امروزه ثابت شده است که بسیاری از مشکلات ناشی از چاقی و اضافه وزن است . و بهتر است هر چه زودتر اقدام به کاهش وزن کنی . امروزه به هر پزشکی که مراجعه می کنید اگر اضافه وزن داشته باشید می گوید که باید وزن تان را کم کنید زیرا عامل اصلی بیماری همین چاقی است .  اما اضافه وزن و چاقی واقعا چه مشکلاتی برای ما ایجاد می کند .

برای مشاوره در زمینه کرایولیپولیز ی و لاغری موضعی کلیک کنید.

اضافه وزن و نقرس :

اکثر افرادی که اضافه وزن دارند نقرس هم می گیرند . باید بدانیدکه بالا رفتن مقدار اسید اوره خون، باعث رسوب این ماده در مفاصل، مخصوصاً مفصل شست پا می شود. این رسوبات منجر به درد شدید در مفاصل درگیر با این ماده می گردد. درصد مبتلایان به این بیماری در چاقها بیشتر است.

اضافه وزن و مشکلات تنفسی :

چاقی عامل اصلی مشکلات تنفسی است . وقتی چاق هستید  حرکت و فعالیت بدنی تان باعث نارسائی تنفسی و نفس نفس زدن آنها می شود. زیرا در فعالیت این افراد به دلیل زیادی وزن، قلب مجبور است با سرعت بیشتری کار کند ولی افراد لاغر این مشکل را ندارند. چون بر خلاف افراد چاق، ریه آنها توانائی رساندن اکسیژن به مقدرا وزن آنها را دارد.

اضافه وزن و مشکلات برای صفرا :

مشکلات صفراوی و اغلب کیسه ی صفرا در خانم های چاق مخصوصا بیشتر دیده شده است و پزشکان هم به این نتیجه رسیده اند که چاقی اثرات مطلوبی  ندارد .

اضافه وزن و واریس :

البته باید گفت که این بیماری در همه حتی لاغرها دیده می شود ولی درصد ان در افراد چاق بیشتر است .

اضافه وزن و  سرطان سینه:

همانطور که همه می  دانید شایعترین سرطان در خانمها، سرطان سینه است وبیشترین درصد مبتلایان به آن هم خانمهای چاق هستند. چاقی در ابتلا به این بیماری بسیار موثر است اگر اضافه وزن دارید همین امروز در کاهش وزن بکوشید .

اضافه وزن و تصلب شرائین :

می دانید که این بیماری در اصل ناشی از رسوب کلسترول در داخل رگهاست که باعث از بین رفتن حالت لاستیکی رگها می شود و مشکلات فراوان دیگری نیز به همراه دارد.

اضافه وزن و  مشکلات فشار خون:

طبق آمار افرادی که اضافه وزن دارند بیشتر دچار فشار خون می شوند و بوده اند افرادی که با کاهش وزن خود فشار خون خود را کنترل کرده اند .

اضافه وزن و مشکلات قلبی :

وقتی افراد چاق هستند قلب نمی تواند مقدار خونی که باید و لازم است را به بدن او برساند و این مقدار خون برای بدن او کافی نیست. از این رو قلب محکمتر و بیشتر می زند و در نتیجه، دیواره قلب ضخمی تر و خود قلب بزرگتر می شود. بنابراین، یکی از مشکلات انسانهای چاق، بزرگ شدن قلب است. اگر جلوی آن گرفته نشود، قلب تبدیل به عضله ای بزرگ، شل و ضعیف می شود.  یکی از مشکلات قلبی شایع دیگر نارسایی قلبی است توان کار قلب در افراد چاق کمتر است. بعضی از خانمها و آقایان چاق وقتی اصطلاحا پا به سن می گذارند، حتی کار آسانی مثل صحبت کردن  ( به دلیل نارسائی قلبی) برایشان مشکل می شود.

با فشار دادن به ساق پای این افراد متوجه می شویم که بدن متورم می گردد. خونی که توسط قلب بزرگ فرستاده می شود، توانائی برگشت ندارد. این حالت باعث تجمع مایعات در بافتهای بدن، مخصوصاً در پا و ریه و شکم می شود. یکی دیگر از مشکلاتی که چاق برای قلب دارد سکته قلبی است سکته قلبی یکی از عوارض بالا بودن وزن است. گفته می شود که سکته قلبی در لاغرها به ندرت دیده می شود. هر چه وزن کمتر باشد، احتمال سکته قلبی نیز کمتر می شود.

اضافه وزن و تاثیر آن بر سن بدن تان :

طبق آمار متوسط سن افراد چاق خیلی کمتر از افراد لاغر است. هر چهار کیلو اضافه وزن یک سال از عمر انسان کم می کند. این هشدار مهمی برای افراد چاق است. بسیاری از افراد چاق را دیده اید که خیلی بیشتر از سنی که دارند نشان میدهند باید برای داشتن ظاهری زیبا متناسب با سن تان و حتی کمتر هر چه زودتر وزن تان را کم کنید .

اضافه وزن عامل خروپف کردن :

مشکل خروپف اگر دقت کنید بین افراد چاق بسیار شایع است و معمولا کسانی که چاق هستند موقع خواب خروپف می کنند .بسیاری از  ما می گوییم مهم نیست که اضافه وزن داشته باشیم مهم لذتی است که از غذا خوردن می بریم اما این اشتباه محض است خیلی مهم است که چند سالی که زنده هستیم، سالم و شاداب و فعال زندگی کنیم. این مشکلاتی که نام بردیم تنها بخش کوچکی از مشکلاتی است که چاقی برای بدن ایجاد می کند هر چه زودتر اگر اضافه وزن دارید به کاهش وزن و لاغر شدن اقدام کنید تا زندگی سالم و پر نشاطی را تجربه کنید.

خوب است بدانیدکه با  چند تمرین ساده برای افزایش سوخت‌وساز بدن و افزایش سریع متابولیسم که به سوزاندن کالری بیشتر و عملکرد منظم‌تر منجر می‌شود، می توانید راحت تر وزن کم کنید .بهتر است که سی ثانیه یک حرکت ورزشی سریع ـ درجا زدن و طناب زدن ـ انجام دهید . یک دقیقه حرکاتی با شدت متوسط مانند پیاده روی تند یا قد‌م‌رو سریع حتی درجا بپردازید. این مراحل را می توانید با توجه به توان بدنی خود تکرار کنید .حرکات کششی را فراموش نکنید . به یاد داشته باشید که افزایش سوخت‌وساز یا متابولیسم، کالری‌های اضافه در کل بدن را از بین می‌برد و در کنار رژیم غذائی صحیح تمام بدن، از جمله شکم را متناسب خواهد کرد .

می دانیدکه چاقی وضعیتی ناسالم، پرخرج و به سرعت در حال رشد است. طبق تحقیقی که توسط بررسی‌های سلامت عمومی و آزمایشات غذائی انجام گرفت، مشخص شد که بسیاری از آمریکائی‌ها دچار اضافه‌وزن و چاقی هستند. با بالا رفتن این آمار، مشکلات سلامتی مرتبط با آن و هزینه‌های پزشکی نیز بالاتر می‌رود . خوب است که بدانیدهر فرد یک محدوده وزن سلامتی دارد و اگر از این محدوده فراتر رود، عوارض و عواقب جسمی قابل توجهی برای او به دنبال خواهد داشت . همیشه حواستان به تناسب اندامتان باشد . و زودتر برای لاغری اقدام کنید .

برای مشاوره در زمینه ی کرایولیپولیز و لاغری موضعی کلیک کنید.

2 نظر برای «مضرات و مشکلات اضافه وزن چیست؟ | قسمت اول»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *