میان وعده ها نقش مهمی در کاهش وزن شما دارند زیرا موجب می شوند شما ریزه خواری نکنید و اگر بتوانند مدت طولانی تری شما را سیر نگه دارند در کاهش وزن شما نقش مهمی خواهند داشت . همانطور که می دانید میزان کربوهیدرات در رژیم غذایی بسیار مهم است. سلول‌های بدن برای انجام وظایف‌شان به مقادیری از کربوهیدرات نیاز دارند. اما مقدار زیاد کربوهیدرات باعث خستگی و نفخ می‌شود؛ پس نباید میزان دریافت کربوهیدرات‌تان را به پایین‌تر از توصیهٔ متخصصان برسانید. بااین‌حال، مصرف میان‌وعده‌های با کربوهیدرات کم به شما کمک می‌کند تا انرژی بدن‌تان را به‌خوبی تأمین کنید. همچنین با این کار می‌توانید درشت‌‌مغذی‌هایی مانند پروتئین ها و چربی‌ها را دریافت کرده و عضلات‌تان را حفظ کنید.

لاغری در یک جلسه بدون نیاز به جراحی درد و بیهوشی و رژیم های سخت

میان وعده – کربوهیدرات کم – آووکادو :

آووکادو از ان گیاهانی است که برای کاهش وزن و سلامت بدن توصیه می شود . این امر به‌خاطر فواید تغذیه‌ای چشمگیر آووکادو است. نصف آووکادو همراه با روغن زیتون، لیمو ترش و نمک دریا یک میان‌وعدهٔ مفید است که می‌توان آن را به‌آسانی در خانه تهیه کرد. آووکادو سرشار از فیبر و چربی‌های سالم است. میزان قند آووکادو بسیار پایین است؛ اما بافت خامه‌ای و چربی‌های مفید موجود در آن به شما کمک می‌کند تا بدون دریافت کربوهیدرات زیاد برای مدت نسبتا طولانی سیر بمانید. همچنین آووکادو به سلامت قلب و کنترل و کاهش وزن کمک می‌کند .

میان وعده –کربوهیدارت کم  – مافین تخم‌مرغ و سبزیجات:

توصیه می کنیم اگر به تخم مرغ آب‌پز علاقه‌ای ندارید، می‌توانید تخم‌مرغ را با سبزیجاتی مانند اسفناج و کنگر فرنگی مخلوط کنید و با آن یک مافین خوشمزه درست کنید. برای این کار تخم‌مرغ و سبزیجات را با هم ترکیب کنید و در قالب‌های مافین بریزید و در فر بپزید.

میان وعده – کربوهیدارت کم –  تمشک :

می دانید که طعم تمشک ترش است درنتیجه میزان قند آن نسبتا پایین است. تمشک محتوی مقدار مناسبی فیبر است که در ایجاد احساس سیری تأثیر دارد. تمشک سرشار از مواد شیمیایی گیاهی است و می‌تواند از بدن فرد دربرابر برخی سرطان ها محافظت کند. هر وعده تمشک محتوی ۳۲ کالری انرژی است و میتواند شمارا برای مدت زیادی  سیر نگه دارد .

میان وعده – کربوهیدرات کم – بروکلی :

باید بدانید که کلم بروکلی نسبت به اندازه‌اش کالری پایینی دارد. می‌توانید کلم بروکلی را با ماست یونانی یا به‌تنهایی به‌عنوان میان‌وعده مصرف کنید. در هر صورت، کلم بروکلی یک میان‌وعدهٔ سالم با کربوهیدرات پایین است. همچنین کلم بروکلی مقادیر قابل‌توجهی ویتامین ب و آ دارد به علاوه ی فولات و کلسیم که برای کسانی که رژیم دارند و باید کربوهیدرات کمی مصرف کنند بسیار مناسب است .

میان وعده –کربوهیدرات کم – فلفل دلمه‌ای:

باید بدانید که فلفل دلمه‌ای سبز کربوهیدرات پایینی دارد. هر وعده فلفل دلمه‌ای سبز محتوی ۴ گرم کربوهیدرات است. فلفل دلمه‌ای سبز را می‌توان به‌راحتی با مواد سالم دیگر ترکیب کرد و با آنها یک میان‌وعدهٔ سالم درست کرد .

‌ : میان وعده –کربوهیدرات کم – تخمهٔ کدو

می دانید که تخم کدو سرشار از پروتئین است. تخمهٔ کدو را می‌توان به‌تنهایی یا با سالاد میل کرد. بهتر است هنگام خرید، انواع بدون نمک تخمهٔ کدو را انتخاب کنید. افزودن مقداری فلفل قرمز به تخمهٔ کدو می‌تواند به افزایش سوخت و ساز و لاغری کمک کند.

میان وعده –کربوهیدرات کم- پسته :

مغز ها از جمله پسته محتوی میزان چشمگیری پروتئین است. پسته یک میان‌وعدهٔ ایدئال است که کربوهیدرات زیادی ندارد. پسته سرشار از چربی‌های سالم و پروتئین است. فیبر موجود در پسته به احساس سیری کمک می‌کند. نزدیک به ۹۰ درصد چربی‌های موجود در پسته از نوع اشباع‌نشده هستند. این چربی‌ها برای قلب مفیدند هر وعده پسته محتوی ۱۵۹ کالری انرژی، ۱۳ گرم چربی  اشباع‌شده هشت گرم کربوهیدرات، ۰ میلی‌گرم سدیم، ۲ گرم قند، ۳ گرم فیبر و ۶ گرم‌ پروتئین است.

میان و عده –کربوهیدرات کم –هندوانه :

هندوانه سرشار از مواد مغذی است شاید کمتر میان‌وعده‌ای را بتوان پیدا کرد که مانند هندوانه به تأمین آب بدن کمک کند. میزان لیکوپن در هندوانه چشمگیر است. لیکوپن یک آنتی‌اکسیدان قوی است که به سلامت قلب کمک می‌کند و در محافظت دربرابر پرتوهای مضر خورشید مؤثر است.‌ البته یادتان باشد که هندوانه نمی‌تواند جایگزین کرم ضد آفتاب شود.

میان و عده –کربوهیدرات کم – میگو:

می دانید که میگو کالری و کربوهیدرات پایینی دارد؛ بنابراین گزینه‌ای خوب برای قرارگرفتن در فهرست میان وعده با کربوهیدرات کم است. میگو را می‌توان در فریزر نگهداری کرد و در مواقع موردنیاز به‌آسانی آن را طبخ کرد. بهتر است برای دوری از کربوهیدرات، میگو را با سس‌های شیرین نخورید‌. سس تند و گوآکامولهگزینه‌های خوبی برای همراهی با میگو هستند.

میان وعده –کربوهیدرات کم- تخم‌مرغ آب‌پز:

از خواص تخم مرغ هر چقد ربگوییم کم است می دانید که تخم مرغ برای کسانی که قصد لاغری دارند می تواند گزینه ی مناسبی باشد و اگر به‌دنبال یک میان‌وعدهٔ سالم و ارزان هستید، تخم‌مرغ یکی از بهترین گزینه‌هاست. تخم‌مرغ علاوه‌بر رفع گرسنگی می‌تواند در افزایش توان و تقویت عضلات، بهبود عملکرد مغز و سلامت چشم موثر باشد  خوب است بدانید که هر وعده تخم‌مرغ آب‌پز محتوی ۷۸ کالری انرژی، ۵ گرم چربی . ۱ گرم کربوهیدرات، ۶۲ میلی‌گرم سدیم، ۱ گرم قند، ۰ گرم فیبر و ۶ گرم‌ پروتئین است .

میان وعده- کربوهیدرات کم – خیار:

می دانید که بیشتر خیار از آب تشکیل شده است. خیار به احساس سیری کمک می‌کند و موجب افزایش حجم غذای مصرفی بدون کالری چشمگیر می‌شود. بهتر است برای افزایش مواد مغذی دریافتی، خیار را با پوست بخورید خوب است بدانید که  هر وعده خیار محتوی ۸ کالری انرژی، ۰ گرم چربی، ۲ گرم کربوهیدرات، ۱ میلی‌گرم سدیم، ۱ گرم قند، ۰ گرم فیبر و ۰ گرم‌ پروتئین است.

میان وعده –کربوهیدرات کم – زیتون:

کسانی که رژیم دارند و باید کربوهیدارت کمی مصرف کنید مصرف زیتون  می تواند راهی مناسب برای دریافت چربی‌های سالم است؛ البته باید حواس‌تان به میزان مصرفی‌تان باشد، زیرا زیتون محتوی مقدار بالایی سدیم است و مصرف بیش‌ازحد آن مناسب نیست خوب است بدانید که ر وعده زیتون محتوی ۸۱ کالری انرژی، ۷ گرم چربی ۶ گرم کربوهیدرات، ۷۳۵ میلی‌گرم سدیم، ۰ گرم قند، ۳ گرم فیبر و ۱ گرم‌ پروتئین است.

لاغری در یک جلسه بدون نیاز به جراحی درد و بیهوشی و رژیم های سخت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *