در قسمت دوم مقاله رابطه خود با غذا مقوله ی مهم غذای خوب یا غذای بد را مورد برسی قرار می دهیم آیا ما واقعا غذای خوب داریم که باعث پیشرفت در تناسب اندام ما می گذارد و رژیم ما را تسهیل می بخشد؟و یا اینکه غذای بدی وجود دارد که باعث کند شدن یا حتی متوقف شدن رژیم ما می شود و باعث ناراحتی ما می شود؟با متخصصان کلینیک رسپینا همراه باشید تا این موضوع را بررسی کنیم که غدای بد کدام است؟وغذای خوب کدام است؟

تنبلی و بی حوصلگی از دلایل شایع خوردن است.روشی برای وقت کشی و از سر باز کردن کارهایی که باید انجام شود.تحقیق معتبر در مورد افراد رژیمی و غیر رژیمی در دانشگاه ایالت کالیفرنیا نشان داد که هم افراد رژیمی و هم غیر رژیمی هنگام مواجهه با کارهای یکنواخت این مورد مثل نوشتن مکرر یک نامه بیسکویت های ترد بیشتری می خورند ولی هنگامی که مشغول فعالیت ذهنی محرکی شدند ،مثل یک پروژه نگارشی خلاق بیسکویت کمتری خوردند.

خوردن هنگام اضطراب،عصبانیت،تنهایی و یا خستگی

خوردن برای پرت کردن حواس خود از مشکلات سخت روش سالم یا موثری برای حل و فصل مشکلات نیست.هرچه تاثیر احساسات خود،مخصوصا احساسات منفی را عمیق تر می کنید بیشتر مستعد خوردن می شوید این واکنش برای آدم های چاق به مراتب مشکل زا است.
اگر یادداشت غذایی روزانه بر می دارید که به نظر متخصصان کلینیک رسپینا حتما باید این کار را انجام دهید ببینید چند بار از کلماتی استفاده کرده اید که نشانه نگرانی،ناراحتی،عصبانیت،تنهایی و خستگی آیت.در صورتی که احساسات نه گرسنگی عامل خوردن شما باشد.

از راه های فرونشاندن احساسات

  • با دوستی صحبت کنید

  • پیاده روی کنید یا از کسی بخواهید شما را در آغوش بگیرید

  • خشم خود را با مشت زدن به بالشت خالی کنید یا فقط جیغ بزنید

  • با کسی که شما را عصبانی می کند روبه رو شوید

  • اگر لازم است گریه کنید

  • نرمش های تنفسی را تمرین کنید دم و بازدم عمیق به تمرکز شما کمک می کند

  • در صورت نیاز در خواست استراحت کنید یا در پروژه کمک کنید

  • به کلاس یوگا یا مدیتیشین بروید

  • وقتتان را برنامه ریزی کنید

  • شب خوب بخوابید یا وسط روز چرتی بزنید

کنار دیگران غذای سالم می خورید ولی در تنهایی ولخرجی می کنید

پرخوری هنگام تنهایی نتیجه ی مستقیم تبلیغات صنعت رژیم است چون از تلویزیون می شنویم غذا های پرکالری نخورید،نباید این را بخورید،این کیک خیلی چاق کننده است،تمام مواد غذایی برچسب دارد و اگر این غیرخوراکی های خوب یا بد را بخورید خوب یا بد می شوید.این افکار باعث محدودیت شدید غذایی شما می شود و زمانی که آرام و تنها هستید و ترس از قضاوت شدن ندارید،ولخرجی می کنید و از تمام خوراکی هایی که برعکس فکر می کنید نباید بخورید لذت می برید.

باید افکار مثبت و منطقی را جایگزین افکار منفی و غیر منطقی کنید.یکی از راه های پرهیز فکر کردن تمام وقت و یا اصلا فکر نکردن است.از افراط کناره بگیرید و میانه رو باشید.از باید ها و نباید ها خود را خلاص کنید نه هیچ غذایی کاملا خوب و یا بد است و نه شما.
با گوش دادن به صدا های دلسوزانه،مهربان و محبت آمیز خود پلیس غذایی درون خود را ساکت کنید.گفت و گوی ذهنی شما بهتر است چیزی شبیه این باشد «این کیک خیلی خوشمزه است.خیلی دوست دارم امتحانش کنم اگر تکه بزرگی بخورم ممکن است کاهش وزن کند شود»

 

برای تماس با ما می‌توانید از روش‌های زیر استفاده نمایید

شماره تماس مطب: 02126421677

موبایل مطب: 09015556252

ایمیل: info@respinaclinic.com

میرداماد، میدان مادر، خیابان سنجابی، پلاک 17 ساختمان امیر واحد 44 طبقه, 4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *