با رژیم دوپامین لاغر شوید و وزن کم کنیدReviewed by Mehdi kh on Sep 26Rating: 5.0

یکی از رژیم هایی که می تواند به لاغر شدن و کاهش وزن اضافی شما کمک کند رژیم دوپامین است . در این مقاله این رژیم را بیشتر شرح خواهیم داد . می دانید که کاهش سطح دوپامین سبب اضافه وزن و چاق شدن می شود . دوپامین یکی از مهمترین انتقال دهنده های عصبی در مغز شماست که سیگنال های ارتباطی رااز طریق سیستم عصبی ارسال می کند اگر سطح دوپامین کم باشد می تواند باعث اضافه وزن شود . روش های متعددی وجود دارند که می توانند در میزان سطح دوپامین موثر باشند و سطوح پایین این ماده شیمیایی می توانند اثرات منفی بر روی سلامتی بگذارند . باید بدانید که زمانیکه استرس شما را فراگیرد می توانید با ورزش آنرا رفع نماید و ورزش می تواند در کاهش میزان استرس به شما کمک کند و این به دلیل این است که ورزش می تواند میزان دوپامین را به تعادل برساند و در نتیجه استرس در شما کاهش خواهد یافت . سطوح پایین دوپامین می تواند افسردگی را نیز به همراه داشته باشد . دانشمندان علل افزایش وزن و چاقی را مطالعه کردند و طی مطالعه ایی متوجه شدند که افسردگی می تواند باعث چاقی در افرادی که سطح دوپامین پایینتری دارند شود . این تحقیق نشان داد که تغییرات در سطوح فعالیت با سطوح پایین دوپامین ارتباط دارد و رژیم غذایی در تعیین سطح دوپامین نیز همچنین موثر است .

برای مشاوره در زمینه لاغری موضعی کلیک کنید.

دوپامین و کاهش وزن و لاغر شدن :

بین سطح دوپامین و ورزش و تحرکی که می کنید رابطه وجود دارد . اکثر ما مطلع هستیم که برای جلوگیری از اضافه وزن باید در نحوه و میزان غذا خوردن و همچنین ورزش کردن دقت کنیم تا بتوانیم به وزن ایده آل خود برسیم همچنین در زمان هایی که شما با انگیزه ورزش می کنید ، می تواند در ایجاد تعادل در میزان دوپامین موثر باشد و شدیدا توصیه می شود که تمرین کنید و ورزش کردن می تواند به میزان سطح دوپامین و کاهش افسردگی کمک کند همچنین سطوح پایین دوپامین می توانند در فکر کردن و متمرکز شدن شما در کارهایتان مختل نمایند بسیار ی از ما در انجام تمرینات ورزشی بسیار تنبل هستیم ولی باید بدانید که هر رژیم لاغری بدون ورزش نتیجه ی مطلوبی نخواهد داد و سلامت بدن تان و کاهش وزن در ورزش کردن است.

پس باید انگیزه ی کافی در ورزش کردن را برای رسیدن به نتیجه ی مطلوب و لاغر شدن داشته باشید  و اگر تنبلی می کنید باید در این انگیزه را در خود به وجود اورید برای لاغر شدن باید انگیزه داشت و بی انگیزه گی و تنبلی را کنار گذاشت . هر کاری که شما تصمیم به انجام دادن آنها می کنید به اراده شما بستگی دارند . بدون اراده هیچ کاری از طریق شما انجام نمی شود و بنظر می رسد که ارده با میزان دوپامین در ارتباط می باشد . اگر میزان دوپامین در مغز شما کم باشد می تواند از اراده شما بکاهد باید توجه داشته باشید که دوپامین و میزان ان  در انسان نقش مهمی در احساسات دارد و برای مثال به شما اعلام می کند که خسته شده اید و دیگر احساسات که از طریق این قشر به بدن اعلام می شود . همچنین محققان با آزمایش بر روی موش های صحرایی در یافتند که با افزایش میزان دوپامین در بدن ، فعالیت هایشان بیشتر می شود و سعی بر داوطلب بودن در هر زمینه می باشند .دوپامین همچنین بر روی بسیاری از بخش های بدن موثر است و می تواند بیش از حد تاثیر بگذارد و برای انگیزه نیز بسیار مناسب است .اگر از سطح بالای دوپامین برخوردار باشید توانایی های شما نیز شکوفا خواهند شد و این به دلیل انرژی زیاد شما می باشد.

خوب است به این نکته هم توجه کنید که میزان به اندازه ی دوپامین به سریع تر لاغر شدن شما بسیار کمک می کند و میتوانید خیلی زود به نتیجه رسیده و به وزن ایده ال خود برسید . در حقیقت این رژیم مثل رژیم های لاغری و کاهش وزن دیگر برنامه غذایی صبح تا شب خاصی برایتان نخواهد داشت و رژیم دوپامین به نوعی برنامه غذایی اطلاق می شود که به طور هم زمان، به بهبود روحیه فرد نیز کمک به سزایی می کند .

رژیم دوپامین چگونه به لاغری و سریع لاغر شدن کمک می کند :

در ابتدا باید بدانید که پایه گذار و معرف اصلی این رژیم، آشپز برنامه های تلویزیونی به نام  تام کریج  است که با تبلیغات خود در سال های اخیر شمار زیادی از مردم را به سمت این برنامه غذایی جذب کرده است .البته گفتنی است که این رژیم، نسخه های گوناگونی دارد اما تمامی آن ها بر پایه غذاهایی هستند که علاوه بر سوزاندن کالری اضافه، به بهبود روحیه فرد نیز کمک فراوانی می کنند . این رژیم که در کنار لاغر شدن حال تان را هم خوب می کند، شناخته می شود و هدف اصلی آن تحریک مغز به ترشح بیشتر دوپامین که به هورمون احساس سرخوشی هم معروف است  در کنار کم کردن مواد مضر و چاق کننده در رژیم غذایی است. هر چند مدل های مختلفی از این رژیم در این سال ها معرفی شده اند، اما نکته مشترک تمامی آن ها استفاده از مواد خوراکی است که تصور می شود باعث ترشح بیشتر دوپامین خواهند شد. در این رژیم غذایی باید از مواد غذایی که حاوی مقدار بیتشری دوپامین هستند استفاده کنید ما دراین جا تعدادی از این مواد غذایی را معرفی می کنیم :

یکی از مواد غدایی که باید در این رژیم غذایی استفاده شود ماهی است . ماهی های روغنی سرشار از امگا 3 مثل سالمون و ماهی خال خالی و انواع دیگر ماهی ها که سرشار از امگا تری باشند . در این رژیم باید از انواع خشکبار و شکلات تلخ استفاده کرد  یکی دیگر از مواد غدایی مفید در این رژیم لبنیات هستند مثل شیر، ماست و پنیر و … التبه که در رژیم غذایی دوپامین نباید مصرف گوشت تازه و تخم مرغ را فراموش کرد به اضافه ی انواع میوه و سبزی . این رژیم غذایی رژیمی غنی و مفید است اما میدانید که باید قبل از شروع رژیم با پزشک مشورت کنید مخصوصا کسانی که بیماری های زمینه ای دارند .

برای مشاوره در زمینه لاغری موضعی کلیک کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =