برخی از ما همواره در حال رژیم هستیم و می خواهیم وزن کم کنیم اما در یک وزنی ثابت می مانیم و کاهشی در وزنمان نمی بینیم .  البته بهتر است که رژیم غذایی خود را رها نکنید، می توانید گام هایی برای غلبه بر توقفش و کمک به کاهش وزن بردارید با این حال، قبل از هر گونه تغییر در رژیم خود، با پزشک تان مشورت کنید .

برای رهایی از مشکلات اضافه وزن با ما مشورت کنید .

مشکلات و موانع بر سر را کاهش وزن و لاغری :

باید بدانید که وقتی رژیم می گیرید در روزها ی اولیه وزن بیشتری را از دست می دهید،  که این کاهش اولیه در طی چند هفته اول صورت می گیرد .  هنگامی که بدن شما از کالری محروم می شود، از کربوهیدرات ذخیره شده شناخته شده به عنوان گلیکوژن برای انرژی استفاده می کند این استفاده همچنین منجر به از دست دادن آب ذخیره شده می شود، بدین معنی است که اکثر کاهش وزن اولیه شما از وزن آب بوده است. همانطور که رژیم غذایی خود را ادامه می دهید، شروع به کاهش وزن از بافت عضلانی و چربی می کنید و این منجر به کاهش متابولیسم شما می شود .وقتی که سوخت و ساز بدن متوقف می شود به این معنی است که با کالری که مصرف می کنید، تعادل برقرار می شود و    تغییرات رژیم غذایی . برای کاهش وزن بدن به کالری کمتری نیاز دارید. سعی کنید جای دسرهای قندی  شبانه خود را با یک کاسه کوچک میوه جایگزین کنید یا نوشیدنی قهوه خود را با لاته همراه با شیر تعویض کنید با این حال، تغییرات غذایی را که برای مردان کمتر از 1200 کالری و برای زنان کمتر از 1500 کالری در روز است را انجام ندهید . مشورت با پزشک را هم فراموش نکنید .

برای کاهش وزن اصولی چه باید کرد ؟

به اندازه ورزش کنید :انجام ورزش و حرکات ورزشی همانطور که لازم است ولی باید به اندازه انجام شود باید حداقل در هفته 3 جلسه تمرین سخت قلبی داشت نه بیشتر . به طور کلی برنامه ی تمرینی داشته باشید و بیش از حد نیاز ورزش نکنید و به بدن فشار نیاورید زیرا این باعث بیماری است نه کاهش وزن .

رژیم های غذایی را با هم ترکیب نکنید :

خوب است توجه کنید که یک رژیم لاغری دوره ای است که طی چند هفته آن را انجام می دهید. توجه داشته باشید که وقتی می گوییم رژیم خود را متوقف کنید، به معنای این نیست که شما می توانید در این دو هفته مقدار زیادی خوردنی را بخورید در عوض، به این معنی است که شما می توانید کالری مصرفی خود را به حد نرمال برگردانید، اگر کالری ها را نمیشمارید، یک رژیم خیلی سبک داشته باشید . باید صبور باشید و به این روند اعتماد کنید ؛ اگر شما متقاعد شده اید که این کار را انجام دهید، باید کاری را انجام دهید، پس هیچ دلیلی برای استرس داشتن برای از دست دادن وزن وجود ندارد. ممکن است شما لاغر نشوید و کاهش وزنتان متوقف شده است چون واقعا کمبود کالری ندارید . همانطور که می دانید بر اساس تحقیقات علمی، معیار اصلی برای کاهش چربی یک تعادل انرژی منفی پایدار بین مصرف و خروجی است این بدان معنی است که یکی از دلایل احتمالی توقف کاهش وزن، می تواند به سادگی این باشد که شما کالری بیش از حدی مصرف می کنید .

مگر اینکه شما به طور سیستماتیک و دقیق هر چیزی هر روز می خورید را متوجه اش نباشید  و دقت نکنید، کاملا بعید خواهد بود که بفهمید آیا واقعا کاهش دریافت کالری داشته اید یا خیر. شما می بینید که بدن در دفاع از تغییرات بسیار عالی است . باید بدانید که خوردن 500 کالری کمتر از آنچه شما معمولا می خورید به بدن شما اطمینان می دهد . کمی احساس گرسنگی می کنید و بیشتر می خورید شما احساس میکنید که کمی خسته تر می شوید،در صورتی که کمتر حرکت می کنید .توصیه می کنیم که حداقل یک هفته یک برنامه غذایی داشته باشید تا بتوانید میزان کالری مصرفی خود را دقیقا ارزیابی کنید ؛

سعی کنید بیشتر از آنچه هر روز در حال حرکت هستید، آگاه باشید و یادداشت بردارید تا کالری مصرفی اتان را متوجه شوید .البته باید به نکاتی دیگر هم توجه داشته باشید اینکه :بیشتر از حد معمول نشسته اید یا نه و اینکه برای مدت طولانی بی حرکت هستید یا تحرک زیاد دارید و اینکه شب ها خوب می خوابید یا زیاد می خوابید همه ی این ها را توجه کنید .اگر زیاد می خوابید احتمال دارد که بدن شما در تلاش برای پیدا کردن راه هایی برای کاهش هزینه های انرژی خود باشد تا مانع از دست دادن چربی شود  .در نهایت توجه کنید عدم تعادل منفی بین مصرف انرژی و خروجی است بسیار مهم است . اگر صد درصد مطمئن نیستید که کاهش کالری دارید، میزان مصرف غذا خود را برای یک یا دو هفته پیگیری کنید و در طول روز توجه بیشتری به میزان انرژی خود داشته باشید .

چگونه با روند ثبات وزن مبارزه کنیم :

اگر اضافه وزن دارید و در رژیم گرفتن مبتدی هستید در بالا نکاتی  را که درباره کارهای اشتباه خود که در دوره طولانی مدتی انجام می دادید را فهمیده و باید ان ها را اصلاح کنید تا بتوانید بدون ثبات وزن و مشکل وزن کم نکردن به راحتی وزن کم کنید همیشه توجه داشته باشید که وزن کم کردن یک پروسه است و باید صبور باشید و انتظار زیادی از خود نداشته باشید  . کاهش وزن را به تدریج در ، تغییر در نحوه لباس شما در قبل و بعد از عکس هایتان، و اندازه گیری هایتان و تغییراتی در محدوده قسمت های مختلف بدن و کم کردن سایز مشاهده کنید .

برای رهایی از مشکلات چاقی و اضافه وزن فقط با ما تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =