مصرف درست و اصولی مواد غذایی به چه صورت است؟؟؟Reviewed by Mehdi kh on Jul 6Rating: 5.0

ما در درجه اول به موادی اهمیت می دهیم که آبدار باشند تا آب مورد نیاز بدنمان را تأمین کنند. بهتر است سالاد و میوه را با هم نخوری. اگر هر میوه ای را به تنهایی میل کنی، مزه آن را کاملا میچشی. در این صورت فقط انتخاب کردن قدری برایت مشکل می شود، اما در عوض در آشپز خانه کاری نداری. آنها را می شویی و سر میز می آوری. رنگ و بوی آنها کمک می کند تا هرکس میوه دلخواه خود را بردارد. اگر هم در موقع معینی اشتها نداشتی، نخور و بگذار تا گرسنگی واقعی تو را به سراغ غذایت بکشاند. وقتی تو میوه مصرف می کنی، حتما نباید سر موقع معین غذا بخوری. می توانی در روز یک بار یا ده بار بخوری. انسان را برای این موظف به غذا خوردن سر موعد مقرر کرده اند که زمان کار کردن را کنترل کنند.

برای رهایی از چاقی با ما تماس بگیرید .

در طبیعت آزاد هیچ حیوانی سر موقع غذا خوردن را نمی شناسد

آنها وقتی می خورند که گرسنه هستند. چشم و بینی و دهان سه عضو تعیین کننده برای انتخاب میوه های رسیده و تازه هستند. میوه هایی که بالای درخت رسیده و انرژی خورشید را در خود ذخیره کرده اند، تمام آنچه را بدن ما بدان نیازمند است، تأمین می کنند. همچنین اسیدهای آمینه که سنگ بنای پروتئین محسوب می شود، به طور متوسط یک درصد در میوه ها موجود است و این مقدار پروتئین زنده کیفیتش به مراتب بهتر از تمام پروتئین های دیگر است. شیر مادر نیز یک درصد پروتئین دارد، ولی با این حال برای بچه ای که سریع رشد می کند، کافی است؛ اما ما رشدمان را کرده ایم. در ضمن تمام میوه ها را نمی توان برحسب بوی خوب و رنگ آنها خورد. مثلا آواکادو سرشار از مواد مقوی، به خصوص اسیدهای آمینه و چربی های اشباع نشده است یا هندوانه و خربزه که بسیار خوشمزه هستند و خاصیت پاک کنندگی دارند، چون خیلی سریع هضم می شوند نباید با میوهای دیگر خورده شوند، در غیر این صورت زمان هضم آن طولانی تر است و مدت زمان بیشتری در معده می ماند تا هضم شود. هندوانه و خربزه بر اثر توقف طولانی در معده تخمیر و باعث نفخ می شوند و ناراحتی گوارشی ایجاد می کنند. تو می توانی ماهها هندوانه و خربزه بخوری، به شرط اینکه آنها را با میوه ای دیگر قاطی نکنی. نتیجه چنین تغذیه ای لاغری و تندرستی است.

متأسفانه ما مانند ماشینی که کوکش کرده باشند

هنوز در این فکر هستیم که هر وعده غذایی ما باید طبق دستور پزشکها حاوی چهار نوع مواد اصلی پروتئین، نشاسته، چربی، ویتامین ها و مواد معدنی باشد. در نتیجه این تجویز و پیشنهادها به آمار بیماریها نگاه کن. در آزمایشگاه ها بین مواد خام و مرده تفاوتی وجود ندارد، اما مرده مرده است و زنده زنده. مرده را می توان کالبدشکافی و بررسی کرد، اما با زنده نمی شود این کار را کرد. تشخیص تفاوت بین مرده و زنده به عقل سالم احتیاج دارد که از قدرت دانشمندان خارج است.

طبیعت را نمی توان در آزمایشگاهها مورد تحقیق و بررسی قرار داد. شاید روزی شیمیدانان بتوانند سیب آزمایشگاهی تولید کنند، اما نمی توانند هسته آن را برای تولید سیبی جدید بارور سازند. نتایج آزمایشگاهی حاصل مطالعه در مورد مواد مرده است و درباره موجود زنده صدق نمی کند. دکتر هر وارد کارینگتن که سال ها فقط میوه خورد و انرژی خود را دوبرابر کرد، در کتاب غذای طبیعی بشر، میوه را بهترین غذا برای انسان می داند و معتقد است که هیچ غذایی بیشتر از میوه انسان را سالم نگه نمی دارد. همچنین دکتر آلمانی گوستاو شیکزن در کتابش نان و میوه ها می نویسد: «نان را فقط زمانی باید خورد که میوه وجود نداشته باشد و این در موقعیتی استثنایی جایز است.» با مصرف میوه پوست انسان شفاف میشود و رنگ گل سرخ به خود می گیرد و تمام ماهیچه ها انعطاف پذیر و پرقدرت می شوند. میوه های نپخته روح انسان را تا سر حد کمال فعال می کنند. میوه ها جریان الکتریکی را به طور طبیعی فعال و حیات بخش می کنند. این انرژی الکتریکی برای عملکرد سیستم عصبی حیاتی و ارزشمند است و باعث تقویت و کنترل تمام اندام های دیگر می شود؛ اما از مواد حرارت دیده فقط خاکستری کثیف برجا می ماند که عامل بیماری هاست.

پروفسور لوب می نویسد

«انرژی مواد غذایی از طریق گرما یا انرژی شیمیایی تولید نمی شود، بلکه ناشی از ذخیره الکتریکی است.» میوه ها به خصوص تأثیرات پاک کنندگی دارند. اسیدهای طبیعی تمام كثافات سفت شده و آشغال ها را در خود حل می کنند و به بیرون می فرستند. این جریان پاک کنندگی به علت تأثیر مستقیم میوه ها روی بدن نیست، بلکه بدن بر اثر انرژی کسب شده از میوه ها خیلی سریع مواد مورد نیاز خود را تأمین می کند و برای کارهای اساسی خود بسیج می شود. بدن وقت و انرژی دارد که خانه تکانی را شروع کند. غذای مرده تولید آشغال و فضولات می کند. همچنان که پروفسور اد می گوید: «غذاهای مرده ما را به سطل آشغال های متحرک تبدیل می کنند.» او می گوید هر که میوه بخورد، نوددرصد بیماری ها را از خود دور می کند. دکتر ماتیو ویلیام می نویسد: «پرخوری مواد پخته و تحریک کننده و به صورت غلط مخلوط شده، تأثيرات سد کننده دارد و بر اثر مصرف مواد زمینی که غیرقابل هضم هستند، نفخ و یبوست به وجود می آید. میوه ها و مغزهای خوراکی به عنوان غذاهایی طبیعی، انسان را به بلندترین پله های تندرستی می کشانند.»

دکتر گودفلو می نویسد

«شرایط زندگی به گونه ای متغیر شده است که بهترین غذای انسان (میوهها) امروزه تقریبا غیرطبیعی شده است و از آنها بیشتر به عنوان دسر یا تنقلات استفاده می شود نه به عنوان غذای اصلی.» واضح است که انسان نه گیاه خوار است، نه گوشت خوار و نه دانه خوار، بلکه او میوه خوار است. دندانهایش برای جویدن دانه های خشک و سخت ساخته نشده است و غلات هم که خشک هستند و بسیار سخت خرد می شوند. همچنین حاوی مقدار زیادی مواد نشاسته ای هستند که دیرهضم و غیرقابل حل در آب است، بدین علت برای انسان مشکلات عظیمی به وجود می آورند، به خصوص برای دستگاه تنفس. انسان به عنوان همه چیز خوار آخرین درجه و رتبه را برای خود کسب کرده و از طریق پختن تا این حد مبتذل و علیل و ناتوان شده است.

برای رهایی از چاقی با ما تماس بگیرید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 7 =