برخی از ما همواره در حال رژیم هستیم و می خواهیم وزن کم کنیم اما در یک وزنی ثابت می مانیم و کاهشی در وزنمان نمی بینیم .  البته بهتر است که رژیم غذایی خود را رها نکنید، می توانید گام هایی برای غلبه بر توقفش و کمک به کاهش وزن بردارید با این حال، قبل از هر گونه تغییر در رژیم خود، با پزشک تان مشورت کنید .

با استفاده از برنامه ی غذایی ما به سرعت و در سلامت کامل لاغر شوید .

نوع غذا ی مصرفی :

بر اساس مطالعات و تحقیقات ، علاوه بر تغییر مقدار کالری مصرف شده، تغییر نوع غذا می تواند از توقف کاهش وزن جلوگیری کند. اگر رژیم غذایی شما شامل برخی از غذاهای فرآوری شده باشد، آنها را با غذاهایی مانند میوه های تازه، سبزیجات، دانه های جامد، گوشت کم چرب، مرغ، ماهی  و روغن کتان و روغن کلزا تعویض کنید غذاهای کامل نه تنها باعث افزایش مصرف مواد مغذی می شوند، بلکه باعث کاهش تولید گرسنگی و با کاهش تولید انسولین باعث کاهش ذخیره سازی چربی هم می شود .

میزان تحرک و ورزش :

همانطور که می دانید در کنار رژیم غذایی باید ورزش هم باشد . ورزش باعث افزایش سوخت و ساز بدن و سوزاندن چربی می شود. با این حال، عضلات شما در نهایت به حالت معمول ورزش شما عادت می کنند. زمانی که ورزش کردن دیگر ماهیچه های شما را به چالش نکشد، آنها کالری کمتری مصرف می کنند و یا کاهش وزن را متوقف می کنند .برای شکستن توقف کاهش وزن خود، تمرین های ورزشی قدرتی را با ورزش های مختلف انجام دهید تا کار روی گروه های عضلانی بدنتان افزایش یابد . نه تنها این باعث می شود که کالری سوزانده شود، بلکه عضلات ضعیف را قوی تر می کند، قدرت عضله و تراکم استخوان را افزایش می دهد و کالری خواهید سوزاند . شما باید به مدت 2.5 ساعت در هفته فعالیت های هوازی و دو جلسه تمرین نیروی کششی، و همچنین تمرینات برای کشش و انعطاف پذیری، انجام دهید تا در کاهش وزن تان موثر باشد .

شاید برایتان مدام این سوالات که چرا من دیگر وزن کم نمی کنم یا آیا من زیاد غذا می خورم باید چه مقدار غذا بخورم تا به سرعت وزن کم کنم و سوالاتی مانند این که همواره ذهنتان را مشغول می کند . اما نباید به این سوالات اهمیت دهید . باید بدانید که علت اصلی این که چرا وزن کم نمی کنید چیست ؟ دقت کنید شاید بدون آنکه متوجه باشید، در حال کم کردن وزن هستید . بر خوردنی های تان نظارت نمی کنید یا پروتئین کافی مصرف نمی کنید و یا کالری بیش ازحد مجاز مصرف می کنید و غذاهای کامل نمی خورید خوب نمی خوابید ویا مصرف کربوهیدرات ها را کاهش نمی دهید و به دفعات زیادی غذا می خورید و آب کافی  هم نمی نوشید.مشکل پزشکی خاصی دارید که کاهش وزن را سخت تر می کند و مدام خوراکی های فراوری شده می خورید .

ورزش و اشتباهات رایج در ورزش کردن :

توجه داشته باشید که هرگز با شکم خالی به باشگاه نروید  . مصرف کربوهیدرات قبل از ورزش عادت شماست تمرین های تکراری را مدام انجام می دهید ویا بیش از حد چربی دارید .

توجه کنید که شاید شما بیش از حد چربی دارید و جدیدا تمرین مقاومتی انجام می دهید ساخت عضله در ابتدای شروع سریعتر اتفاق می افتد، در حالی که رشد عضلات و کاهش چربی بیشتر باهم اتفاق می افتند، البته در زمانی به دلیل افزایش شرکت کالری، چربی زیادی داشته باشید . سعی کنید که حرکاتی را که قبلا اشتباه انجام می دادید را با آموزش و تغذیه اصلاح کرده اید به عنوان مثال، خیلی تمرین می کردید یا پروتئین خیلی کمتری دریافت می کردید . پس از یک دوره طولانی مدت به ورزش به دلیل مربوط به تعداد مونونوکلئر در تمرین ها باز می گردید، افزایش همزمان عضله و کاهش چربی در هنگام بازگشت به ورزش وجود دارد . اگر از داروهایی استفاده می کنید که دارای اثرات تجدیدی هستند مانند استروئیدهای آنابولیک ممکن است در روند کاهش وزن تان اختلال ایجاد شود .

باید به این نکته توجه کنید که بدن بدون کاهش وزن، استفاده از مقیاس را آشکار نمی کند، اما احتمال دارد که آن را در آینه، در قبل و بعد از عکس هایتان، به نحوی که لباس هایتان مناسب باشد و با استفاده از نوار اندازه گیری برای ضبط محدوده لگن خود، متوجه اش شوید، همچنین برای کمر و ران خود ؛ به یاد داشته باشید، از دست دادن وزن، لزوما به معنی پیشرفت شما نیست . به این واقعیت هم توجه داشته باشید که  بدن شما لاغر نمیشود چون آب را به خود جذب می کند .

می دانیم که کاهش وزن یک فرایند خطی نیست آنچه که ما تقریبا همیشه در تحقیق و در عمل می بینیم این است که کاهش وزن در دوره های بدون تغییر اتفاق می افتد که به دنبال کاهش وزن ناگهانی هستند . این دوره های بدون تغییر که در آن کاهش وزن شما متوقف می شود، چیزی برای نگرانی نیست ولی دقیقا چه پیش می آید ؟  یکی از توضیحات بسیار قابل استناد این است: پزشک دلایلی را توضیح می دهد که وقتی از کاهش چربی رخ می دهد، سلول های چربی که از تری گلیسیرید خالی می شوند، به طور موقت با آب پر می شوند . این، به این معنی است که در کوتاه مدت هیچ تغییری در دید و وزن از لحاظ کاهش وزن رخ نداده سپس، معمولا یک شبه، بدن آب ذخیره شده را آزاد می کند و سبب کاهش چشمگیر وزن بدن می شود که عمدتا باعث از بین رفتن چربی می شود که قبلا اتفاق افتاده است .

عوامل استرس را هم جدی بگیرد استرس روند لاغری و کاهش وزن را کند می کند . به سادگی، عوامل استرس زا مانند رژیم غذایی، ورزش شدید، استرس روانی  باعث افزایش ترشح کورتیزول در بدن می شود که به نوبه خود سبب ذخیره بیشتر آب می شود. بنابراین، اساسا، کاهش وزنتان متوقف می شود، چرا که آب در آنها پنهان می شود .

برای رهایی از چاقی با ما تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + هفده =