در طب سنتی از خواص دانه های روغنی بسیار سخن گفته اند و سفارش شده که ان ها را برای سلامتی عمومی بدن بیشتر استفاده کنید اما برخی از این دانه ها که در طب سنتی به مصرف ان ها برای لاغری و کاهش وزن و چربی سوزی سفارش شده است می تواند در کنار یک رژیم اصولی به کاهش وزن سریع شما بسیار کمک کند .

برای رسیدن به تناسب اندام با ما تماس بگیرید .

طب سنتی و چربی سوزی با گردو  :

گردو یکی از ان دانه های روغنی است که در طب سنتی بسیار به ان توجه شده است . گردو در آب شدن چربی های درو شکم و پهلو کمک می کند اگر قبل از غذا یک مشت گردو میل کنید (30 گرم ) بدون شک اشتهایی برای پرخوری و به خصوص صرف دسرها ی خامه ای و غیره نخواهید داشت گردو سرشار از فیبر است برای همین سیری طولانی مدتی ایجاد می کند .این میوه سرشار از چربی های مفید است و کلسترول بد خون را پایین می آورد و کلسترول خوب را بالا می برد گردو باعث محافظت از پوست و استحکام استخوان تنظیم متابولیسم بدن تقویت هوش و حافظه درمان کنند ه درد مفاصل تقویت کننده سیستم ایمنی بدن تنظیم کننده فشار خون و مفید برای پوست و مو است . خوب است بدانید که هر صد گرم گردو 645 کالری دارد کالری گردو زیاد است اما مصرف آن باعث افزایش سوخت و ساز بدن و متابولیسم می شود این میوه به راحتی باعث کاهش وزن شما می شود زیرا کالری مورد نیاز شمارا تامین می کند  گردو چربی سوز هم هست در واقع ثابت شده است داشتن یک رژیم غذایی  سرشار از موفا ها مثل گردو و ماهی در آب شدن چربی درو شکم و پهلو کارآمد است .برای چربی سوزی گردو را فراموش نکنید .

طب سنتی و چربی سوزی با مغز بادام :

همیشه وقتی صحبت لاغری می شود بایداز مغز بادام نام برد . مغز بادام بسیار مغذی است سرشار از فیبر و پروتئین و چربی ویتامین و منگنز و مس و فسفر و اسید فیتیک بالایی دارد بادام چربی ها ی اشباع نشده بالا دارد و آنتی اکسیدان قوی در بادام عمدتا در لایه قهوه ای پوست متمرکز شده است .خوردن چند عدد بادام در روز باعث می شود که کالری مناسبی را به بدن ما وارد کنی جوری که احساس سیری کنیم و نیازی به ریزه خواری و پرخوری نداشته باشیم  و اینگونه به سریع لاغر شدن ما کمک می کند .

طب سنتی و چربی سوزی با بادام زمینی :

بادام زمینی غنی از مواد معدنی است . این بادام در واقع یک غذای پر انرژی است مطالعات نشان داده که کسانی که آجیل و دانه هایی از جمله بادام زمینی می خورند نمایه بدنی کمتری دارند زیرا بادام زمینی منبع خوبی از چربی مفید پروتئین و فیبر است که تنها با خوردن یک واحد از آن گرسنگی از بین رفته و احساس پری و سیری در مدت قابل ملاحظه ای به انسان دست می دهد اگر چه انرژی قابل توجهی دارد ولی مدت طولانی تری ما را سیر نگه می دارد و باعث عدم خوردن غذاهای اضافی و دریافت کالری زیاد می شود .این بادام سرشار از اسیدهای چرب اشباع نشده با یک باند غیراشباع است خوردن آن در حد مناسب ممکن است موجب کاهش کلسترول و بدین ترتیب موجب سلامت قلب شود .

طب سنتی و چربی سوزی با روغن و تخم آفتابگردان :

همانطور که می دانید این دانه ی روغنی سرشار از ویتامین ای ماده مغذی آنتی اکسیدان است که به مبارزه با اثرات رادیکال های آزاد روی پوست کمک می کند توزیع مواد معدنی و ویتامین ب ماهیچه ها را تقویت می کند و خستگی را کاهش می دهد آمینو اسیدها و کربو هیدرات ها به فرد در حفظ آهنگ متابولیکخوب کمک مب کند و لیپیدهای مضر را در خون کاهش میدهد و به کاهش وزن کمک می کند .

طب سنتی و چربی سوزی با بذر کتان :

از خواص بی نظیر این دانه هر چه بگوییم کم است . این دانه شامل مقدارقابل توجهی فیبر و پلی فنول و اسیدهای چرب ضروری است که به سوخت و ساز بدن کمک می کند مصرف کم امگا 3 باعث افزایش احساس شادابی می شود و سلامت  قلبی و عروقی را افزایش می  دهد به خصوص به این دلیل که کلسترول را کاهش می دهد . این دانه هضم اسانی دارد و ژل های طبیعی ان ها باعث تسهیل دفع مواد زائد می شود اثر آن طولانی مدت است و تمایل به خوردن هله و هوله را کاهش می دهد . این دانه ها ی روغنی به سوزاندن چربی کمک می کنند زیرا عملکرد های متابولسیم را تحریک و به کاهش وزن کمک می کنند برخی حاوی مواد مغذی و فیبر هستند که به روش مثبت در فرایند های کلیدی از کاهش وزن مداخله می کنند .

طب سنتی و چربی سوزی با کشمش :

کشمش مخصوص چربی سوزی است کشمش به احساس سیری کمک می کند و همین احساس سیری مانع از پر خوری می شود به طور کلی اگر شما برای مدت طولانی تری احساس سیری می کنید احتمال اینکه گرسنه شوید و تصمیم های بد غذایی بگیرید خیلی کمتر خواهد شد .فیبر فراوان علاوه بر ایجاد حس سیری باعث پایین آمدن میزان مصرف کالری و نهایتا کاهش وزن می شود .کشمش سرشار از فیبر گیاهی نامحلول است و با مصرف این میوه فیبر موجود د رآن شروع به تورم با توجه به مایعات طبیعی بدن می کند این فرم کشمش خشک منقبض شده و به مواد غذایی در حال حرکت از طریق دستگاه گوارش اضافه شده و به پیشگیری و درمان یبوست که از علت ها ی اضافه وزن است کمک می کند .کشمش در مقابل انواع شیرینی کالری پایینی دارد و به همین دلیل به افراد چاق به عنوان جایگزین سالم به جای قند و شکر و شیرینی توصیه می شود کشمش به علت داشتن قند فروکتوز دارای خاصیت مصرف سریع انرژی و کاهش وزن است .این میوه ی خشک شده منبع غنی از ویتامین ها وعناصر مغذی بدن است کشمش غنی از ید است و میان وعده مفید و کم نمک است.

برای رهایی از چاقی با ما مشورت کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =