ما در هر سنی ممکن است دچار چاقی و اضافه وزن باشیم ولی وقتی پا در میانسالی می گذاریم فکر می کنیم که چاقی و اضافه وزن ناگزیر خواهد بود اما آیا این فکر درستی است و از لحاظ علمی هم ثابت شده است یا در میانسالی هم نیازی به نگران بودن نیست و بستگی به لایف استایل و ارث و چگونگی زندگی و تغذیه شما دارد . برای بررسی این موضوع با مقاله ی ما همراه باشید .

اگر می خواهید در میانسالی وزن متناسب و اندام خوش فرم داشته باشید باید عادت به ورزش و پرهیز از خوردن غذاهای چرب را از سنین جوانی آغاز کنید سعی کنید تعادل در خوردن چربی ها را از جوانی برای خود یک عادت قرار دهید تا در میانسالی دچار مشکل نشوید .

برای رهایی از چاقی فقط با ما تماس بگیرید . 

عواملی که در میانسالی ممکن است باعث اضافه وزن شوند :

اگر خوب نمی خوابید ممکن است دچار اضافه وزن شوید : اگر در میانسالی هستید و خوب نمی خوابید باید این مشکل را حل کنید بی خوابی و بد خوابی باعث افزایش وزن و چاقی می شود اگر این اختلال را دارید حتما با پزشک مشورت کنید و مشکل را حل کنید بعد به سراغ رژیم و ورزش بروید .

عادات بد غذایی باعث چاقی در میانسالی است : بسیاری از ما عادت داریم تند غذا می خوریم یا بعضی وعده ها حذف می کنیم این عادات بد غذایی را برای همیشه کنار بگذارید در آرامش غذا بخورید و به جای سه وعده حتی 5 وعده ولی با حجم کم بخورید و به این صورت وزن خود را کنترل کنید و از افزایش چربی در بدن تان جلوگیری کنید . 

چربی ها در میانسالی شکل ثابتی می گیرند :

اگر می خواهید در میانسالی وزن متناسب و اندام خوش فرم داشته باشید باید عادت به ورزش و پرهیز از خوردن غذاهای چرب را از سنین جوانی آغاز کنید سعی کنید تعادل در خوردن چربی ها را از جوانی برای خود یک عادت قرار دهید تا در میانسالی دچار مشکل نشوید .

ورزش نکردن :

اگر در جوانی ورزش های سنگین انجام می دهید و یا کلا اهل ورزش بوده اید این عادت را در سنین میانسالی ترک نکنید ترک ورزش سبب چاقی و افزایش چربی ها در نقاط مختلف بدن می شوند ورزش های سنگین در میانسالی لزومی ندارد و باید با پزشک خود حتما مشورت کنید .

ولی تحرک و ورزش های سبک و روزانه را فراموش نکنید تنها به ورزش های هوازی اکتفا نکنید و با وزنه هم کارکنید زیرا با وزنه کار کردن باعث عضله سازی و چربی سوزی می شود از مربی خود کمک بگیرید و وزنه های مناسب با توانتان انتخاب کرده و حداقل هفته ای دو روز وزنه بزنید تا بدنتان برای عضله سازی تنبل نشود چون در سنین بالا بدن بیشتر تمایل دارد چربی بسازد تا عضله پس ورزش با وزنه را در برنامه ی خود بگنجانید .

با افزایش سن بدن با تغییر و تحول بیشتری روبرو می شود یوگا یکی از فعالیت هایی است که خلاف مسیر پیری قرار دارد با انجام حرکات یوگا انعطاف پذیری بدن را افزایش داده و قدرت عضلانی را بیشتر نموده استرس را کاهش داده و گردش خون و خواب را بهبود می بخشید .

پیلاتس  ورزش انعطاف بدن را افزایش می دهد گردش خون وضعیت بدن و همچنین استقامت بدن را بهبود می بخشد پیلاتس دارای مزایای مشابه با یوگا ست اما تمرینات آن سریع تر می باشد تمرینات پیلاتس مقاومتی بوده و متابولیسم را افزایش می دهد .

داشتن استرس :

زندگی ماشینی امروز پر از دغدغه و استرس است و می دانیم که استرس در هر سنی برای سلامتی سم است و در میانسالی و پیری عوارض بدی برای بدن دارد استرس باعث ایجاد فشار خون و ناراجتی های قلبی می شود و تحرک نداشتن و استرس های روزمره باعث می شود در میانسالی افزایش وزن داشته باشید .

اگر به گل و گیاه علاقه دارید ساعتی را به اینکار اختصاص دهید این فعالیت ضمن لذت بخش بودن کالری سوزی هم می کند چون مدام در حال فعالیت هستید هرس کردن آب دادن به گل ها و … این کار در شما آرامش هم ایجاد می کند و کمک می کند ساعتی به دور از استرس روزانه تحرک داشته باشید و کالری بسوزانید .

توجه نکرد به سلامت عمومی : 

افزایش سن ممکن است باعث کمبود ویتامین ها و کلسیم و سایر مواد مورد نیاز بدن شود کمبود این مواد در بدن می تواند سبب چربی سازی  پرخوری گردد سالی دو بار سلامت خود را چک کنید تا در صورت نیاز با استفاده از مکمل ها جلوی چاقی و افزایش وزن را بگیرید .

خوردن غذاهای غیر ارگانیک : سن 40 سالگی به معنای آن است که بدنتان به طور مداوم در حال جمع آوری سموم غذاها و نوشیدنی هاست و این موضوع باعث چاقی می شود بسیاری از آن ها ناشی از آفت کش ها و هورمون های موجود در محصولات و گوشت است در عوض میوه ها و سبزیجات ارگانیک و گوشت بدون هورمون مصرف کنید .

توجه نکردن به کار کردن کبد :

در میانسالی ممکن است متوجه نشانه های عدم کارکر مطلوب کبدتان شده باشید اگر کبدتان را سم زدایی کنید کمرتان را باریک تر خواهید کرد از مصرف شکر و شیرین کننده های مصنوعی و اسیدهای چرب ترانس خودداری کنید و از مصرف الکل نیز اجتناب کنید .

با افزایش سن به دلیل کم شدن بعضی از فعالیت ها ی بدنی بافت های چربی تقریبا سر جایشان باقی می ماند چرا که از یک طرف سوخت و ساز سلولی کاهش می یابد از طرف دیگر به دلیل تحرک کمتر بافت های چربی مقاومت بیشتری برای از بین رفتن دارند اتفاق بدتری که می افتد با بالا رفتن سن بدن ضعیف تر می شود و ماهیچه ها تحلیل می رود به همین دلیل بیشتر متخصصان بر این باورند که بهترین روش ایده آل کاهش وزن برای بیشتر افراد از دست دادن چربی و افزایش بافت ماهیچه ها به طور همزمان است . 

برای رهایی از چاقی و اضافه وزن با ما تماس بگیرید.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *