انتخاب رژیم غذایی سالم و موثر و اصولی قسمت اولReviewed by Mehdi kh on May 3Rating: 5.0

همیشه اینکه چگونه وزن کم کنیم و چگونه وزن خود را ثابت نگه داریم دغدغه ی خیلی از افرادی بوده که اضافه وزن را تجربه می کنند یا می کرده اند . وزن کم کردن کار ساده ای نیست و تازه وزن کم کردن و دوباره به حالت اول برنگشتن و ثبات وزن هم خود مشکلی دیگر است . اگر شما از آن دست افرادی هستید که به دفعات تلاش کرده اید وزن خود را کاهش دهید اما موفق نشدید ممکن است فکر کنید که آن رژیم ها در مورد شما کارآمد نیستند و احتمالا درست هم فکر می کنید. رژیم های سنتی کارآمد نیستند، حداقل برای مدت زمان طولانی. با این وجود راه های کوچک اما تاثیرگذار بسیاری جهت اجتناب از دام های معمول بر سر راه رژیم، رسیدن به موفقیت در کاهش وزن پایدار و نیز ایجاد رابطه ای سالم تر با غذا ها وجود دارد.

برای رسیدن به تناسب اندام از مکمل های لاغری ما استفاده کنید .

شما می توانید با رعایت یکسری نکات ساده و توجه به ان ها به خوبی وزن کم کنید و در یک وزن ایده ال بمانید . معادله ای ساده در رابطه با تعادل وزنی افراد وجود دارد: اگر مقدار کالری بیشتر از آنچه سوزانده می شود دریافت گردد، وزن افزایش یافته و در صورت دریافت مقدار کالری کمتر از نیاز وزن کاهش می یابد. ۷۷۰۰ کالری معادل حدود ۱ کیلوگرم چربی است. اگر ۱۱۰۰ کالری را از رژیمی که هر روزه مصرف می کنیم، کم کنیم تقریبا در یک هفته ۱ کیلوگرم کم می کنیم .

این روش اصلا سخت نیست . اما برای ما همیشه غول بزرگی است کم کردن وزن ما در اکثر مواقع بسیار مشکل تر از آنچه که نیاز است وزن را کاهش می دهیم: با استفاده از رژیم های بسیار مشکل که باعث بد اخلاقی و زجر کشیدن ما از گرسنگی می شوند اقدام به کاهش وزن می کنیم. با اتخاذ روش های ناسالم زندگی نتایج تلاش هایمان را از بین می بریم. یا اینکه عادات اشتباه و روانی غذا خوردن اراده ما را قبل از شروع کردن رژیم کاهش وزن متزلزل می سازد. اما راه های مناسب و بهتری وجود دارد .

در انتخاب و تصمیم گیری باید دقت کنید

می توان با گرفتن تصمیمات هوشمندانه عادات و ترجیحات غذایی جدیدی را که باعث ایجاد حس خشنودی می شود، در خود ایجاد کنید. تمام افراد چاق یکسان نیستند. اینکه چربی در کجا تجمع می کند از اهمیت زیادی برخوردار است. اگر چربی در ناحیه ی  شکم جمع شود، مشکلات تهدید کننده سلامتی بسیار بیشتر و جدی ترخواهد بود. بسیاری از چربی های شکم در عمق پوست احاطه کننده اندام های شکمی و کبد ذخیره می شوند که این مطلب به شدت با مقاومت نسبت به انسولین و دیابت در ارتباط است.

افراد و شکل چاقی ان ها با هم متفاوت است و بسته به میزان شاخص بی ام ای باید برای کاش وزن اقدام کرد. سعی کنید شیوه زندگی را تغییر دهید، نه رژیم کوتاه مدت را. کاهش وزن دائمی چیزی نیست که با یک رژیم سریع الاثر قابل حصول باشد. در عوض درباره کاهش وزن به عنوان تغییری دائمی در شیوه زندگی فکر کنید تضمینی برای سلامتی در زندگی. رژیم های معمول گوناگونی می توانند به شروع جهشی کاهش وزن شما کمک کنند. اما تغییرات دائمی در شیوه زندگی و انتخاب های صحیح غذایی فاکتور هایی هستند که در دراز مدت موثر خواهند بود.

داشتن یک مشوق برایتان انگیزه می اورد در کاهش وزن حمایت اجتماعی بسیار مهم است. به دنبال حمایت باشید، چه در خانواده، چه بین دوستان یا یک گروه حمایت کننده. به این ترتیب تشویقی را که به آن نیاز دارید می توانید به دست بیاورید.   همیشه کسانی که آهسته و پیوسته می روند در مبارزه پیروز می شوند. در هفته نهایتا باید 1 کیلو گرم وزن کم کنید این را هدف هفته قرار دهید . کاهش وزن بسیار سریع می تواند تاثیر بدی روی ذهن و بدن شما داشته باشد و باعث شود احساس بی حالی  و بیماری کنید. وقتی مقدار زیادی وزن را به یکباره کاهش می دهید، در واقع بجای چربی در حال از دست دادن آب و ماهیچه هستید. هدف تعیین کنید تا با انگیزه باقی بمانید.

در موفق شدن در رژیم غذایی باید هدف کوتاه مدت تعیین کنید. به عنوان مثال خوش اندام شدن برای شرکت در یک مراسم و یا غروسی  معمولا به همان کارآمدی اهدافی بزرگ نظیر تمایل به داشتن اعتماد به نفس بیشتر یا سلامت بیشتر جهت حمایت از فرزندان خود، نیستند. زمانی که ناامیدی و وسوسه بر شما مستولی می شوند. بر منافع بسیاری که از سالم تر ولاغر تر شدن شما عایدتان می شود تمرکز کنید.

خوب است که  از ابزاری استفاده کنید که به شما کمک کنند پیشرفت های خود را با انگیزه تر ادامه دهید  دهید. خود را بطور منظم وزن کنید، هر کیلوگرمی که کم می کنید و هر سانتی که از دور کمر شما کم می شود را دنبال کنید. با دنبال کردن تلاش هایتان در راستای کاهش وزن با انگیزه باقی خواهید ماند. بخاطر بسپارید که آزمایشاتی جهت یافتن رژیم صحیح برای بدن هر فرد ممکن است نیاز باشد. این که شما احساس رضایت داشته باشید بسیار مهم است زیرا به این ترتیب است که قادر خواهید بود رژیم خود را برای مدت زمان طولانی حفظ کنید. اگر از یک رژیم غذایی نتیجه نگرفته اید ، یکی رژیم دیگر را امتحان کنید. راه های فراوانی برای کاهش وزن وجود دارد، نکته کلیدی این است که کدام در مورد شما جواب می دهد است.

چگونه به کاهش وزن خود سرعت دهیم

خیلی مهم نیست که چه نوع رژیمی را برای کاهش وزن انتخاب کرده اید . مطالعات نشان می دهند که نوع رژیم غذایی انتخاب شده از جانب ما  – مادامی که این رژیم ها جذب کالری را کاهش دهند و برای سلامتی مضر نباشد   می توانیداز آن استفاده کنید . به عبارت دیگر توجه داشته باشید که نکته اینجاست که  بهترین رژیم غذایی آن رژیمی است که بتوانید آن را ادامه دهید. رژیم غذایی و کاهش وزن سالم منجر به اجتناب از اشتباهات معمول می شود. رژیم های غذایی، بخصوص رژیم های زودگذر و قرص ها و برنامه های سریع الاثر اغلب شما را با شکست مواجه می کنند.

برای رسیدن به تناسب اندام با ما تماس بگیرید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =