تغییر در نحوه نگرش شما به غذاهای بد به طور نامحسوسی انتخاب های معمول شما را بهبود می بخشد. در طول دهه گذشته آموختن درباره محتوای آن چیزی که می خورم به جای اعتماد به برند و اسم تجاری آن هنجارهای غذایی مرا به طور قابل توجهی بهتر کرده است. به عنوان نمونه، من بادام را جانشین بیسکوئیت شور (کراکر) کرده و هویج را با چیپس سیب زمینی تاخت زده ام. حالا وقتی گرسنه می شوم، خود به خود به طرف غذاهای سالم تری دست دراز می کنم. وقتی شما معیارهای تان را مجددا تنظیم کنید و جایگزین های سالم تری در اختیار داشته باشید، انتخاب خوب آسان تر می شود.

برای مشاوره در زمینه کاهش سایز شکم و پهلو کلیک کنید.

به منظور کاستن از وسوسه، معیارهای غذایی صحیحی را برای خودتان قرار دهید که قدرت اراده تان را به حداکثر برساند. محققان دریافته اند افرادی که بیشترین خودداری را نشان می دهند همان کسانی هستند که طوری خودشان را آماده می کنند که در طول یک روز معمولی حداقل استفاده را از نیروی اراده شان بکنند. هر تصمیم خوبی که پیش تر می گیرید، چند گزینه بعد را آسان تر می کند. به جای این که با امیال و هوس های تان یکی بعد از دیگری مبارزه کنید، روزتان را طوری تنظیم کنید تا وسوسه ها را به حداقل برسانید.

جانشین های جدیدی برای مواد غذایی ناسالمی که به طور مرتب مصرف می کنید بیابید. یک نوشیدنی سالم تر پیدا کنید و دم دست بگذارید. درباره چندتا از سالم ترین میان وعده هایی که می خورید فکر کنید؛ چه طور می توانید آنها را با چیزهایی عوض کنید که وقتی درست فکر نمی کنید به سوی آنها دست دراز می کنید. به محض این که استفاده از این مواد غذایی خوب را آغاز کنید تا عادت های جدیدی برای خودتان به وجود آورید، متوجه خواهید شد که چه قدر برای گذراندن یک روز به نیروی عزم و اراده کمتری احتیاج دارید.

ارگانیک به معنی سالم نیست

کلمه «ارگانیک» را با سالم اشتباه نگیرید. وقتی یک محصول برچسب «ارگانیک) دارد به این معنی است که به صورت طبیعی و بدون استفاده از سموم، کودهای شیمیایی، حلال ها و افزودنی های شیمیایی رشد کرده است. محصولات ارگانیک اساسا به همان شیوهای تولید می شوند که نسل های گذشته قبل از توسعه افزودنی ها و مواد شیمیایی جدید آنها را پرورش می دادند. در آن زمان بدون نیاز به برچسب های شیک، مردم صرفا آنها را غذا می نامیدند. تولیدکنندگان غذاهای ارگانیک سعی می کنند تا مواد شیمیایی را حذف کنند، نه کالری غذاها را. متأسفانه بسیاری از مصرف کنندگان با چشم پوشی از این تفاوت تفاوت در مواد شیمیایی)، بر این باورند که محصولات ارگانیک محتوی چربی، کالری و قند کمتری هستند. مواد غذایی«  Fair trade»  نیز از این قاعده مستثنا نیستند، پژوهشی نشان داده است که مردم بر این باورند که شکلات « « Fair trade» که آنها مصرف می کنند کالری کمتری دارد.

بی شمار مواد غذایی هستند که توانسته اند برچسب ارگانیک بگیرند، با این حال هنوز انباشته از قند، کربوهیدرات و چربی اند که برای تندرستی شما زیان آور است. زمانی یکی از دوستانم سعی می کرد مرا متقاعد کند که غذایی کاملا سالم است چون با «شکر قهوه ای ارگانیک» درست شده است. کمتر ضرر دارد؟ احتمالا سالم است؟ نه. ارگانیک باشد یا عادی فرقی نمی کند، قند دارای طیف وسیعی از آثار منفی بر سلامت شماست. با وجود این، متخصصان می گویند مردم به اشتباه تصور می کنند که شیرینی ها با چیپس های دارای برچسب ارگانیک، سالم ترند. علاوه بر این، اگر این مواد ناسالم دارای برچسب ارگانیک باشند تا ۲۳ درصد بیشتر هم برای آنها پول می دهند.

معمولا برچسبی پشت یا کنار غذاها و نوشیدنی های بسته بندی شده وجود دارد که حاوی واقعی ترین اطلاعات درباره محتوای این محصولات است. «برچسب کامل مواد مغذی» موجود در محصول را کاملا مطالعه کنید. میزان نسبی چربی، کربوهیدرات، قند و پروتئین را به دقت بسنجید. به «فهرست مواد تشکیل دهنده» محصول نگاه کنید تا محتویات غذاها و نوشیدنی هایی که قصد مصرف آنها را دارید بهتر دریابید. این اعداد را با اعداد مشابه روی محصولات دیگر موجود در قفسه مقایسه کنید. به مرور که بیشتر در مورد آن چه در یک غذا یا نوشابه وجود دارد اطلاع پیدا می کنید، کیفیت انتخاب های تان بهتر می شود.

منظور مرا اشتباه برداشت نکنید. در بعضی موارد، به طور قطع ارزش دارد که برای خریدن یک غذای ارگانیک پول بدهید اما مفهوم ارگانیک با بیمه کردن ارزش غذایی کلی یک محصول فاصله زیادی دارد. زمانی که محصولی را می خورد که آن را با لایه خارجی و به خصوص پوستش می خورید، مانند انواع توت یا سیب، مسلما عاقلانه است که به جای نوع معمولی محصول ارگانیک را بخرید. اما قبل از این که فکر کنید می خواهید نوع ارگانیک یک ماده غذایی را بخرید یا نه از خود بپرسید که آیا اصولا این محصول برای سلامتی شما خوب است؛ سپس به این نتیجه برسید که آیا می ارزد که نوع ارگانیک آن را بخرید یا خیر.

با یک هدف وارد جمع شوید

برای دستیابی به یک هدف، آن را با کسی که برایش مهم است به اشتراک بگذارید. طی چند سال اخیر، چند نفر از دوست های خوبم را دیده ام که از این تدبیر در جهت منافع شان استفاده کرده اند. یکی از دوستان به گروهی از دوستان نزدیکش ایمیل زد تا به آنها بگوید که در حال برنامه ریزی است تا در یک «دوی نیمه ماراتن » شرکت کند. او این خبر را شش ماه جلوتر اعلام کرد که به او کمک می کرد تمریناتش را پیوسته دنبال کند.

او می دانست که وقتی خبر را در اینترنت منتشر کند، هدفش را دنبال خواهد کرد. این کار جواب داد. دوست دیگری هدفش را که کامل کردن یک مسابقة سه نفره بود، به صورت یک پست در فیس بوک گذاشت؛ این عمل هم به همان میزان مؤثر بود. علاوه بر این، هردوی آنها الهام بخش دیگران بودند تا در این تلاش قابل احترام به آنها ملحق شوند.

تحقیقی که در نشریه چاقی منتشر شده نشان داده است که وقتی تلاش می کنید تا وزن تان را کم کنید، چه قدر موفقیت شما می تواند به دیگران سرایت کند. نتیجه این بررسی حاکی از آن است که افرادی که در گروه هایی عضو هستند که نفوذ اجتماعی بالایی دارند تا ۲۰ درصد شانس کاهش وزن شان بیشتر می شود. این نتایج نشان دهنده این است که چه قدر برای شما سودمند است که خودتان را با افرادی احاطه کنید که در زمینه تندرستی اهدافی مشابه شما دارند. پژوهشگران با استفاده از اسکن های MRI کاربردی دریافته اند که مغزتان وقتی در یک موقعیت اجتماعی هستید، نسبت به زمان تنهایی اهمیت بیشتری برای برد قائل است. اگر شما هدف مشخصی مانند شرکت در یک مسابقه دوی ۵ کیلومتری دارید، آن را با یکی از دوستان نزدیک تان در میان بگذارید. بهتر از آن، هدف تان را با یک گروه از دوستان تان در میان بگذارید تا شرط بندی را داغ تر کنید.

برای مشاوره در زمینه کاهش سایز شکم و پهلو کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 18 =