فهرست پایین زنجیره ای کلی از مواد غذایی است که می توانید قبل از پناه بردن به گوشت های قرمز یا فراوری شده، در آنها پروتئین بیابید:

برای مشاوره در زمینه لاغری در یک جلسه بدون جراحی درد و خونریزی کلیک کنید.

خوردن

میوه خواری

میوه ها و سبزیها: مارچوبه، آووکادو، بروکلی، گل کلم، نخود، کولار گرینز، عدس، نخودفرنگی، اسفناج

مغزها: بادام، بادام هندی، بادام زمینی، پسته، گردو، پی کان

غذاهای دریایی: فلاوندرا، شاه ماهی سالمون، حلزون دوکفه ای، میگو، سفره ماهی تیلاپیا، قزل آلا

گوشت سفید: مرغ و بوقلمون

لبنیات: پنیر، خامه، شیر، ماست

گوشت قرمز: گاو، اردک، گوسفند

گوشت فراوری شده: بیکن، کنسرو گوشت، سالامی، سوسیس

نخوردن

دریافت پروتئین بیشتر از طریق میوه ها، سبزی ها، آجیل و ماهی میزان انواع امگا۳ در بدن را نیز افزایش می دهد که امروزه رژیم غذایی بیشتر مردم از این جهت کمبود دارد. امگا۳ به اسیدهای چرب ضروری ای اطلاق می شود که بدن ما را در برابر انواع مشخصی از سرطان، زوال آگاهی، تحلیل رفتن شبکیه چشم و بیماری های قلبی حفاظت می کند. امگا۳ همچنین می تواند علائم افسردگی را کاهش دهد و خلق و خوی شما را بهتر کند.

در یک آزمایش معلوم شد که آن دسته از شرکت کنندگان که امگا3 مصرف می کردند در مقایسه با افراد «گروه کنترل» که امگا3 مصرف نمی کردند، ۲۰ درصد کاهش در میزان اضطراب و همچنین کاهش فراوانی در میزان التهاب را در بدن شان تجربه کردند. مطالعه ای که سال ۲۰۱۲ انجام شده آشکار کرده است افرادی که میزان امگا۳ بدن شان پایین است (طبق اسکن های MRI) مغزهای کوچک تری دارند و در آزمون های توانایی های اساسی ذهنی نمرات پایین تری می گیرند. منابع مطلوب أمگا۳ ماهی، آجيل و تخمه ها و دانه ها هستند که البته بهترین های این گروه ها ماهی سالمون، گردو و تخم کتان است. اساس بیشتر غذاهای تان را بر پروتئین هایی بگذارید که از منابع گیاهی با دریایی با پایین ترین میزان جیوه به دست آمده اند (همان طور که در صفحه قبل فهرست شده است. اگر بیشترین مقدار پروتئینی که می خورید از این منابع به دست آمده باشد که محتوی امگا۳ بیشتری است، احتمالا متوجه تفاوتی در احساس هر روزتان شده اید. مصرف ترکیب درستی از این غذاها می تواند خلق و خوی شما را بهتر کند و باعث پیشرفت وضع سلامتی شما در دراز مدت شود.

خریدن غذاهای آشغال برای دوستانتان را تمام کنید

فهمیده ام که وقتی به سوپرمارکت می روم، می توانم خریدن شیرینی را برای خودم عاقلانه جلوه بدهم، با فکر کردن به این که اینها را برای یکی از دوستانم می گیرم یا می خواهم در مناسبتی، با این ها از دیگران پذیرایی کنم. بنابراین، اساسا اعتراف می کنم که یک غذا ممکن است به اندازه کافی سالم نباشد که من مصرف کنم، ولی با این حال اشکالی ندارد که آن را به کسانی که دوست دارم با دوستانم بدهم. سپس، من این شیرینی های ناسالم را طوری به دوستانم هدیه می دهم که احساس خوبی بکنند و عملا در رودربایستی قرار بگیرند و آنها را بخورند.

چیزی که واقعا اتفاق می افتد این است که من دارم به دیگران می گویم: « من به سلامتی و خیروخوشی آنها کمتر از خودم اهمیت می دهم. » مطالعات نشان می دهد که مردم همیشه برای دیگران بیش از خودشان غذای ناسالم می خرند. وقتی افراد می خواهند برای خودشان غذا بخرند، ترکیب متعادلی از مواد غذایی را می خرند. با این حال، هنگامی که غذا را برای خانواده یا دوستانشان انتخاب می کنند، بیشتر احتمال دارد که غذاهای به درد نخور بخرند.

 به عنوان پدری که بچه های کوچکی دارد، دقت کردم که تقریبا هر مهمانی ای پر از مواد غذایی پخته شده در فرو انواع شیرینی هاست. تقریبا غیر ممکن است که در این مجالس یک چیز سالم و خوب برای خوردن پیدا کنید. اوقاتی که با دوستانم یک مسابقه ورزشی را تماشا می کنیم، حتی انتخاب ها از این هم محدودتر می شود، نمی توانم آخرین باری را به یاد بیاورم که با دوستانم فوتبال میدیدم و چیزی خورده باشم که جزو رژیم غذایی سالم معمول من بوده باشد. تا زمانی که در این مورد به دقت فکر نکرده بودم، انتخاب های من هم در اوقات تفریح و سرگرمی به همان بدی دیگران بود.

برنامه استاندارد من برای دعوت کردن مهمان به خانه ام سفارش دادن پیتزا یا همبرگر تنوری بود. پس تشخیص دادم زمانش فرا رسیده است که به سلامتی دیگران هم به اندازه خودم اهمیت بدهم. خودتان را به جای یکی از اعضای خانواده تان، دوستان با یکی از مهمان هایی که برای شام دعوت کرده اید بگذارید. چه قدر پیش می آید جایی که می روید، غذاها مثل غذاهای خودتان سالم یا متنوع نیستند؟ مشکل اینجاست که بیشتر ما برای خودمان غذاهای سالم را انتخاب می کنیم، اما به اشتباه می پنداریم که دیگران غذاهای ناسالم تر را ترجیح می دهند. این روش را در ارتباط با اطرافیانتان تغییر دهید و شروع به آوردن غذاهای سالم تر در مهمانی ها کنید. حتی اگر این کار هیچ جنبه مثبت دیگری هم نداشته باشد، به دوستان تان نشان می دهد که برای سلامت آنها هم به اندازه خودتان ارزش قائلید.

انگیزه خود را برای حرکت پیدا کنید

 با این که مردم می دانند باید به طور مرتب ورزش کنند، اکثریت آنان از انجام دادن این کار باز می مانند. ما می دانیم که بالا بردن میزان فعالیت مان به ما کمک می کند تا به هدف های بزرگی (مانند کم کردن وزن) یا به نتایج خوب در زندگی (مثل عمر طولانی دست پیدا کنیم. اما سخت است که با فکر کردن به این هدف های نهایی دوردست، امروز برای تحرک انگیزه پیدا کنیم. پس بیایید به جای این که بگذاریم این اهداف گسترده طولانی مدت ما را از پا بیندازد، دلایل شخصی خاصی پیدا کنیم که اکنون ما را به فعالیت بیشتر تشویق کند.

برای مشاوره در زمینه لاغری در یک جلسه بدون جراحی درد و خونریزی کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *