تفاوت دو روش کاهش وزن کربوکسی تراپی و الکتروترپی چیست ؟Reviewed by Mehdi kh on May 16Rating: 5.0

همه ی ما می دانیم که چاقی هم در ظاهر ما تاثیر منفی دارد هم در سلامت بدن مان و دلیل بسیاری از بیماری ها که امروزه ما را درگیر کرده است همین چاقی و اضافه وزن است  و هر چه سریعتر باید به کاهش وزن ولاغری اقدام کنید .اما دو روش لاغری کبوکسی تراپی و الکتروترپی چگونه می توانند به ما در کاهش وزن کمک کنند و کدامیک بهتری عمل می کنند و مطمئن تر هستند . دراین مقاله دو روش را با هم مقایسه می کنیم و شما می توانید بهترین ورش را بعداز مقایسه تشخیص دهید با این مقاله همراه باشید .

کربوکسی تراپی

برای رهایی از چاقی و مشکلات آن با مشاورین ما در کلینیک رسپینا مشورت کنید .

وقتی دو یا چند روش لاغری را مقایسه می کنید می توانید بهتر و بیشتر با جزئیات با ان ها آشنا شوید و بهتر ان ها را بشناسید و انتخاب را حت تر خواهد بود .

می دانید که در سیستم عصبی عضلانی بدن انسان اعصاب مانند سیم های برق و عضلات مانند موتور الکتریکی عمل می کنند یعنی عضلات در مقابل ولتاژ الکتریکی ارسالی از مغز از از طریق اعصاب ( که مقدار آن در حد میلی ولت است) تحریک و منبقض شده و کار مورد نظر را مانند خم کردن بازو انجام می دهند از این مثال می توان نتیجه گرفت که اگر در عصبی که انتهای آن به یک عضله متصل است بطور مصنوعی ولتاژ ایجاد کنیم ولتاژ ایجاد شده از طریق عصب که شبیه سیم برق عمل می کند به عضله منتقل شده و موجب تحریک و انقباض آن خواهد شد  .دستگاه الکتروتراپی در واقع یک تولید کننده امواج الکتریکی با ویژگی های خاصی است که بدون ایجاد برق گرفتگی از پوست بیمار عبور کرده و ولتاژ لازم برای تحریک عضله مورد نظر را در اعصاب منتهی به آن عضله ایجاد می کند و بطور مصنوعی و خارج از اراده فرد موجب تحریک و انقباض عضله می شود این دستگاه معمولا دارای الکترودهای مختلفی است که به منظور اعمال جریان الکتریکی در روی پوست نواحی ران باسن کمرو سینه قرار می گیرند .

وقتی ورزش می کنید سبب انقباض عضلات بدن می شوی  خوب است بدانید که  انقباض عضلات با الکتروتراپی نیز مانند ورزش کردن موجب خواهد شد :

Electrodes

سوخت و ساز و جریان خون و لنف در موضع درمان افزایش یابد و کالری های قابل دسترس مصرف شوند . دمای موضع درمان افزایش یافته و تجمعات سفت و منورم چربی ها را کمی به هم زند . خاصیت ارتجاعی پوست بدلیل انقباض عضلانی فیبرهای بافت همبند بهبود یابد . با توجه توانمندی سیستم های الکتروتراپی در ایجاد انقباض در بافت همبند این سیستم ها کاربرد گسترده ای در درمان های لیفتینگ جوانسازی و بهبود قابلیت ارتجاعی پوست نیز دارد همچنین با عملکردی به نام الکتروفورزیس یا یونتوفورزیس به نفوذ برخی کرم ها و ژل ها در پوست مانند ژل های سلولیت درمانی جوانسازی هیدرودرمی و غیره کمک می کنند . سیستم های الکتروتراپی بیش از چهار سال است که در بخش های فیزیوتراپی به منظور بازتوانی بیماران بعد از آسیب های عضلانی اسکلتی سکته های مغزی آسیب های عصبی کنترل درد و غیره کاربرد بسیار موفق و پراهمیتی دارند .

در مقایسه با کربوکسی تراپی باید گفت

  کربوکسی تراپی در واقع درمان با استفاده از گاز CO2 دستگاه کربوکسی تراپی ابتدا برای درمان زخم های دیابتی و عروقی ساخته شد لیکن با شناخت بیشتر قابلیت های آن در درمان های پوست و زیبایی نیز توسعه یافت . کربوکسی تراپی دستگاهی است که گاز دی اکسید کربن را با دقت بسیار بالا و میزان مشخص شده و با عمق مورد نظر پزشک به زیر پوست تزریق می کند دستگاه کربوکسی تراپی از واکنش طبیعی بدن در مقابل حضور دی اکسید کربن در بافت زیرپوست برای درمان مشکلات مختلفی بهره می گیرد . وقتی گاز دی اکسید کربن بطور مستقیم  در زیر پوست تزریق می شود غلظت گاز دی اکسید کربن در موضع تزریق بیشتر از حالت عادی اندازه گیری شده و بافت ناحیه تزریق بطور مصنوعی دچار کمبود اکسیژن می شود سیستم فیزیولوژی بدن در مقابل هشدار کمبود اکسیژن با تحریک رفلکس وازودیلاتاسیون  جریان خون مویرگی را در موضع افزایش داده و از این طریق موجب افزایش اکسیژن بافتی و در نهایت بالا رفتن سوخت و ساز بافتی و شروع مصرف چربی ها می شود .

از طرفی تزریق گاز دی اکسید کربن بطور مستقیم موجب متلاشی شدن سلول های چربی شده و ورود آن ها به چرخه سوخت و ساز را تسهیل می کند دستگاه کربوکسی تراپی با مکانیسم فوق برای کمک به درمان سلولیت و کاهش چربی های انباشته شده استفاده می شود لیکن این سیستم نیز در جدا کردن رسوبات از دیواره ی عروق باز کردن عروق بسته شده و تخلیه مواد زائد از موضع درمان نقش قابل ملاحظه ای نداردو لذا نمی توان به تنهایی در درمان سلولیت موفق باشد ولی بطور قطع می تواند نتایج درمان های دیگر را ازتقاء بخشد این دستگاه نیز علاوه بر کمک به درمان سلولیت و چاقی موضعی در نواحی ران شکم و پلو ها در موارد آکنه چین و چروک جوانسازی افزایش کیفیت و استحکام و درمان زخم های دیابتی و عروقی نیز استفاده می شود .

التبه که  نبایدروش های طبیعی کاهش وزن شامل رژیم لاغری و ورزش های هوازی قدرتی که تا کنون توانسته به افراد بسیاری در راه کاهش وزن کمک کندرا فراموش کنید . در واقع یکی از عمده ترین علل چاقی عادات بد غذایی است یکی از روش های لاغری شمارش کالری های روزانه است که به فرد کمک می کند تا از میزان کالری دریافتی خود اطلاع کسب کند و کاهش وزنی مفید را تجربه کند .  گاهی فرد به اشتباه به جای خودرن مواد غذایی مفید و کم کالری گرسنگی می کشد گرسنگی کشیدن موجب می شود تا بدن به اشتباه تصور کند که در شرایط بحرانی قرار دارد و تمام کالری های دریافتی را دخیره کند . باید همواره توجه داشته باشید که روش های لاغری بی شمار است و باید با مشورت با پزشک تان بهترین و  موثر ترین و کم خطرترین این روش ها را استفاده کنید.

برای رهایی از چاقی با ما تماس بگیرید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =