امروزه ثابت شده است که بسیاری از مشکلات ناشی از چاقی و اضافه وزن است . و بهتر است هر چه زودتر اقدام به کاهش وزن کنی . امروزه به هر پزشکی که مراجعه می کنید اگر اضافه وزن داشته باشید می گوید که باید وزن تان را کم کنید زیرا عامل اصلی بیماری همین چاقی است .  اما اضافه وزن و چاقی واقعا چه مشکلاتی برای ما ایجاد می کند .

برای مشاوره در زمینه ی کرایولیپولیز و لاغری موضعی کلیک کنید.

اضافه وزن و دیسک کمر :

معمولا وقتی برای درد کمر مراجعه می کنید اولین جمله ای که در صورت داشتن اضافه وزن به شما گفته می شود این است که باید لاغر شوید .وزن بالا روی دیسکهائی که بین مهره ها قرار گرفته، فشار می آورد. این فشار، باعث دردهای سیاتیکی یا دیسک کمر می شود.

اضافه وزن و مشکلات ریوی :

شاید فکر کنید که چاقی به ریه و مشکلات ان چه ارتباطی دارد . باید بدانید که برونشیتهای مزمن، ذالت الریه، ذات الجنب و عفونتهای ریوی دیگر بیشتر چاقها را مبتلا می کند تا لاغرها . افراد لاغرکمتر مبتلا به آسم می شوند، کمتر از افراد چاق گرفتار حمله های آسمی می گردند.

اضافه وزن و دیابت :

گفته شده است که دیابت ارثی است . این مطلب کاملا درست است اما اگر چاق باشید شانس بیشتری برای مبتلا شدن به ان را خواهیدداشت .

اضافه وزن و مضر بودن ان برای جراحی و بعد از جراحی :

همانطور که می دانید عمل جراحی گاه منجر به عفونت می شود. یکی از مهمترین علل عفونت، وجود بافتهای چربی زیاد در مسیر زخم جراحی است.

اضافه وزن و مشکلات در حامله گی و نازایی :

نازایی علت های زایادی می تواند داشته باشد اما یکی از دلایل آن داشتن اضافه وزن است .خوب است بدانید چند تن از خانمهای چاق که به عنوان نازا ثبت نام کرده بودند، با کاهش وزن خیلی زود حامله شده اند  .

اضافه وزن و سرطان پروستات:

در میان آقایانی که اضافه وزن دارند این سرطان بسیار شایع است .

اضافه وزن و  بالا رفتن چربی خون:

البته که چربی خون فقط مختص چاق ها نیست ، ولی درصد آن در افراد چاق بیشتر است. چربی خون از دو نوع چربی تشکیل می شود: کلسترول و تری گلیسرید. معمولا هر دو نوع چربی دست به دست هم می دهند و به انسان ضرر می رسانند، ولی نقش مخرب کلسترول بیشتر است.

اضافه وزن مشکلات در اعتماد به نفس و روحیه :

البته مشکلات این چنینی در خانم ها بیشتر نمود دارد مخصوصا دختران جوان به خاطر وزن بالایی که دارد، اندام نامتناسبی دارد با مشکلات عدم اعتماد به نقس مواجه هستند . همچنین گاه اختلافات زیاد بین زن و شوهر به سبب چاقی یا لاغری یکی از زوجین، متاسفانه باعث تهدید به طلاق در تعداد زیادی از آنها می شود. این امر در خانمها افسردگی را هم به دنبال می آورد.

اضافه وزن و مشکلات نفخ شکم :

وقتی وزن بالا برود، یکی از این لایه ها شکاف پیدا می کند و روده ها به زیر پوست شکم می آید. این پدیده را «فتق» می نامند و اضافه وزن مستقیم باعث این بیماری می شود باید سعی کنید اگر اضافه وزن دارید هرچه زودتر وزن تان را کم کنید .

اضافه وزن و مشکلات جنسی :

مشکلات و ناتوانی جنسی در افراد چاق مخصوصا آقایانی که اضافه وزن دارند بسیار شایع است . بسیاری از  ما می گوییم مهم نیست که اضافه وزن داشته باشیم مهم لذتی است که از غذا خوردن می بریم اما این اشتباه محض است خیلی مهم است که چند سالی که زنده هستیم، سالم و شاداب و فعال زندگی کنیم. این مشکلاتی که نام بردیم تنها بخش کوچکی از مشکلاتی است که چاقی برای بدن ایجاد می کند هر چه زودتر اگر اضافه وزن دارید به کاهش وزن و لاغر شدن اقدام کنید تا زندگی سالم و پر نشاطی را تجربه کنید .

برخی از نکاتی که در کاهش وزن به شما کمک خواهد کرد :

ورزش کردن و غذا خوردن

برخی از ورزش ها برای چربی های مقاوم و از بین رفتن آن ها بسیار مفید هستند چربی هایی که بسیار دیر از بین می روند و وجود شان یعنی خطراتی که در این مقاله مفصل به ان ها اشاره شده است . ورزش پرس شکم همراه با رژیمی کم چربی، برای تناسب عضلات شکم بسیار خوب است. اما عده بسیاری تصور می‌کنند که می‌توانند در طول روز هرچه می‌خواهند بخورند و هنگام عصر تعداد زایادی پرس شکم انجام داده و تمام غذاهای چربی که در طول روز مصرف کرده‌اند را بسوزانند. اگر شما مصرف چربی خود را کاهش ندهید، هرچه ورزش کنید فایده‌ای نخواهد داشت و شما نه تنها هیچ نتیجه مثبتی نخواهید گرفت، بلکه ممکن است شکم بزرگ‌تری هم پیدا کنید. شاید بپرسید چگونه  چون به این ترتیب در حال شکل‌دهی و محکم کردن چربی‌های روی عضلات خود خواهید بود .

اما برای بسیاری از ما سوال است که چاقی های شکمی یا چاقی در ناحیه ی پهلو که بسیار مقاوم هستند و البته خطرناک با لاغری موضعی می توان از شر ان ها خلاص شد . واقعیت این است لاغری موضعی تقریباً موجب خارجی ندارد. شما نمی‌توانید از بدن خود انتظار داشته باشید که در اثر غذا خوردن صحیح و انجام حرکات ورزشی تنها در بعضی مواضع لاغر شود. بالا رفتن سوخت‌وساز بدن، چربی‌های ذخیره شده در کل بدن را مصرف می‌کد و اشخاصی که تصور می‌کنند با داشتن رژیم غذائی تنها صورتشان لاغر می‌شود یا تنها کمرشان گود می‌شود، باید بدانند که چربی در تمام بدن آنها رو به کاهش است، اما این کاهش در بعضی مواضع سریع‌تر و در بعضی مواضع که چربی بیشتری داشته و متراکم‌تر است، دیرتر آشکار می‌شود. اما خبر خوب این‌که شما می‌توانید با انجام دادن حرکات ورزشی صحیح این سوختن در مواضع مذکور را سرعت بخشیده و زودتر به تناسب اندام دست یابید . و برخی از روش های لاغری موضعی مانند کرا یولیپولیز هم می توانند به این کار سرعت بدهند و سریع تر و آسان تر لاغر شوید .

برای مشاوره در زمینه ی کرایولیپولیز و لاغری موضعی کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =