کسانی که به فکر ماده ای ضد اسیدی برای معده هستند، مرتب موادی عرضه می کنند که محتوی سود (نمک قلیایی) است. این قلیای غیر طبیعی که به عنوان کمکی برای برطرف کردن محیط اسیدی معده تجویز می شود، مانند ماکزول از آلومینیوم، تولید اسید بیشتر می کند، زیرا در این حالت معده ما خیال می کند باید برای خنثی کردن این ماده قلیایی (ماکزول) اسید بیشتری تولید کند. بر اثر خنثی شدن محیط اسیدی درد نیز از بین می رود، اما علت اسیدی شدن که همانا استفاده از موادی اسیدی مانند گوشت، ماهی، تخم مرغ، پنیر و انوع دانه هاست، همچنان باقی است.

تخمیر مواد نشاسته ای مانند نان، برنج و… هم که اسیدی هستند، تمام نخواهد شد

در این حالت مواد مرده قلیایی نیز کمکی به روند تخمیر نخواهند کرد. بیماران در این شرایط سعی می کنند با استفاده از این قبیل داروها (ماکزول و…) درد را تا اندازهای ساکت کنند، اما بر اثر استفاده از این قبیل مواد چه بر سر بدن می آید، اهمیتی ندارد؛ فقط دردش ساکت شود، کافی است. استفاده از کلسیم پخته غیر طبیعی که برای برطرف کردن حالت اسیدی معده استفاده می شود، باعث سختی ماهیچه ها و مغز میشود. طبیعت را نمی توان فریب داد. با این قبیل زرنگ بازی ها نمی توان سلامت را برای مدت طولانی تضمین کرد. گمان می کنم حالا تو متوجه شده ای که میوه ها باعث اسیدی شدن نیستند، بلکه مواد پخته حیوانی و سرخ کردنیها هستند که ذخیره های قلیایی بدنت را مورد دستبرد قرار میدهند و تو را برای ابتلا به سرطان آماده می کنند.

علاوه بر مواد حیوانی، غلات هم بیمار کننده هستند به جز هیرزه

غلات که دومین گروه از مواد مصرفی عمده ما هستند و به مقدار بیش از اندازه مصرف می شوند، ربایندگان کلسیم استخوان ها و دندان ها به شمار می روند، در صورتی که خود به ندرت کلسیم دارند؛ اما من هیرزه را نیز پیشنهاد نمی کنم، زیرا دوباره باید به سراغ قابلمه بروی! تو نان را خالی نخواهی خورد. آن را با کره، پنیر، مربا، سوسیس یا عسل می خوری. تمام این مواد اسیدساز هستند. تو خودت این را بر اثر سوزش معده یا آروغهای ترش حس می کنی. ضد اسیدها در این حالت کمکی نخواهند کرد و علت را از بین نخواهند برد. گیاهان نیز دارویی هستند که علتها را می پوشانند. بیشتر آنها سمی هستند و سرباری بیشتر برای جسم. اگر دندان هایت را دوست داری و استخوان هایت را برای روز پیری و نگه داشتن بدنت می خواهی، تا می توانی از خوردن نان اجتناب کن و به مقدار میوه های خام بیفزا. هر چیزی احتیاج به زمان دارد.

اگر بخواهی می توانی دوباره خود را سالم و جوان کنی. همان طور که دکتر برگ یادآوری کرد، تو باید هفتاد درصد مواد قلیایی بخوری تا بتوانی تعادل اسیدی – قلیایی بدنت را حفظ و کنترل کنی. بهتر است روش هشتاد درصد قلیایی و بیست درصد اسیدی را دنبال کنی. من خودم مجبور شدم مدتی طولانی میوه مصرف کنم تا اشتباهات گذشته ام جبران شود. با مصرف هشتاد درصد میوه، می توانی امیدوار باشی که بعد از یکی دو سال سالم و مقاوم شوی. غذاهای امروزی ما اکثرا تا نودونه درصد اسیدی هستند و این علت بیماری های ماست. با هر بار مراجعه به دندان پزشک متوجه ضایعه دندان هایت می شوی، اما این فقط دندانها نیستند که صدمه دیده اند، زیرا تو که استخوان ها را نمی بینی تا بدانی اوضاع و احوال آنها چگونه است. به هر حال آنها هم حال و روز بهتری ندارند. فردا ممکن است دیر باشد! حالا تو میدانی که مواد قلیایی بدنت مرتب باید کنترل و افزوده شود؛ اما تو این را با غذاهای معمولی و عالم گیر نمی توانی به دست آوری و تضمین کنی.

گوشت، پنیر، ماهی، تخم مرغ، نان و غلات مرتب بدن تو را اسیدی می کنند و این از شادابی و مقاومت تو در برابر بیماریها خواهد کاست، زیرا در صد قلیایی بودن آب بدنت کم می شود؛ اما حالا تو میدانی که فقط میوه ها و سبزیها و شیر تازه قلیایی هستند و شیر نیز غذای ما نیست. امروز اکثر غذاهای ما از محصولات حیوانی، نشاسته و چربی تشکیل شده است که همه اسیدی هستند. تمام دست اندرکاران امور تغذیه تصدیق کرده اند که میوهها قلیایی هستند و فقط درصدی اسید دارند که باعث حل شدن مواد زائد و فضولات سمی به جامانده از هضم غذاهای دیگر می شود. این اسیدهای طبیعی در اصل قلیایی با درجه بالا هستند. استاد بزرگ، دکتر والکر، می نویسد حتی میوه های ترش رسیده هم در بدن قلیایی عمل می کنند. اشتباه نکن، ما درباره مزه ترش میوه ها صحبت نمی کنیم، بلکه درباره تأثیر آنها روی بدن حرف میزنیم که همیشه قلیایی است.

مشخصات غذای طبیعی چیست؟

١. شرط اول این است که در حالت خود زیبا باشد.

۲. بو و عطر آن دهانت را آب بیندازد، البته وقتی گرسنه هستی.

٣. باید خام و مزه دار باشد و بی آنکه روی آن کاری انجام گیرد، قابل خوردن باشد.

۴. به تنهایی تو را سیر کند.

۵. ناراحتی ایجاد نکند و به سادگی قابل هضم باشد.

 6. انرژی کافی به بدنت برساند. به حد کافی مواد سوختی یعنی گلوکز و فروکتوز داشته باشد.

۷. تمام مواد غذایی مورد نیاز بدن را فراهم کند، شامل

الف: غذا باید مواد پروتئینی قابل هضم را به صورت اسیدهای آمینه دارا باشد. میوههای رسیده پروتئین را به صورت اسیدهای آمینه در خود دارند. مقدار مورد نیاز: یک درصد.

ب. باید تمام مواد معدنی مورد احتیاج بدن را تأمین کند. مواد معدنی غیر طبیعی، سمی و غیر قابل استفاده هستند. مقدار مورد نیاز: دودرصد. ج. باید اسیدهای چرب مورد نیاز بدن را داشته باشد.

مقدار مورد نیاز: یک درصد کینولین، لینول و آرچیدون اسید. خیلی ها معتقدند سه نوع چربی باید در غذاها باشد، اما ما به ندرت از آنها استفاده می کنیم. در ضمن بدن ما لیپیدها یا اسید چرب مورد احتیاج خود را از غذاهایی که می خوریم تأمین می کند. بدن ما خیلی راحت مواد نشاسته ای را به چربی تبدیل می کند و برعکس.

د. باید ویتامین ها و دیگر عناصر کمیاب مورد احتیاج بدن ما را تأمین کند، به میزان خیلی کمتر از یک درصد ه. باید آنزیم ها و رابطهای آنزیمی مورد نیاز بدن را به طور زنده داشته باشد.

۸. بهترین غذا آن است که آب بیشتری داشته باشد، به حدی که ما دیگر به آب اضافی احتیاج نداشته باشیم. از لحاظ طبیعی انسان موجودی است که اگر غذای طبیعی خود را بخورد، به آب احتیاج ندارد.

9. غذا در طول مدت سوخت و ساز باید تأثير قلیایی داشته باشد. چون انسان PH قلیایی دارد، غذایی که می خورد نیز باید قلیایی باشد.

۱۰. این خیلی مهم است که غذا سمی، تلخ، تند، تحریک کننده و نفاخ نباشد.

یک نوع ادویه را انتخاب کن. آیا میتوانی یک وعده سیر از آن بخوری؟ پیاز و سیر و سرکه و نمک را چطور؟ هرآنچه تو نمیتوانی به تنهایی یک وعده غذایی از آن بخوری و خود را سیر کنی، غذای تو نیست؛ اما می دانی که گوشت و تمام پختنیها بدون نمک و ادویه مزه ای ندارند. می خواهی غذا بخوری یا نمک و ادویه؟ اگر تصور می کنی که ما علف خوار هستیم، پس هرچه دلت می خواهد کاهو، کلم، گل کلم، کرفس و خلاصه هرچه روی زمین می روید، بخور. اگر تصور می کنی که ما ریشه خواریم و می توانیم خود را با غده های زیرزمینی تغذیه کنیم، پس سعی کن خود را با هویج، چغندر و تربچه و هر آنچه در زیر زمین می روید، سیر کنی (البته خام). اگر تصور می کنی گوشت خواری، پس سعی کن گوشت را خام و تازه بخوری، همان کاری که گوشت خواران دیگر در محیط وحش می کنند، نه حیواناتی که به انسان پناه آورده اند و او آنها را نیز مانند خود با غذاهای پخته و مرده، خوار و ذلیل و بدبخت و مبتذل کرده است. اگر تصور می کنی که دانه خواری، پس دانه بخور، همان کاری که دانه خواران می کنند. اگر خیال می کنی گاو مادر توست، چرا دائم خود را به پستان های آن آویزان نمی کنی؟ اگر خیال می کنی که ما غلات و مغزهای خوراکی خوریم، سعی کن فقط یک ماه از اینها بخوری! اما اگر معتقدی که ما انسانها میوه خوار هستیم، پس چرا حتی برای یک ماه هم که شده سعی نمیکنی خودت را با میوه های تازه تغذیه کنی؟ مطمئنا تو میوه های تازه را از حالت خام به حالت پخته تبدیل نخواهی کرد. اصولا حيفت می آید نمک و ادویه و سرکه به آنها اضافه کنی. هر آنچه تو و من از غذای سالم و کامل انتظار داریم، در میوه ها موجود است؛ در انواع مختلف میوه که هر لحظه می توانی از آنها لذت ببری و خود را سیر کنی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − یک =