وقتی مرتب بیرون غذا می خورید آن هم در رستوران های فست فود،به این معنا است که احتمالا بیشتر از آنکه نیاز دارید چربی و کالری مصرف کنید.نکته ای در روی آوردن اغلب خانواده به فست فود است بحث تفریح هم است و اینکه بیشتر اعضای خانواده برای اینکه کنار هم باشند رستوران ها و فست فود ها را ترجیح می دهند.با متخصصان کلینیک رسپینا همراه باشید.

غذا های سریع مشکلات متعددی دارند.

گرچه غذاهای کم کالری در دسترس اند اکثر مردم آنها را سفارش نمی دهند

یک وعده غذای معمولی فست فود به طور متوسط ۷۰۰تا۱۲۰۰ کالری دارد.البته شما تقصیری ندارید چون اندازه پرس ها خارج از کنترل شما است.سفارش سیب زمینی سرخ کرده با اندازه بسیار بزرگ و یک نوشابه گازدار فقط چند تومان بیشتر است و موقعیتی استثنایی به نظر می رسد.ولی به قیمت کالری بسیار زیادی تمام می شود.
یک پرس سیب زمینی سرخ کرده بزرگ حدود۵۴۰کالری و ۲۶گرم چربی دارد.یک نوشابه گازدار بزرگ۸۹۸ سی سی ۳۱۰ کالری ولی نوشابه کوچک ۱۵۰ کالری دارد.

به هرکس غذای بیشتری بدهند بیشتر می خورد.محققان دانشگاه پنسیلوانیا به این تحقیقی انجام دادند به این صورت که وقتی به افراد تحت آزمایش برای ناهار پرس های بزرگ ماکارونی و پنیر دادند آنها ۳۰درصد بیشتر از وقتی خوردند که پرس های کوچک گرفته بودند أین ۳۰ درصد چیزی در حدود ۶۷۵ کالری می شود اگراین کار را پنج روز متوالی انجام دهید بیش از دو نیم کیلوگرم به وزنتان اضافه می شود.

چه در رستوران یا داخل ماشین غذا بخورید احتمالا سریع می خورید،بسیار سریع

یکی از بهترین راه ها برای تعدیل میزان غذا آرام و آهسته خوردن و توجه به غذایی است که می خورید مردم در رستوران ها کنار دکه ها و نیمکت ها غذا می خورند که فقط در حدود ۱۰کیلوگرم دقیقه فرصت دارند راحت باشند.یا در حین رانندگی غذا می خورند که بسیار بد است به دلیل اینکه غذا را می بلعند تا هرچه سریع تر مسیرشان به سمت ماموریت بعدی تغییر دهند و یا باعجله تمام به سر کار برگردند.
۲۰ دقیقه طول می کشد که بدن دریافت غذا را ثبت کند بنابراین اغلب قبل از آنکه احساس کنند چقدر خورده اند به سر میز کار خود برگشته اند.معیار مردم به خصوص در رفتن به رستوران های زنجیره ای فست فود الگوهای بیرونی مانند تبلیغات قیمت های استثنایی راحتی و سرعت است و به ندرت به سلامتی و لذت بردن از خوردن می اندیشند.

خوردن فست فود بیشتر از دوبار در هفته احتمال چاقی را تا ۵۰درصد افزایش می دهد زیرا کمتر از میوه های تازه سبزیجات غلات و فیبر استفاده می کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =