آرد نخود و لاغر شدن – خواص آرد نخود برای سلامتی و تناسب اندامReviewed by Mehdi kh on Oct 4Rating: 5.0

در این مقاله می خواهیم درباره ی آرد نخود و خواص ان در سلامت و تناسب اندام شما صحبت کنیم . می دانید که نخود یکی از حبوبات پرکاربرد با طعمی ملایم و شبیه به مغزهاست. آرد نخود را می‌توان خودتان تهیه کنید  اغلب آردها محتوی گلوتن هستند. برخی افراد نمی‌توانند از غذاهای محتوی گلوتن استفاده کنند. به‌تازگی در سرتاسر دنیا از آرد نخود به‌عنوان جایگزین بدون‌گلوتن برای آرد گندم استفاده می‌شود. آرد نخود فواید بسیاری برای سلامتی دارد این آرد برای رژیم های لاغری فاقد گلوتن هم به کار می رود .

برای مشاوره در زمینه لاغری موضعی کلیک کنید.

خوب است بدانید که آرد نخود حاوی پروتئین و کربوهیدرات و فیبر و ویتامین ب 1 و ب 9 یعنی تیامین وآهن و فسفر و منیزیم و مس و منگنزمی باشد همه ی مواد و ویتامین هایی که برای لاغر شدن و کاهش وزن بسیار مفید هستند .یک فنجان آرد نخود محتوی کمی بیشتر از نیاز روزمره‌تان به فولات است.

این ویتامین نقش مهمی در پیشگیری از بروز نقص لولهٔ عصبی در نوزادان دارد. مقدار فولات در آرد نخود به‌طور طبیعی تقریبا دو برابر آرد غنی‌شدهٔ گندم است علاوه بر این آرد نخود منبع خوبی از برخی مواد معدنی مانند آهن، منیزیم، فسفر، مس و منگنز است. همانطور که اشاره کردیم آرد نخود محتوی آنتی اکسیدان های مفیدی به نام پلی فنول است. آنتی‌اکسیدان‌ها ترکیباتی هستند که در بدن با مولکول‌های ناپایداری به‌نام رادیکال آزاد می‌جنگند. رادیکال‌های آزاد در بروز بیماری‌های مختلفی در بدن نقش دارند. پلی‌فنول‌های گیاهی در کاهش رادیکال‌های آزاد موجود در غذاها و خنثی‌سازی تأثیرات مخرب و آسیب‌های آن‌ها در بدن نقش ویژه‌ای دارند. همچنین آرد نخود در کاهش ترکیبی به‌نام  آکریل‌آمید  در غذاهای فرآوری‌شده موثر باشد. آکریل‌آمید یک محصول جانبی ناپایدار در مواد غذایی فرآوری‌شده است. اسنک‌های بر پایهٔ آرد و سیب زمینی محتوی مقادیر چشمگیری از آکریل‌آمید است. آکریل‌آمید احتمال بروز سرطان را افزایش داده و با بروز اختلالاتی مانند مشکلات تولیدمثلی، عصبی، کاهش عملکرد عضلات و کاهش فعالیت آنزیمی و هورمونی در ارتباط است. همچنین متخصصان دریافتند استفاده از خمیر نخود در تهیهٔ چیپس سیب‌زمینی، در کاهش تشکیل آکریل‌آمید بسیار موثر است .

کالری کمتر و لاغر شدن با آرد نخود :

در نظر داشته باشید که آرد نخود کالری کمتری نسبت به آرد معمولی دارد و می تواند در لاغری موثر باشد . اگر به‌دنبال کاهش کالری دریافتی‌تان هستید، آرد نخود جایگزین خوبی برای آرد گندم محسوب می‌شود. مقدار مساوی آرد نخود در مقایسه با آرد گندم تصفیه‌شده، بیست و پنج درصد کمتر کالری دارد. یعنی در مقدار برابر، میزان کالری آرد نخود کمتر است. درنتیجه آرد نخود چگالی کالری پایین‌تری دارد. چگالی انرژی به‌خاطر تأثیرش در کنترل وزن به‌طور گسترده‌ای موردمطالعه قرار گرفته است. محققین بر این باورند که استفاده از غذاهایی با چگالی کالری کمتر روش بهتری نسبت به کاهش غذاخوردن است .در یک مطالعهٔ دوازده هفته‌ای بر روی بیش از چهل نفر دارای اضافه وزن، شرکت‌کنندگانی که غذاهای با چگالی کالری کم مصرف کرده بودند نسبت به کسانی که دستورالعمل‌های تغذیه‌ای پیچیده را دنبال می‌کردند، ۱٫۸ تا ۳٫۶ کیلوگرم بیشتر وزن کم کردند. بنابراین جایگزین کردن آرد نخود با آرد گندم می‌تواند به شما کمک بکند تا بدون کاهش حجم وعدهٔ غذایی، میزان کالری دریافتی‌تان را کاهش بدهید و بتوانید به سرعت وزن کم کرده و لاغر شوید .

این آرد نخود خاصیت سیرکنندگی که دارد بیشتر از آردهای دیگر است. متخصصان بر این باورند که مصرف حبوبات مانند نخود و عدس موجب کاهش احساس گرسنگی می‌شود. براساس بررسی‌ های صورت گرفته  افزودن حبوبات به وعدهٔ غذایی موجب افزایش سی و یک درصدی احساس سیری پس از صرف وعدهٔ غذایی می‌شود. علاوه‌براین آرد نخود خود نیز موجب کاهش گرسنگی می‌شود. بااینکه تمام مطالعات این ادعا را تایید نمی‌کنند، اما برخی از آنها از تاثیر آرد نخود بر افزایش احساس سیری حکایت دارند. یکی از راه‌هایی که آرد نخود باعث کاهش گرسنگی می‌شود، از طریق تنظیم هورمون گرلین است. به‌نظر می‌رسد پایین‌بودن سطح هورمون گرلین بتواند به افزایش احساس سیری کمک بکند. آرد نخود سرشار از فیبر است. زیرا نخود سرشار از این مادهٔ مغذی است. یک فنجان آرد نخود محتوی ده گرم فیبر است که این مقدار، سه برابر فیبر موجود در آرد سفید است . فیبر فواید بسیاری برای سلامتی  و لاغری دارد. فیبر موجود در نخود به‌طور خاص تاثیر زیادی در کاهش سطح چربی خون دارد.این فیبر کلسترول را کاهش می دهد و سبب حس سیری می شود که برای کسانی که قصد لاغر شدن دارند بسیار مفیداست .

آرد نخود و پروتئین بالا:

مقدار پروتئین موجود در آرد نخود بیشتر از سایر آردها از جمله آرد سفید و آرد کامل تهیه‌شده از گندم است. یک فنجان آرد نخود محتوی بیست گرم پروتئین است . بدن برای ساخت عضلات و ترمیم آسیب‌ها و بهبود بیماری‌ها به پروتئین نیاز دارد. همچنین پروتئین نقش مهمی در کنترل وزن دارد. غذاهای سرشار از پروتئین شما را به مدت بیشتری سیر نگه می‌دارند و بدن‌تان برای هضم آنها، کالری بیشتری مصرف می‌کند .علاوه‌بر‌این به‌خاطر نقش پروتئین‌ها در رشد عضلات، مصرف پروتئین کافی می‌تواند حفظ عضلات در زمان کاهش وزن کمک بکند . همچنین نخود یک منبع پروتئینی عالی برای گیاه‌خواران است . تنها آمینواسید ضروری که در نخود یافت نمی‌شود، متیونین است که به‌وفور در بسیاری از منابع گیاهی مانند لوبیا سفید وجود دارد .توجه کنید که آرد نخود جایگزینی عالی برای آرد گندم است. میزان مواد مغذی موجود در آرد نخود بیشتر از آرد تصفیه‌شده است. آرد نخود نسبت به آرد گندم مقدار بیشتری ویتامین، مواد معدنی، فیبر و پروتئین دارد، ولی کالری و کربوهیدرات کمتری دارد.آرد نخود گلوتن ندارد. همین امر آرد نخود را به گزینه‌ای عالی برای مبتلایان به سلیاک و حساسیت‌به‌گندم کرده است.

آرد نخود و تنظیم قند خون :

باید بدانید که بررسی ها نشان داده است که نوسان قند خون پس از مصرف آرد نخود نسبتا کم است. میزان کربوهیدرات در آرد نخود تقریبا نصف آرد گندم است. بنابراین آرد نخود به‌شکل متفاوتی بر روی قند خون تاثیر می‌گذارد . شاخص گلوکزی نشان می‌دهد غذا با چه سرعتی در بدن به قندها تبدیل شده و موجب افزایش قند خون می‌شود. گلوکز شکلی از قندهاست که بدن ترجیح می‌دهد برای تأمین انرژی از آن استفاده بکند. شاخص گلوکزی برای گلوکز صد است. یعنی مصرف گلوکز باعث می‌شود قند خون در سریع‌ترین زمان ممکن افزایش یابد. شاخص گلوکزی آرد گندم حدودا هفتاد است. این غذاها با شاخص گلوکزی پایین‌تر نسبت به آرد گندم، با سرعت کمتری موجب افزایش قند خون می‌شوند. اگر از بیماری های زمینه ای رنج می برید قبل از مصرف این ارد با پزشک تان مشورت کنید .

برای مشاوره در زمینه لاغری موضعی کلیک کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 9 =