عادت غذاخوردن بیرون از منزل، رو به افزایش است. مردم انگلستان حداقل هر ماه ۱۲یک بار بیرون از خانه غذا می خورند، چه در کافه ها و چه در ساندویچ فروشی ها و فست فودها یا رستوران ها در آمریکا از هر پنج وعده غذا، یکی بیرون از خانه صرف می شود؛ این یعنی به طور میانگین ۴ / ۲ وعده به ازای هر نفر در هفته! بیرون غذا خوردن، از لذتهای بزرگ زندگی است.

به اشتراک گذاشتن توصیه های مربوط به خوردن غذاهای کم جی. ال. بیرون غذا خوردن مثل مهمانی رفتن است و هنگام انتخاب چیزی برای خوردن، مجبور نیستید حس کنید ملزم به رعایت قوانین سفت و سختی هستید؛ بنابراین راهنمایی های مفیدی برایتان آماده کرده ایم تا هنگام انتخاب غذا از منو کمکتان کند. رعایت توصیه های مهم ما تضمین خواهد کرد غذایی که می خورید، هم سالم است و هم خوشمزه.

قبل از این که سفارش بدهید

قبل از نگاه کردن به پایین و بالای منو، مطمئن ش وید که نگذاشته اید اشتهایتان خیلی تحریک شود. فقط به این دلیل که شب برای شام بیرون می روید همه ی روز به خودتان گرسنگی ندهید. اگر تمام روز هیچ چیز نخورید، خودتان را آماده می کنید تا سرشام از همه چیز بیشتر از حد بخورید. بدن تان به طور طبیعی انتظار وعده ی بعدی غذا را می کشد، با این کار اشتهایتان را بیشتر تحریک می کنید تا هر وقت که فرصت اش را داشتید، هر قدر که می توانید بخورید. برای این که چنین اتفاقی نیفتد، با ش کم خالی وارد رستوران نشوید. قبل از بیرون رفتن، یک میوه یا کمی ماست کم چرب بخورید.

به تکه های نان نه بگویید و به سبد نان کاری نداشته باشید؛ زیرا به احتمال زیاد پر از نان هایی است که جی. ال. بالایی دارند. اگر نمی توانید برای خوردن منتظر بمانید، چند دانه آجیل، زیتون، سبزی های خام یا ترشی بخورید. وقتی منتظر غذایتان هستید، مقدار زیادی آب بنوشید. خیلی وقت ها ممکن است احساس تشنگی را با احساس گرسنگی اشتباه بگیرید و بخواهید شکمتان را با خوردن غذا به سرعت سیر کنید. برای این که در انتخاب حجم غذایتان به اشتباه نیفتید و بیشتر از اندازه نخورید، ابتدا تشنگی تان را رفع کنید. از پیش خدمت بخواهید یک پارچ آب یخ و مقداری لیمو برایتان بیاورد یا اگر دلتان خواست یک بطری آب گازدار میل کنید و ضمن مطالعه ی منو برای انتخاب گزینه های کم جی. ال. خوشمزه، چند لیوان آب بخورید.

متوازن کردن

برای انتخاب وعده ی غذای اصلی تان از منو، به دنبال گزینه های کم جی. ال. بگردید. معمولا میتوانید در میان غذاهای درست شده با گوشت ، مرغ و ماهی یا سبزیها (و بنشن ها) مجموعه ی خوبی از غذاهای کم جی. ال. پیدا کنید. کمی جلوتر در همین فصل منتخبی از غذاها را به شما معرفی خواهیم کرد تا برای شام خوردن در رستوران ها بتوانید از آنها انتخاب کنید.


در کنار غذای اصلیتان سالاد و سبزی را به وفور بخورید. در خوردن سبزیها و سالاد نیازی به پرهیز نیست اما در هر صورت باید از خوردن سیب زمینی سرخ کرده، پوره یا تنوری خودداری کنید. اگر برنج، ماکارونی با س یب زمینی آب پز می خواهید، مقدار کمی از آن را سفارش بدهید یا به جای آن یک ظرف از سبزی های مختلف دیگر را سفارش بدهید. کته ی برنج سفید سفارش ندهید. تزیین روی سالاد و سبزی در رستورانها متفاوت است،در کنار غذا های خود از موارد زیر غافل نشوید:

  •  فلفل تازه ی آسیاب شده
  • با توجه به رستورانی که در آن غذا می خورید، سرکه های بالزامیک، آب انگور
  • قرمز یا سفید، یا سرکه ی برنج بخواهید
  • لیموی تازه یا آب لیمو ا پنیر پارمزان رنده شده
  • سس چیلی
  • روغن زیتون فوق بكر

سس سالاد فرانسوی

سس سرکه ی تمشک برای خواندن توصیه های بیشتر دربارهی سس ها به مبحث بعدی با عنوان «دقت در انتخاب سس» رجوع کنید. لازم نیست همه چیزهایی که از روی منو انتخاب می کنید کم جی. ال. باشد؛ به هر حال بیرون غذا خوردن مثل مهمانی رفتن است. در چنین وضعی، دلیلی ندارد به جای یک پرس غذای اصلی دو پرس پیش غذا یا یک پرس پیش غذا در اندازه ی غذای اصلی سفارش ندهید.

وقتی نوبت به خوردن پودینگ رسید، زیر بار خوردن دسرهایی با چربی و شکر زیاد نروید، به جای آن یک جایگزین خوشمزه ی دیگر انتخاب کنید. میوه های تازه ی فصل معمولا در دسترس اند. کمی توت فرنگی یا سالاد میوه همراه با خامه ی بدون چربی یا بستنی ساده بخورید. به صورت جایگزین هم می توانید مقدار خوشمزه با انگور یا کمی کرفس یا چند تکه کلوچه ی پخته شده با آرد جو سیاه رخ دقت در انتخاب سس یکی از توصیه های کلیدی تغذیه ی موفق به در بیرون از خانه، این است که از پیش خدمت اطلاعات بیشتری راجع به مواد تشکیل دهنده ی غذایی که عرضه می کنند.

در بیشتر رستورانها، پیش خدمتها باید از مواد تشکیل دهنده ی غذاها به خوبی مطلع باشند تا بتوانند به مشتری هایی که به غذاهای رژیمی نیاز دارند، کمک کنند؛ برای مثال، کسانی که به دانه های آجیلی حساسیت دارند. برای امتحان کردن دانش پیش خدمتها در زمینه ی غذاهایی که جی. ال. پایین دارند یا تغییراتی که سرآشپز می تواند برای تطابق با سفارش تان انجام بدهد، از این مزیت استفاده کنید. در رستوران ها عموما سسها را از موادی که جی. ال. بالا دارند، درست می کنند؛ مثل آرد بدون سبوس، ش کر، خامه، کره یا آرد خالی از پیش خدمت بخواهید غذای شما را بدون س س بیاورد یا سس آن را کنارش بگذارد تا خودتان چند قاشق چای خوری سس به آن بزنید. وقتی تکه های لخم گوشت یا فیله ی ماهی را کباب یا تنوری می کنند خیلی خوشمزه میشود.

ببینید آیا می توانید همراه با غذایتان چیز دیگری سفارش دهید، یا سرآشپز می تواند هنگام درست کردن غذایی که سفارش داده اید، برای شما تغییراتی در مواد س س آن بدهد. معمولا سس های تهیه شده با پنیر و گوجه فرنگی جی. ال. کمتری دارد.هر سالن غذاخوری، زمانی نمونه خواهد بود که خواسته ی مشتری را در اولویت قرار دهد و سعی کند نیاز و خواسته های رژیمی او را برطرف کند. هر چه بیشتر غذاهای کم جی. ال. سفارش بدهید، رستوران های بیشتری خواسته ی شما را درک می کنند و منوی غذایشان را مطابق آن تغییر می دهند.

لذت بردن از آشامیدنی ها

اغلب مردم از نوشیدنی در کنار غذا، لذت می برند. ش ما هم لازم نیست خودتان را به خاطر در پیش گرفتن برنامه ی غذایی کم جی. ال. از رفتن به مهمانی ها و خوردن انواع نوشیدنی ها محروم کنید. در اینجا مقررات طلایی مربوط به انتخاب هوشمندانه ی نوشیدنی کم جی. ال. را به شما خواهم گفت.

آشامیدنی های کم جی. ال. برای انتخاب نوشیدنی های کم جی. ال. میتوانید از راهنمایی های زیر استفاده کنید: نوشیدنی هر چه شیرین تر باشد، جي. ال. آن بیشتر است. جی. ال. آب انگور قرمز، آب انگور سفید خالص و آب انگور گازدار، کمتر از آب انگور سفید شیرین است. آب انگوری که ش کر به آن نزده اند از آب انگور شکردار بهتر است. از مصرف الکل در هر نوعی که باشد و همچنین آبمیوه های گازدار پرهیز کنید، آنها را با شکری که از چغندر قند درست شده است می سازند. جی. ال. مخلوط در شربت های مختلف بستگی به جی. ال. مواد اولیه ی آنها دارد. به جای نوشیدنی های شیرین، آب هندوانه یا آب گوجه فرنگی بخورید.

برای پاسخ به سوالات رژیم و تناسب اندام خود با متخصصان ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − 5 =