چگونه در رژیم های کم کالری سریع تر و با نتیجه ی بهتر چربی سوزی کنیم .Reviewed by Mehdi kh on Nov 29Rating: 5.0

اگر رژیم کم کالری گرفته اید باید حواستان به کالری دریافتی باشد . باید بدانید که بدن انسان یک دستگاه قابل انعطاف است حتی اگر سال های سال غفلت کنید و چربی زیادی دور شکمتان انباشته شود باز هم می توانید خود را هر چه سریعتر از این چربی ها آزاد کنید در واقع زمان انتخابش با شماست . در این مقاله راه هایی برای چربی سوزی سریع تر و نتیجه ی بهتر به شما معرفی می کنیم .

برای رسیدن به تناسب اندام با ما مشورت کنید .

بیشتر از گذشته پروتئین مصرف کنید :

افزایش مصرف پروتئین متابولیسم شما را افزایش می دهد و به حفظ توده عضلانی کمک می کند که همه اینها به سوزاندن چربی کمک می کنند در حقیقت وقتی پروتئین مصرف می کنید بدن شما کالری بیشتری می سوزاند تا زمانی که چربی ها و کربوهیدرات ها هضم شوند پرتئین به شما کمک می کند که زودتر عضله سازی کنید .

وعده های کوچک بخورید اما حواستان به کالری دریافتی باشد :

این کار به شما این اطمینان را می دهد که مواد مغذی مورد نیاز برای عضله سازی و چربی سوزی به بدن شما می رسد میزان متابولیسم تان افزایش می یابد و به هیچ عنوان احساس گرسنگی نخواهید کرد .

امگا 3 مصرف کنید :

مصرف مقدار کافی چربی های مفید به شما کمک می کند تا راحت تر چربی از دست دهید و عضله بسازید همچنین چربی های سالم دارای مزایای بی شماری هستند از جمله اینکه برای قلب بسیار مناسبند .

اما چه چربی هایی خوب هستند؟ چربی های اشباع نشده به ویژه امگا 3 مانند روغن ماهی آجیل و مدل های مرغوب کره بادام زمینی روغن زیتون زرده تخم مرغ جزء چربی های خوب هستند .

مصرف برنج را کم کنید (کاهش کربوهیدرات ) :

رژیمی که دارای کربوهیدرات کم است این روزها میان بسیاری از مردم رواج پیدا کرده است در این رژیم باید تا جایی که می توانید کمتر کربوهیدرات به ویژه شکر و نشاسته را مصرف کنید و این به سوزاندن چربی منجر می شود .

کربوهیدرات مصرفی شما باید از منابعی چون بلغور جو دو سر و سبزیجات تامین شود زمان مصرف کربوهیدرات هم بر سوزاندن چربی تاثیر می گذارد بهتر است کربوهیدرات ها را صبح و در طول تمرینات مصرف کنید با قطع مصرف کربوهیدرات ها سریع وزن کم می کنید چون آب بدن کم می شود بدون کربوهیدرات های اضافی بدن شروع می کند به سوزاندن چربی خود برای تولید سوخت می کند که به این اتفاق کتوز گفته می شود . مصرف برنج خود را  کاهش دهید و به جای ان مواد غذایی مغذی مانند یولایف استفاده کنید .

به تمرینات هوازی بپردازید :

این تمرینات به روش های مختلفی به کاهش چربی کمک می کنند تمرینات مریوط به کاهش وزن می توانند با سوزاندن کالری منجر به کاهش وزن شوند همچنین مطالعات نشان می دهند که بر خلاف ورزش های هوازی تمرینات کاهش وزن کالری ها را 39 ساعت پس از تمرین می سوزاند .

باید از وزنه استفاده کنید تا کالری بسوزانید و ماهیچه اضافه کنید اگر متابولیسم شما کند شود فرایند از بین بردن چربی ها متوقف می شود و شما به یک فرد لاغر ولی دارای چربی تبدیل می شوید حتی افرادی که دارای بی اشتهایی هستند هم می توانند درصد چربی بالایی در بدنشان داشته باشند .

یکی از روش های گرم کردن طناب زدن است ممکن است نیاز به تمرین کمتری داشته باشید اما شدتش زیاد است می توانید 20 ثانیه شدید طناب بزنید و بپرید و سپس به مدت نیم دقیقه سرعت را کمتر کنید . همیشه قبل از فواصل خود را گرم کنید اگر روی فرم نیستید بهتر است از تمرینات هوازی با شدن کم یا متوسط  شروع کنید . شما می توانید عضله بسازید و چربی از دست دهید یکی از دلایلی که نباید زیاد در قید و بند اندازه گیری باشید این است ترکیب بندی بدن و چیزی که در آینه از بدن خود می بینید بیشتر از اندازه ها اهمیت دارند .

شما می توانید سخت تمرین کنید سالم بخورید و عضله بسازید و چربی از دست بدهید آیا در این صورت باز هم وزن تان اهمیت دارد ؟

بسیار ناامید کننده است حتی اگر پیشرفت خوبی داشته باشید از اندازه ها و مقیاس تنها به عنوان یک راهنما استفاده کنید اما اینکه در آینه چطور به نظر می رسید و اینکه لباس هایتان چگونه بر تنتان می نشینند نشانه های مهمتری هستند .

باید با برنامه و به تدریج کالری مصرفی خود را کاهش دهید :

اگر دنبال از دست دادن چربی هستید سعی نکنید کالری مصرفی خود را به مقدار زیاد کاهش دهید این کار بدن شما را گرسنه می کند سوخت و ساز بدن را کاهش می دهد و باعث می شود که سوزاندن چربی بسیار سخت شود .

در مقدار کالری مصرفی خود تغییر ایجاد کنید . این روش به کاهش چربی بدن بدون کاهش سوخت و ساز بدن کمک می کند به جای اینکه هر روز یک مقدار مشخص کالری مصرف کنید با ایجاد تفاوت در کالری مصرفی تان میزان گرسنگی تان را بررسی کرده و همچنان به سوزاندن چربی ادامه دهید .

اگرچه امروزه غذا همیشه در دسترس و فراوان است اما بدن ما طراحی شده که همیشه آماده انرژی باشد برای زمانی که کمبود غذا وجود دارد این یک روش است تا بدن بر اساس کالری مصرفی میزان متابولیسم را تنظیم کند .

اگر هر روز با یک کالری مشابه بخوابید بدن شما با کاهش متابولیسم مواجه می شود و از سوزاندن چربی بدن جلوگیری می کند این در واقع به هورمون ها بستگی دارد . وقتی سطح لپتین بالاست میزان متابولیسم شما بالا می رود هنگامی که میزان لپنین کاهش می یابد هم در میزان متابولیسم تاثیر دارد  . وقتی کالری کم و پایدار است سطح لپتین کم می شود  و میزان متابولیسم هم کاهش می یابد با خوردن کالری بیشتر در یک روز و کاهش مصرف کالری در روزهای دیگر می توانید میزان لپتین را بالا نگه دارید .

برای رهایی از چربی های موضعی از تیم حرفه ای ما مشورت بگیرید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 16 =