در این مقاله نگاه دقیق تری به عواملی که شما را تحت تاثیر قرار می دهند بیندازیم و بتوانیم به شما کمک کنیم که نگرش خود را تعدیل کنید.با متخصصان کلینیک رسپینا همراه باشید.

یادداشت غذایی روزانه

تا وقتی یادداشت غذایی نداشته باشید و غذا هایی را که می خورید،زمان خوردن و احساس خود را هنگام خوردن یادداشت نکنید،رابطه میان احساس خود و مقدار خوردن را کشف نمی کنید.یک دفترچه یادداشت کوچک بادچند کارت فهرست که بتوانید به یکدیگر وصل کنید و در کیف پول یا جیب جا بگیر کافی است.سه روز از هفته و یک روز در آخر هفته و به دلایل مختلف به شکل متفاوتی می خورید.

فقط به یاد داشته باشید کار های زیر را انجام دهید

  • هرچه می خورید یادداشت کنید این موضوع شامل ناخنکی هم که به مایه ی کیک شکلاتی می زنید می شود.اگر بیسکویت ترد می خوردید تعداد آن را بنویسید.
  • جایی را که می خورید یادداشت کنید در ماشین،هنگام تماشای تلویزیون،حین آماده‌ کردن شام،در محل کار،در مهمانی.
  • احساسات خود را یادداشت کنید.هنگام خوردن چه احساسی دارید یا به چه چیزی فکر می کنید؟آیا عصبانی،ناراحت یا خوشحالید؟یا فقط گرسنه اید؟اطلاعات را فورا بعد از خوردن هر خوراکی یادداشت کنید چون نباید چیزی را فراموش کنید یا احساسات خود را فراموش کنید یا احساسات تان را منتقل نکنید ممکن است احساسات تان بعدا در روز تغییر دهید.شما به دنبال سرنخ هایی را برای پیدا کردن دلیل خوردن هستید نه فقط آنچه می خورید.
  • تصحیح نکنید.سعی کنید تا حد ممکن دقیق و صادق باشید این اطلاعات را فقط شما می خوانید یادداشتی روزانه است نه خبر نامه هیچ کس دیگر لازم نیست آن را ببیند.
  • در پایان روز یادداشت های خود را بررسی کنید و ببینید کجا نیاز به اصلاح دارد تعداد واحد های هر گروه غذایی را در هرم غذایی محاسبه کنید و شدت احساسات و چگونگی تاثیر آن ها را بر نحوه خوردنتان ارزیابی کنید.

بهترین کار برای کنار آمدن با میل شدید غذایی چیست؟؟؟

هیچ چیز میل شدید غذایی را آرام نمی کند و نمی توانید برای آن راه حل همیشگی پیدا کنید برای آنکه متوجه شوید چه کاری برای شما بهتر است تصیه های زیر را امتحان کنید.

  • غذای جایگزین

برای مثال بجای یک تخته شکلات،یک لیوان شیر کاکائوی کم چرب با یک عدد شکلات چوبی بخورید.

  • مقدار خوردن خوراکی ها را کنترل کنید

خوراکی های مورد علاقه مثل بستنی را در اندازه کوچکتر و یک واحد بخرید تا میلتان بز آورده شود و غریزه تان آرام بگیرد و سرکوب ذنشود.

  • با میل شدیدتان منعطف برخورد کنید

زمانی که به چیزی میل شدید دارید به امید اینکه از بین می رود چیزی نخورید اگر از اول تسلیم میل شدید خود شوید احتمالا به خوردن خوراکی و کالری بشتری ختم می شود.بسیاری از افراد در هر صورت بعد از خوردن خوراکی های نزدیک به خوراکی مورد نظرشان خوراکی ای را می خورند که تمایل داشتند زیرا هنوز نیاز آن ها رفع نشده است.

وقتی همیشه بشقابتان را پاک می کنید

آیا همیشه احساس می کنید که باید بشقابتان را پاک کنید؟این ذهنیت چه نتیجه ی تربیت والدین خوش نیت باشد و چه ترس از اینکه چنین غذای خوبی را هرگز دوباره نخورید مشکل خاصی برای افراد رژیمی یا چاق است.این نوع شرطی شدن به معنای آن است که احتمالا طرز کار دستگاه گرسنگی خود را فراموش کرده اید و دیگر گرسنه نبودن را نمی توانید تشخیص بدهید.ا گر عادت دارید تمام پاکت چیپس یا همبرگر تان را بخورید اندازه های کوچک تر بخرید.به یادآوری أین نکته که هرچی بخواهید در دسترسی است و دوباره می توانید غذایی به أین خوبی بخورید با ذهنیت ترس از قحطی تان مقابله کنید.

 

برای تماس با ما می‌توانید از روش‌های زیر استفاده نمایید

شماره تماس مطب: 02126421677

موبایل مطب: 09015556252

ایمیل: info@respinaclinic.com

 میرداماد، میدان مادر، خیابان سنجابی، پلاک 17 ساختمان امیر واحد 44 طبقه, 4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *