برای نداشتن اضافه وزن در دوران میان سالی باید چه مقدار کالری مصرف کنیمReviewed by Mehdi kh on Jun 11Rating: 5.0

می دانید که غذاهایی که مصرف می کنید مهمترین منبع دریافت کالری هستند و غذا خوردن باعث دریافت کالری و اگر زیاد مصرف شود کالری بیشتری دریافت خواهیم شد . غذا در تهیه سلول های تازه و ترشحات و ساخته های دیگر بدن لازم است پس همین جا بگذارید نکته ای گفته شود و آن اینکه به جای اینکه بیایند و بگویند فلان شخص چقدر گلوسید خورده و چقدر چربی و پروتئین دریافت کرده می گویند فلانی فلان قدر کالری دریافت کرده است .

برای رسیدن به تناسب اندام و رهایی از چربی های موضعی با ما مشورت کنید .

در بلوغ چقدر باید کالری مصرف کنیم تا در میان سالی اضافه وزن نداشته باشیم

توجه کنید که وقتی وزن تان مدتها ثابت بماند نشان می دهد که کالری دریافتی با نیاز روزانه او هماهنگ است  وقتی می خواهیم بدانیم چه مقدار کالری در یک غذا موجود است اساسا می خواهیم بدانیم یک غذا چه مقدار انرژی می توان مهیا کند .  دقت کنید که برچسب های اطلاعات تغذیه ای که روی بسته های غذایی می بینیم بر اساس کیلو کالری است یک کیلو کالری برابر است با 1000 کالری کوچک . با این حال معمولا کیلو از این عبارت حذف می شود در بسیاری از برنامه های غذایی که قصدشان کاهش وزن است اصلی ترین کاری که انجام می شود حذف کالری های اضافه است . توضیحش نیز بسیار ساده است اگر به اندازه ی کافی کالری دریافت نکنید بدن برای تامین انرزی خود به سوزاندن چربی ها رو می آورد با این حال هرچه افراد بیشتر برنامه های غذایی کوتاه مدت انجام دهند ثبات وزن کم شده نیز پایین تر می آید . چیزی که اهمیت دارد کمیت کالری به حساب می آید تنها چیزی نیست که روی تعادل انرزی تاثیر می گذارد کیفیت آن کالری ها نیز یکی از اجزای مهم این معادله است.

تنظیم کالری دریافتی برای کاهش وزن و لاغری :

می دانید که برای کاهش وزن باید میزان کالری دریافتی تان را کاهش دهید و این گذشته توصیه می شده است هرچه سوخت کمتری به بدن برسانید بدن مجبور است بیشتر روی ذخایر چربی به عنوان منبع انرژی تکیه کند با اینکه این قاعده تا حدودی درست است چیز دیگری که باید به حساب بیاید سیستم پیچیده بدن است .با کاهش کالری دریافتی سرعت سوخت و ساز نیز ممکن است پایین بیاید هورمون هایی که سوخت و ساز را تنظیم می کنند و می نوانند روی تعدیل وزن نیز تاثیر بگذارند . برای مثال اگر کالری دریافتی خیلی پایین بیاید کورتیزول و گرلین که اشتها را بالا می برند ممکن است افزایش بیابند . اینکه بدنتان به چه مقدار کالری نیاز دارد می تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد و عواملی مثل سن جنسیت سایز بدن سطح فعالیت فاکتورهای ژنتیک و سطح فعالیت فاکتورهای  ژنتیکی و سطح هورمون ها را باید درنظر بگیریم . اگر تنها روی کالری شماری تمرکز کنید ممکن است موضوع مهم تری را از دست بدهید مطمئنا محدود کردن آنچه می خورید منج زبه کاهش وزن می شود اما مهم تر از کالری کسفیت مواد غذایی است که انتخاب می کنید خوردن وعده غذایی متعادل و سالم تمام مواد مغذی مورد نیاز بدن تنها این اطمینان را حاصل می کند که تمام مواد مغذی موزد نیاز بدن برای بهبود وضعیت سلامت را تامین می کند و به کاهش وزنی پایدار می رسید . انجام حرکات ورزشی همراه با رژیم غذایی صحیح و اداب درست غذا خوردن مهم ترین راه حل برای رسیدن به کاهش وزن است .

باید چه مقدار کالری در طول روز مصرف شود ؟

شاید برایتان سوال پیش بیاید که اگر کالری مصرفی در طول روز بسیار مهم است چقدر باید مصرف کنیم و چه طور باید کالری مصرفی را اندازه گیری کنیم .  در بین اجرا تشکیل دهنده غذا یعنی گلوسید- پروتئین و چربی ارزش کالری زایی دارند دیگر چیزها مثل آب ویتامین ها املاح در بدن انرژی ایجاد نمی کنند . اگر یک گرم گلوسید در بدن بسوزد چهار کالری و اگر یک گرم پروتئین در بدن بسوزد چهار کالری و اگر یک گرم چربی در بدن بسوزد نه کالری حرارت ایجاد می شود پس اینجا ملاحظه می کنید ارزش کالری زایی چربی بیش از 2 برابر گلوسید یا پروتئین است . هروقت غذا بیش از احتیاج مصرف کنیم غذای اضافی بصورت چربی در بدن ذخیره می شود یعنی هر وقت کالری اضافی دریافت شود در مقابل هر نه کالری اضافه یک گرم چربی در بدن دخیره می گردد . باید بدانید که کالری واحد انرزی غذایی است یکی از اثرات غذایی که ما می خوریم تامین انرژی بدن ما می باشد تا بدن ما بتواند نیروی لازم را برای حرکات و کارهای ارادی و غیر ارادی خود به دست آورد . حرکات و کارهای مانند راه رفتن انجام کارهای شخصی ورزش و کارهای بدنی در حرفه های مختلف ارادی است اما حرکات غیر عادی مانند حرکات قلب و دستگاه گردش خون دستگاه تنفس حرکات معده و روده ها و غیره می باشد باید دانست که تولید و ساخته شدن بعضی از مواد در بدن احتیاج به انرژی دارد.

کاهش وزن با محاسبه ی کالری :

مشخص شده که بدن کالری ها را به صورت مختلف کنترل می کند کیفیت کالری که دریافت می کنید نیز در کنار کمیت باید به حساب بیاید تا بنوانید روی سلامت و کاهش وزن خود تاثیر بگذارید .

تحقیقات نشان داده واکنش بدن به یک غذای کامل با یک غذای فراوری شده کاملا متفاوت است .

این یعنی بدن برای پردازش  غذاها ی کامل انرژی بیشتر مصرف می کند در حالی که  غذاهای فرآوری شده کمتر نیازمند صرف انرژی هستند .

گاهی حتی با رعایت کالری مصرفی و رژیم غذایی در قسمت هایی از بدن دچار چربی اضافی هسنیم که از لحاظ ظاهری هم باعث بدشکلی بدن شده است این چربی ها که چربی های مقاومی هم هستند با استفاده از روش های لاغری موضعی می توانید برای همیشه از شر آن ها خلاص شوید .

برای رهایی از چربی های موضعی فقط با ما مشورت کنید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =