آیا چربی سوزها باعث کاهش وزن و لاغر شدن می شوندReviewed by Mehdi kh on Sep 22Rating: 5.0

می دانیم که امروزه انواع رژیم ها ی لاغری و دستگاه های لاغری برای کاهش وزن معرفی شده و می شوند ولی بسیاری از افراد چاق معتقدند که بایداز چربی سوزها استفاده کنند و چربی سوزها در کاهش وزن بسیار موثر هستند در این مقاله بیشتر راجع به چربی سوزها و اینکه واقعا موثر هستند یا خیر بیشتر شرح خواهیم داد ولی باید بدانید که این چربی سوزها و قرص های لاغری فقط زمانی موثر خواهند بود که شما ورزش کنید و تحرک کافی داشته باشید . امروزه بهترین راه و سریع ترین راه برای لاغری موضعی دستگاه لاغری کرایولیپولیز است .

برای مشاوره در زمینه لاغری سریع بدون عوارض و جراحی کلیک کنید.

چربی سوزها باعث لاغر شدن و کاهش وزن می شوند یا خیر :

خوب است که بدانید در چربی سوز ها هیچ ماده فعالی وجود ندارد . پروتئین ها ، نمک ها و دیگر اجزا جزء همین مواد تشکیل دهنده هستند و مقداری کافئین داخل خود دارند و باعث افزایش متابولیسم و کاهش جذب خواهند شد . بسیاری از چربی سوزها حاوی محرک هایی هستند که روی سیستم عصبی تاثیر می گذارند . همانطور که می دانی د، محرک هایی مانند کافئین عوارض جانبی شدیدی ندارند اما در صورت مصرف زیاد می توانند مشکلاتی را به وجود بیاورند . اگر هم از چربی سوزها استفاده می کنید و هم قهوه زیاد می خورید ، در واقع بدن شما سخت تر از آنچه که باید کار می کند و در نتیجه نمی تواند آن طور که باید خودش را بازیابی کند و با مشکلاتی روبرو می گردد .اگر از چربی سوزهای طبیعی استفاده کنید خیلی بهتر است .

در حالی که بسیاری از افراد با اطمینان مطمئن هستندکه چربی سوزها بسیار عالی و موثر هستند اما باز هم افراد زیادی هستند که مایلند تا از انواع طبیعی چربی سوزها استفاده کنند . خبر خوب این است که می توانید با مصرف بعضی از مواد خوراکی ، چربی سوزی خود را افزایش دهید بهترین چربی سوزهای طبیعی عبارتند از : زنجبیل و زردچوبه که از بهترین ها هستند و به گوارش ، هضم و سوخت و ساز کمک زیادی می کند و همچنین دمای داخلی بدن را افزایش می دهند و باعث می شوند که از انرژی بیشتری برخوردار باشید . درباره ی زردچوبه باید گفت که  قادر است تا رگ های خونی را که تمایل به ذخیره بافت چربی دارند سرکوب کند و همچنین مانند زنجبیل برای گوارش نیز عمل خواهد کرد .سیر هم که از بهترین هاست .این گیاه نیز یکی دیگر از غذاهای ترموژنیک است و اضافه کردن آن به غذاهای سرخ کردنی یا بخارپز می تواند به عنوان یک چربی سوز، عالی عمل کند.

چربی سوزها معمولا تداخل دارویی دارند

مصرف مداوم و بیش از حد زیادی چربی سوزها به دلیل وجود کافئین بالا، اثرپذیری آن را در طولانی مدت می کاهد . مصرف بیش از حد بالای آن باز هم به دلیل وجود کافئین می تواند باعث کج خلقی و یا اضطراب شود . اگر چربی سوزها را با پودرهای پروتئینی زیادی مصرف کنید ، به جای کاهش وزن با افزایش وزن روبرو خواهید شد . مصرف مکمل های چربی سوز در مدت زمان طولانی می تواند باعث نارسایی کبد شوند . همواره باید به یاد داشته باشید که چربی سوزها نمی توانند جایگزین یک سبک زندگی سالم باشند و باید در کنار آن مصرف شوند . به جای اینکه تمرکزتان روی پیدا کردن یک غذای چربی سوز خاص باشد، توصیه می شود .  میوه ها و سبزیجات دارای فیبر ، نان ها و غلات سبوس دار و حبوبات همگی به سیر نگه داشتنمان کمک می کنند .توصیه می شود که مصرف پروتئین سالم به کاهش وزن کمک می کند.

به این نکته توجه کنید که چربی سوزها مکمل های مقوی هستند و اثبات شده است که راهی برای افزایش سوخت و ساز و متابولیسم بدن می باشند ، همچنین جذب بیش از حد مواد غذایی را نیز می کاهند . بدن چربی ها را برای سوخت و انرژی می سوزاند تا اینکه آن ها را جذب کند. چربی سوزها روی وزن کنونی شما کار می کند و متابولیسم را افزایش می دهند و چربی بیشتری می سوزانند . آن ها هم در افزایش سوخت و ساز و هم در کاهش جذب چربی موثر می باشند کاملا مشخص است که چربی سوزی و کاهش وزن هرکس با دیگری متفاوت است و فقط به استفاده از چربی سوزها ختم نمی شود . چربی سوزها در صورتی موثر هستند که شما از یک سبک زندگی سالم پیروی کنید و مواد غذایی با کالری مناسب همراه با ورزش را استفاده کنید .افراد تنها نباید برای سوزاندن چربی و کاهش وزن، به مصرف چربی سوزها تکیه کنند زیرا اینگونه تمام مواردی که بدن به آنها نیاز دارد را نمی توانند دریافت کنند و با کمبودهایی مواجه می شوند .

باید این نکته را بدانید که چربی سوزها برای همه مناسب نیستند ، پس حتما قبل از مصرف آن ها با پزشک و یا متخصص تغذیه مشورت کنید زیرا آن ها به خوبی از محدودیت های مصرفی آن مطلع هستند . از آن جایی که چربی سوزها روی معده تاثیر می گذارند ، پس ممکن است باعث ایجاد عوارض جانبی نیز بشوند زیرا بدن با مصرف آن ها در جذب مواد غذایی ، تغییر رفتار می دهد . چربی سوزها یک روش طبیعی هستند اما بدون عارضه جانبی نمی باشند. در هنگامی که بدن چربی سوزی می کند توجه کنید که هنگام گوارش برخی از غذاهای خاص، به علت اثر ترموژنیک آن غذا کالری بیشتری می سوزاند ، ترموژنیک به معنای تمایل برای تولید گرماست و معمولا برای داروهایی استفاده می شود که از طریق تحریک سوخت و ساز، گرما را افزایش می دهند . غذاهای ترموژنیک می توانند با افزایش تولید گرما، باعث افزایش سوخت وساز در بدن یک فرد شوند. در این فرآیند، بدن با سوزاندن کالری تلاش می کند از غذایی که خورده اید استفاده کند . بنابراین کالری های سوزانده شده تبدیل به گرما می شوند. گروه های غذایی که بیشتر از همه اثر ترموژنیک را افزایش می دهند عبارتند از غلات کامل، کربوهیدرات ها، پروتئین ها و چربی ها. اگر قصد استفاده از چربی سوزها را دارید باید با پزشک مشورت کنید .

برای مشاوره در زمینه لاغری سریع بدون عوارض و جراحی کلیک کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + دوازده =