعث خستگی و نفخ می‌شود؛ پس نباید میزان دریافت کربوهیدرات‌تان را به پایین‌تر از توصیهٔ متخصصان برسانید  مصرف مواد غدایی که کربوهیدرات کمی دارد که لازمه ی بدن است بسیرا مهم است زیرا هم مقدار مورد نیاز کربوهیدرات مصرف کرده اید و هم رژیم لاغری خود را رعایت کرده ایم .در این مقاله شما را با سوپر غذاهایی که می توانید در رژیم های لاغری بدون کربوهیدرات مصرف کنید بیشتر اشنا می کنیم .

سوپر غذا ها را بشناسیم

کربوهیدرات– رژیم های لاغری – زیتون:

سوپر غذا

این سوپر غذا را فراموش نکنیم.کسانی که رژیم دارند و باید کربوهیدارت کمی مصرف کنید مصرف زیتون  می تواند راهی مناسب برای دریافت چربی‌های سالم است؛ البته باید حواس‌تان به میزان مصرفی‌تان باشد، زیرا زیتون محتوی مقدار بالایی سدیم است و مصرف بیش‌ازحد آن مناسب نیست خوب است بدانید که ر وعده زیتون محتوی ۸۱ کالری انرژی، ۷ گرم چربی ۶ گرم کربوهیدرات، ۷۳۵ میلی‌گرم سدیم، ۰ گرم قند، ۳ گرم فیبر و ۱ گرم‌ پروتئین است.

کربوهیدرات- رژیم های لاغری – سوپر غذا تخم‌مرغ آب پز و سبزیجات:

سوپر غذا

یکی از سوپر غذا که می توانید مصرف کنید و رژیم لاغری خود را هم رعایت کنید تخم مرغ و سبزیجات است . می تواند یک وعده ی کامل باشد یا اگر گرسنه بودید میان وعده بخورید . توصیه می کنیم اگر به تخم مرغ آب‌پز علاقه‌ای ندارید، می‌توانید تخم‌مرغ را با سبزیجاتی مانند اسفناج و کنگر فرنگی مخلوط کنید و با آن یک مافین خوشمزه درست کنید.

برای این کار تخم‌مرغ و سبزیجات را با هم ترکیب کنید و در قالب‌های مافین بریزید و در فر بپزید. از خواص تخم مرغ هر چقد ربگوییم کم است می دانید که تخم مرغ برای کسانی که قصد لاغری دارند می تواند گزینه ی مناسبی باشد و اگر به‌دنبال یک میان‌وعدهٔ سالم و ارزان هستید، تخم‌مرغ یکی از بهترین گزینه‌هاست. تخم‌مرغ علاوه‌بر رفع گرسنگی می‌تواند در افزایش توان و تقویت عضلات، بهبود عملکرد مغز و سلامت چشم موثر باشد  خوب است بدانید که هر وعده تخم‌مرغ آب‌پز محتوی ۷۸ کالری انرژی، ۵ گرم چربی . ۱ گرم کربوهیدرات، ۶۲ میلی‌گرم سدیم، ۱ گرم قند، ۰ گرم فیبر و ۶ گرم‌ پروتئین است .

کربوهیدرات- رژیم های لاغری – تمشک :

سوپر غذا

اگر از رژیم های لاغری کم کربوهیدرات استفاده می کنید باید تمشک را مصرف کنید تمشک میوه ای است که قند کمی دارد . سوپر غذا تمشک محتوی مقدار مناسبی فیبر است که در ایجاد احساس سیری تأثیر دارد. تمشک سرشار از مواد شیمیایی گیاهی است و می‌تواند از بدن فرد دربرابر برخی سرطان ها محافظت کند. هر وعده تمشک محتوی ۳۲ کالری انرژی است و میتواند شمارا برای مدت زیادی  سیر نگه دارد .

کربوهیدرات – رژیم های لاغری – آووکادو :

سوپر غذا

همواره در همه ی رژیم های مصرف این میوه ی مفید توصیه می شود . اووکادو برای سلامت بدن و کاهش وزن بسیار مهم است . این امر به‌خاطر فواید تغذیه‌ای چشمگیر آووکادو است. نصف آووکادو همراه با روغن زیتون، لیمو ترش و نمک دریا یک وعده یا میان وعده ی مفید است که می‌توان آن را به‌آسانی در خانه تهیه کرد. آووکادو سرشار از فیبر و چربی‌های سالم است. میزان قند آووکادو بسیار پایین است؛ اما بافت خامه‌ای و چربی‌های مفید موجود در آن به شما کمک می‌کند تا بدون دریافت کربوهیدرات زیاد برای مدت نسبتا طولانی سیر بمانید. همچنین آووکادو به سلامت قلب و کنترل و کاهش وزن کمک می‌کند .

کربوهیدرات – رژیم های لاغری – بروکلی :

سوپر غذا

می دانید که سوپر غذا کلم بروکلی بسیار مفید است و کم کربوهیدرات و گزینه ی مناسبی برای مصرف شما که رژیم کم کربوهیدرات دارید . می‌توانید کلم بروکلی را با ماست یونانی یا به‌تنهایی مصرف کنید. در هر صورت، کلم بروکلی یک میان‌وعدهٔ سالم با کربوهیدرات پایین است. همچنین کلم بروکلی مقادیر قابل‌توجهی ویتامین ب و آ دارد به علاوه ی فولات و کلسیم که برای کسانی که رژیم دارند و باید کربوهیدرات کمی مصرف کنند بسیار مناسب است .

کربوهیدرات- رژیم های لاغری – فلفل دلمه ای :

سوپر غذا

یکی از مواد غذایی مفید فلفل دلمه ای است که اگر رژیم های لاغری با کربوهیدرات کم استفاده می کنید باید باید بدانید که فلفل دلمه‌ای سبز کربوهیدرات پایینی دارد. هر وعده فلفل دلمه‌ای سبز محتوی ۴ گرم کربوهیدرات است. فلفل دلمه‌ای سبز را می‌توان به‌راحتی با مواد سالم دیگر ترکیب کرد و با آنها یک میان‌وعدهٔ سالم درست کرد .

کربوهیدرات–رژیم های لاغر ی- هندوانه :

سوپر غذا

اگر رژیم دارید و نباید کربوهیردرات مصرف کنید هندوانه بخورید .میدانید که هندوانه سوپر غذا کاملی است و سرشار از مواد مغذی است شاید کمتر میوه ای را بتوان پیدا کرد که مانند هندوانه به تأمین آب بدن کمک کند. میزان لیکوپن در هندوانه چشمگیر است. لیکوپن یک آنتی‌اکسیدان قوی است که به سلامت قلب کمک می‌کند و در محافظت دربرابر پرتوهای مضر خورشید مؤثر است.‌ البته یادتان باشد که هندوانه نمی‌تواند جایگزین کرم ضد آفتاب شود.

کربوهیدرات– رژیم های لاغری – مصرف میگو:

سوپر غذا

اگر رژیم لاغری بدون کربوهیدرات گرفته اید حتمامیگو بخورید . می دانید که میگو کالری و کربوهیدرات پایینی دارد؛ بنابراین گزینه‌ای خوب برای قرارگرفتن در فهرست مواد غذایی مصرفی با کربوهیدرات کم است. میگو را می‌توان در فریزر نگهداری کرد و در مواقع موردنیاز به‌آسانی آن را طبخ کرد. بهتر است برای دوری از کربوهیدرات، میگو را با سس‌های شیرین نخورید‌. سس تند و گوآکامولهگزینه‌های خوبی برای همراهی با میگو هستند.

 کربوهیدرات– رژیم های لاغری – خیار:

سوپر غذا

تا می توانید خیار بخورید خیار به احساس سیری کمک می‌کند و موجب افزایش حجم غذای مصرفی بدون کالری چشمگیر می‌شود. بهتر است برای افزایش مواد مغذی دریافتی، خیار را با پوست بخورید خوب است بدانید .

کربوهیدرات –رژیم های لاغری –  تخمهٔ کدو:

سوپر غذا

یکی از مواد غذایی توصیه شده همین تخمه کدو است شاید فکر کنید چرا تخمه ی کدو سوپر غذا است ؟ می دانید که تخم کدو سرشار از پروتئین است. تخمهٔ کدو را می‌توان به‌تنهایی یا با سالاد میل کرد. بهتر است هنگام خرید، انواع بدون نمک تخمهٔ کدو را انتخاب کنید. افزودن مقداری فلفل قرمز به تخمهٔ کدو می‌تواند به افزایش سوخت و ساز و لاغری کمک کند.

کربوهیدرات – رژیم های لاغری -مغز پسته :

سوپر غذا

خفن ترین سوپر غذا.خوب است بدانید که مغز ها از جمله پسته محتوی میزان چشمگیری پروتئین است. پسته یک میان‌وعدهٔ ایدئال است که کربوهیدرات زیادی ندارد. پسته سرشار از چربی‌های سالم و پروتئین است. فیبر موجود در پسته به احساس سیری کمک می‌کند. نزدیک به نود درصد چربی‌های موجود در پسته از نوع اشباع‌نشده هستند. این چربی‌ها برای قلب مفیدند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 9 =