بیماری گوارشی بیماری هایی هستن که از اهمیت ویٰژه ای برخوردا هستن مخصوصا بر طبق گروه خونی و اینکه کدام گروه خونی به این بیماری مبتلا می شود یا خیر تا انتهای مقاله همراه ما باشید تا به یک نتیجه و راه حل درست برسیم.

برای کاهش سایز و لاغری بدون جراحی و عوارض کلیک کنید.

بیماری گوارشی يبوست

بیماری گوارشی

معمولا این بیماری گوارشی زمانی ایجاد می شود که روده ها فعالیت لازم را ندارند و دفع مدفوع بسختی انجام می پذیرد. عدم کارایی روده ها غالبا به علت غذاخوردن نامنظم و یا غذاهایی است که حاوی مقدار کم و نا کافی آب هستند. عوامل دیگری که در قبض مزاج مؤثرند عبارتند از: مصرف مکرر داروهای ملین، خوردن غذا با عجله و تشویش و یا سفرهایی که در طول آنها برنامه خواب و غذا مرتب نیست. عدم تحرک و ورزش، بیماریهای حاد، دردهای روده ای و مصرف برخی داروها نیز مؤثر هستند. در شرایط فوق، همه افراد با هر گروه خونی می توانند مبتلا به یبوست شوند.

توجه داشته باشید که يبوست بتنهایی بیماری محسوب نمی شود، بلکه علت ایجاد آن در اثر رژیم غذایی و نامناسب بودن شرایط سیستم گوارشی است که می تواند منجر به بروز بیماریهای دیگری هم بشود. در صورتی که از این ناراحتی رنج می برید، دقت کنید که آیا به اندازه کافی مواد غذایی که حاوی فیبر هستند مصرف می کنید؟ آیا مایعات و بخصوص آب و آب میوه کافی می نوشید و آیا به اندازه لازم تحرک بدنی دارید؟

بسیاری از مردم هنگام يبوست از داروهای ملین استفاده می کنند، اما این روش برای حل مشکل طبیعی بدن آنان چاره ساز نیست. راه حل صحیح غلبه بر یبوست، پیروی از رژیم غذایی مناسب است. گروههای خونی AB ، A و B می توانند با استفاده از مکمل هایی که حاوی مقادیر تصفیه نشده سبوس هستند از یبوست جلوگیری کنند، اما دارندگان گروه خون O فقط با مصرف انواع میوه و سبزی فیبردار باید از ابتلا به این ناراحتی جلوگیری نمایند و مصرف مکمل حاوی سبوس توصیه نمی شود.

بیماریهای روده ای و کلیت

بیماری گوارشی

این گونه بیماری گوارشی با علایمی همچون درد و دفع خون همراه هستند و باعث سستی و فرسودگی می شوند و ضمن اینکه شخص ناچار است تا مشکلات پرهیز غذایی را تحمل نماید دچار نگرانی و تشویش نیز می شود. لکتین بسیاری از مواد خوراکی که در مسیر گوارش تولید چسبندگی می کنند باعث تحریک سیستم گوارشی می شوند. چنین حالتی در تمامی افراد با هر گروه خونی ایجاد می شود، زیرا همان طور که قبلا توضیح داده ایم هر گروه خونی در مقابل لكتين غذایی بخصوص واکنش نشان می دهد. بیماریهای گوارشی و کلیت در دارندگان گروه های خونی A و AB به دلیل تشویش و فشارهای روحی است و اگر شما دارای گروه های خونی ذکر شده و مشکلات گوارشی هستید در اجرای برنامه غذایی گروه خون و بخصوص تمرینات آرام بخش آن دقت نمایید.

به نظر می رسد دارندگان گروه خونی و بیشتر مستعد ابتلا به التهاب قولون هستند که شاید دلیل آن کمبود عوامل انعقاد خون در آنان است. سایر گروههای خونی اغلب دچار کلیت مخاطی می شوند که خونریزی کمتری دارد. به هر حال در همه این موارد توصیه می شود تا از رژیمهای غذایی پیروی کنید؛ به این ترتیب با مصرف نکردن مواد غذایی مضر از لکتینهای آنان و التهاب سیستم گوارش در امان خواهید بود.

 مورد بیماری: التهاب روده  بیمار: ویرجینیا ۲۶ ساله گروه خون O

ویرجینیا به مدت سه سال تحت درمان بود و زمانی که به من مراجعه کرد هنوز مشکلات دردهای روده ای به اضافه یبوست متناوب را داشت. علاوه بر آن، گاهی دچار اسهال ناگهانی و تا حدی ناراحت می شد که حتی نمی توانست از خانه خارج شود. او همچنین از کم خونی مزمن رنج می برد. پزشکان معالج وی پس از اینکه انواع آزمایشات پر هزینه را انجام داده بودند، نهایتا فقط مصرف داروهای ضد انقباض و مقادیری فیبر را تجویز کردند. آزمایشات حساسیت غذایی نیز بی نتیجه بود. ویرجینیا گیاهخوار بود و در هضم غلات و انواع رشته هم دچار مشکل می شد.

رژیم غذای او را بلافاصله تغییر دادم، چون به عقیده من مصرف نکردن گوشت عامل اصلی بیماری او بود. از آنجایی که ویرجینیا دارای گروه خونی O بود، انواع مواد غذایی سرشار از پروتئین از جمله گوشت قرمز، ماهی و گوشت طیور به اضافه سبزیجات و میوه جات تازه و مجاز را در برنامه غذایی وی گنجاندم. سیستم گوارشی گروه خون O قادر به هضم أكثر غلات نیست به همین علت پیشنهاد کردم بجای مصرف گندم از انواع محدود دیگر غلات مصرف نماید. در ابتدا ویرجینیا چندان مایل به پیروی از دستورات غذایی من نبود، زیرا اعتقاد داشت رژیم گیاهخواری به مراتب سالم تر است، اما در مقابل پرسش من جوابی نداشت. از او سوال کردم: آیا با پیروی از رژیم غذایی گیاهی به نتیجه ای رسیده ای؟ به نظر می رسد که کاملا بیمار هستی آیا خود چنین عقیده ای نداری؟

 به مرور او را قانع کردم تا از دستورات من پیروی کند و پس از هشت هفته چهره او بکلی تغییر کرد. ویرجینیا اظهار می داشت که مشکلات روده ای او نوددرصد بهبود یافته و انرژی بیشتری به دست آورده است. در ماه بعد او دیگر تحت مداوای من نبود و کاملا خوب شد. نتیجه آزمایشات خون نیز نشانگر نابودی کامل کم خونی بود.

 مورد بیماری: بیماری گوارشی رودهای بیمار: یهودا ۵۰ساله گروه خون O

يهودا مرد میانسالی کلیمی در ژوئن ۱۹۹۲ برای مداوای بیماری روده ای به من مراجعه کرد. در آن زمان چندین عمل روده به روی او انجام شده بود و بخشهایی از روده کوچک که مسدود بود را برداشته بودند. یهودا تحت رژیم غذایی بدون گندم همراه با گوشت بدون چربی و سبزیجات پخته قرار گرفت. همچنین مصرف مقادیر بالای شیره شیرین بیان و اسیدبوتیرات را به او تجویز کردم. پیروی یهودا از دستورات غذایی من بی نظیر و قابل ستایش بود. همسر و دختر او نان مخصوصی که بدون گندم بود شخصا تهیه می کردند. او علاوه بر رژیم غذایی تمامی مکمل ها از جمله شیرین بیان را مصرف می نمود و در انجام توصیه ها کاملا منظبط و دقیق بود. به این ترتیب علایم بهبود بسرعت ظاهر شد و تا امروز هیچ نشانه ای از بیماری در او به وجود نیامده . با وجود این، هنوز هم در مصرف غلات و لبنیات دقت می کند، زیرا در گوارش او را مختل می کنند. اگرچه پزشکان معالج وی عمل جراحی را ضروری و اجتناب ناپذیر می دانستند، اما اکنون او دیگر نیازی به آن ندارد.

 مورد بیماری بیماری گوارشی رودهای بیمار: سارا ۳۵ ساله گروه خون B

سارا زن سی و پنج ساله ای از اعقاب اروپای شرقی بود و برای نخستین بار در ژوئن ۱۹۹۳ برای درمان بیماری روده ای به من مراجعه نمود. سارا علاوه بر چند عمل جراحی و برداشت بافتهای جوشگاهی از روده، دچار کم خونی و ناراحتی اسهال مزمن هم بود. آنچه من برای درمان به او پیشنهاد کردم پیروی از رژیم غذایی گروه خون B خصوصا عدم مصرف جوجه و سایر غذاهایی بود که لکتین موجود در آنها برای این گروه خونی مضر به شمار می رفت. استفاده برخی از مکمل ها از جمله شیرین بیان را نیز توصیه نمودم. سارا پشتکار خوبی نشان داد و در عرض چهار ماه اکثر علایم بیماری گوارشی از جمله اسهال از بین رفت. او چون می خواست بچه دا شود، اخیرا یکبار دیگر تحت عمل جراحی قرار گرفت تا قسمتهای آسیب دیده روده را که به رحم ارتباط داشتند از بین ببرد. جراح وی پس از عمل اعلام کرد که هیچ نوع نشانه ای از آسیب روده ای و بیماری گوارشی وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *