بیاموزید تا با آب آشپزی کنید؛ به جای حرارت خشک بخارپز کردن، آهسته جوشانیدن یا آبپز کردن را امتحان کنید. مراقب باشید تا به خصوص سبزی ها را زیاد نپزید. برای مثال، اگر بروکلی را آنقدر بپزید تا نرم شود، ارزش غذایی اش افت خواهد کرد، به جای آن سبزی ها را چند دقیقه بخارپز کنید تا فقط مختصری ترد شوند، یا به سادگی آنها را خام بخورید. این راهکارهای ساده به شما کمک خواهد کرد تا هرچه می توانید از مواد مغذی ارزشمند غذاها به دست بیاورید. علاوه بر این، ممکن است یاد بگیرید تا از طعم غذایی که می خورید بیشتر از پس مانده سوخته یک گریل کثیف لذت ببرید.

رسیدن به کاهش سایز کل بدن بدون جراحی و عوارض فقط با یک کلیک.

راندن به سوی طلاق

طبق یک گزارش، سبک زندگی ای که ما براساس استفاده از خودروها طراحی کرده ایم می تواند یک عامل اصلی چاقی باشد. دانشمندان پس از تجزیه و تحلیل اطلاعات جمع آوری شده از یک دوره سی ساله، کشف کردند که همبستگی میان استفاده از وسایل نقلیه و میزان چاقی ۹۸ درصد است که به صورت غیر معمولی بالاست. در حالی که رانندگی به طرز قابل قبولی راحت و در مواردی تنها راه عملی است، هزينه پنهان خودش را دارد.

در یک پژوهش، گروهی از مردان سالم را واداشتند تا از چوب زیر بغل استفاده کنند و به هیچ عنوان وزن شان را روی یک پایشان نیندازند؛ این کار تغییرات فیزیولوژیکی سریعی به وجود آورد. بعد از فقط ۴۸ ساعت، یک نمونه برداری از عضله پای غیرفعال انجام شد که نشان دهنده اختلال در ترمیم DNA، افزایش میزان استرس ایجاد کننده اکسیداسیون، کاهش پاسخ به انسولین و آهسته شدن فعالیت متابولیک بود. از همه بدتر این که با از سرگیری مجدد فعالیت، بازهم این تغییرات مقاومت می کردند و اصلاح نمی شدند.

این مطالعه حاکی از آن است که مدت های طولانی بی تحرکی، مانند سوار شدن خودرو یا هواپیما، درصورتی که عدم تحرک ۲۴ تا ۴۸ ساعت طول بکشد، می تواند منجر به تغییرات ثابتی در بدن شود. قدم های کوچکی برای خنثی کردن این روزهای بی تحرکی بردارید. در پروازهای طولانی به دفعات از جای خود برخیزید. در سفرهای جاده ای هر دو ساعت توقف کنید. وقتی به مقصد رسیدید، بلافاصله کمی ورزش انجام دهید. اگر حتی چند روز را در بیمارستان گذرانده باشید، احتمالا متوجه شده اید که یک تا دو هفته طول می کشد تا ماهیچه های تان به طور کامل از بی تحرکی بهبود پیدا کنند.

اگر شما با همسرتان شغلی را در نظر دارید که مستلزم رفت و آمد طولانی است، با جدیت در مورد آن بیندیشید. تحقیقی که در سوئد انجام شده نشان داده است در زوج هایی که یکی از دو نفر شغلی دارند که مستلزم رفت و آمد روزانه به مدت بیش از چهل و پنج دقیقه است، احتمال طلاق می تواند تا میزان سرسام آور ۴۰ درصد افزایش پیدا کند. زمانی که درباره محلی برای زندگی یا کار فکر می کنید، ساده است که مدت زمانی را دست کم بگیرید که هر روز به خاطر نشستن در خودرو (یک ساعت یا بیشتر)، از همنشینی با کسانی که دوستشان دارید محروم می مانید.

یک پژوهش کلاسیک با عنوان « استرسی که بابتش چیزی پرداخت نمی شود: تعارض رفت و آمد» بیان کرده است که حتی یک افزایش حقوق قابل توجه یا خانه بزرگ تر نمی ارزد که شما یک ساعت به زمان رفت و آمد خود بیفزایید. این محققان دریافتند که به ازای هر یک ساعت افزایش زمان رفت و آمد در روز باید ۴۰ درصد به حقوق شما اضافه شود تا بيرزد که شما این مدت اضافه را در ماشین سر کنید. هر زمان که می خواهید جابه جایی بزرگی انجام دهید – چه در مدرسه، کار يا خانه – اولین سوالی که می پرسید این باشد که آیا این جابه جایی به شما کمک خواهد کرد تا مدت کمتری برای رفت و آمد صرف کنید و زمان بیشتری با افرادی که به آنها اهمیت می دهید بگذرانید.

اگر چاره ای جز زیاد کردن زمان رفت و آمد خود ندارید، به راه هایی فکر کنید که مدت زمان کلی ماشین سواری شما را کاهش می دهد. آیا می توانید برنامه خود را طوری تنظیم کنید که در ساعاتی که حجم ترافیک کمتر است رفت و آمد کنید؟ از کارفرمای تان بپرسید که آیا ممکن است یک یا دو روز در هفته دورکاری» کنید. روزهایی که به دلایلی مثل جلسات یا دلایل شخصی، حضور فیزیکی شما در محل کار الزامی نیست، گذراندن یکی دو ساعت در خودرو هدر دادن وقت، رفاه و ساعت های مفید شماست.

فقط در رختخواب ماندن خوشایند است

شکستن روال روزانه بدن عواقب ناخوشایندی دارد. ساعت درونی بدن شما، که «روال ۲۴ ساعته » نامیده می شود، چرخه خواب و بیداری را تنظیم می کند هر اندام بدن ساعت شبانه روزی درونی خودش را دارد که به شما کمک می کند که در سراسر روز سرحال باشید و درست کارهایتان را انجام دهید.

وقتی «ساعت بیولوژیکی» شما مختل می شود (به دلایلی مانند به هم خوردن خواب ناشی از پرواز طولانی با هواپیما یا نوبت کاری جدید در زمان متفاوت یا غذا خوردن در وقت نامناسب، این وضعیت دسته ای از مشکلات جدید را به همراه دارد. این مسائل از اضافه وزن گرفته تا بیماریهای قلبی و افسردگی را شامل می شوند.

این واقعیت توضیح می دهد که چرا در روزهای بعد از تغییر ساعت فصلی به خاطر صرفه جویی در نور خورشید (که معمولا سالی دو بار در ابتدای بهار و پاییز انجام می شود)، میزان حمله های قلبی ناگهان بالا می رود. تحقیقات کاملا جدیدی بیانگر این است که اختلال در ساعت درونی بدن ممکن است حتی باعث شروع و پیشرفت سرطان نیز بشود. مطالعه گسترده و معتبری کشف کرده است که افرادی که دچار « آپنه » های شدید در خواب میشوند ۶۵ درصد بیشتر امکان دارد که به سرطان دچار شوند. خود این مطالعه به تنهایی به من کمک می کند تا دیدگاهم را نسبت به خواب عوض کنم و بفهمم که خواب خوب یک ضرورت است نه تجمل.

رسیدن به کاهش سایز کل بدن بدون جراحی و عوارض فقط با یک کلیک.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *