چربی های انباشته علت چاقی و اضافه وزن ما همین بافت های چربی هستند که در بدن شکل می گیرند و موجب چاقی و بدشکلی بدن می شوند اما چربی های بدن چه هستند و چرا شکل می گیرند . این چربی ها برای بدن بسیار خطرناک هستند و برای عضوی مانند قلب یا کبد یا …. و گذشته از خطر باعث بدشکلی بدن و عدم تناسب اندام هم می شوند که اصلا ظاهر خوشایندی ندارند .برخی از افراد معولا همیشه اشتها دارند و برای خوردن آماده هستندو هرگز احساس سیری نمی کنند حتی وقتی که به تازگی غذا خورده اند احساس گرسنگی بعد از غذا خوردن به دلیل مقاومت در برابر هورمون لپتین است  .

خوب است بدانید کهچربی خون بالا  عبور لپتین از سد مغزی را می گیرد بنابراین مغز پیام لپتین را دریافت نمی کند . در ابتدا بهتر است بدانید که  هنگامی که غذا می خورید  بدن هورمون لپتین ترشح می کند و به مغزم پیام سیری را می رساند . لپتین هورمونی است که توسط چربی بدن تولید می شود و میزان گرسنه بودن یا نبودنتان بعد از وعده ی غذایی کنترل می کند فردی که عملکرد لپتینش طبیعی باشد بعد از خوردن غذا بلافاصله احساس گرسنگی نخواهد داشت دلیلش این است که بسیار ی از افرادی که از چاقی و اضافه وزن رنج می برند . در این مقاله از جنس چربی ها و چرایی شکل گیری ان ها صحبت خواهیم کرد .

چربی های انباشته چرا و چگونه شکل می گیرند :

چربی های انباشته

خوب است بدانید که اصلا این چربی های انباشته چرا و چگونه در بدن ایجاد شده و به سختی می توانیم ان ها را از بین ببریم . می دانید که همیشه چربی های اضافه در قسمت های مختلف بدن جمع می شوند اما چرا برخی با وجود حتی داشتن غذای کم استعداد عجیبی در چاقی دارند و این بافت چربی چگونه به وجود می آید .یکی از دلایل تجمع چربی و ایجاد بافت چربیگرسنگی ذهنی یا اشتهای کاذب زمانی ایجاد می شود که احساسات را با غذاخوردن همراه می کنید این کار در واقع نوعی واکنش ما به احساسات است که بیشتر مواقع خودمان هم متوجه آن نمی شویم.

چربی های انباشته برای مثال وقتی بر اثر استرس کاری غذا می خوریم وقتی دچار استرس و عصبانیت می شوید  ممکن است خودبه خود احساس گرسنگی کنید و به سراغ غذا بروید بی انکه متوجه باشید ، البته به این شکل نیست که بدن در ان لحظه به غذا احتیاج داشته باشد بلکه شما ناخواسته مغزتان را طوری عادت داده اید که بحت شرایطی خاص پیغام گرسنگی ازسال کند به این نوع از گرسنگی اشتهای کاذب گفته می شود .اشتهای کاذب ممکن است به صورت ارثی در شما وجود داشته باشد . باید حتما با پزشک خود در این رابطه مشورت کنید .

می دانیم که سلول های چربی لپتین ترشح می کنند شایدفکر کنید که شخصی که دچار اضافه وزن است مقدار زیادی این هورمون را تولید می کند و هیچ گاه احساس گرسنگی ندارد . باید گفت که این تفکر اشتباه است بافت چربی اضافه در بدن سبب ایجاد لپتین اضافی و مقاومت بدن به لپتین خواهد شد بنابراین فرد مبتلا به مقاومت لپتین حتی بعداز خوردن وعده ی غذایی نیز همچنان احساس سیری نمی کند .مقدار زیادی لپتین در جریان خون در حال گردش است که سبب غرق شدن سلول ها در بدن می شود سلول ها برای لینکه از خود محافظت کنند.

گیرنده های لپتین را خاموش می کنند که همین سبب ایجاد مقاومت به لپتین می شود وقتی سلول ها هم لپتین دریافت نکنند مغز هرگز پیام سیری را دریافت نمی کند و فرد در خطر پرخوری قرار می گیرد . علاوه بر افزایش اشتها مقاومت به لپتین سبب افزایش ذخایر چربی بدن می شود به همین دلیل کم کردن وزن برای بعضی افراد فوق العاده سخت است هورمون لپتین برای باروری و میل جنسی نیز بسیار اهمیت دارد دنبال کردن رژیم مناسب و حساسیت به لپتین مناسب برای پرورش کودک بسیار مهم است .

جالب است بدانید که گاهی  پیام تشنگی با گرسنگی را اشتباه می گیرید همیشه سعی کنید قبل از اینکه چیزی بخورید ابتدا یک لیوان آب بنوشید اگر طرفدر آب نیستید می توانید آن را با انواع سبزیجات یا میوه ها طعم دار کنید . برای خواب خود برنامه و ساعت مشخص داشته باشید :خواب کافی و به اندازه یکی از جنبه های حیاتی برای کاهش وزن است پژوهش ها نشان داده اند که افرادی که شب ها کمتر می خوابند مستعد پرخوری هستند درواقع این تحقیق نشان داده است که افرادی که دچار کمبود خواب بودند نسبت به آن هایی که خواب مناسب داشتند روزانه حدود سیصد کالری بیشتر غذا دریافت می کردند و بیشتر این کالری های اضافی از چربی های اشباع می آمدند حتما سعی کنید هر شب هفت تا نه ساعت خواب را داشته باشید .

افراد چاق نسبت به کسانی که وزن مناسب دارند غذایشان را سریعتر می خورند و لقمه هارا کمتر می جوند این چیزی است که به وضوح در افراد چاق دیده می شود  و تحقیقات هم ثابت کرده اند باید غذا را با حوصله میل کنید و خوب بجوید و سپس به سراغ لقمه ی بعد بروید هنگام غذا خوردن با هوشیاری سرعت را کاهش دهید بهتر است برای ساده تر کردن از یک چنگال کوچک استفاده کنید و برا ی جویدن هر لقمه سی ثانیه وقت بگذارید جویدن سطح هورمون سیر کننده را افزایش می دهد این مشکل با آهسته غذا خوردن و خوب جویدن برطرف می شود .

چربی های انباشته تنقلات و شیرینی ها  را کنار بگذارید شیرینی ها سبب افزایش چربی خون می شوند و باعث می شوند لپتین به مغز نرسد قند هم مستقیما مغز را نسبت به لپنین مقاوم نمی کنند . پرخوری سبب مقاومت لپتین می شود که فرد را مدام گرسنه نگه می دارد همیشه ورزش کنید و غذاهای سالم و با چربی سالم مصرف کنید مانند ماهی و روغن زیتون ورزش های هوازی و قدرتی بسیار مفیدند . داشتن تحرک کافی از مقاومت لپتین در بدن تان جلوگیری می کند . همیشه داشتن تحرک کافی و ورزش کردن را فراموش نکنید . همیشه به یاد داشته باشید که اگر دچار چاقی ارثی هم هستید اگر همت کنید به راحتی می توانید وزن کم کرده و لاغر شوید و لاغر نشدن را بهانه ای برای تنبلی قرار ندهید و همین امروز شروع کنید .

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 12 =