اگر برای لاغری و کاهش وزن رژیم های لاغری را انتخاب کرده باشید می دانید که پروسه ی سختی است که نیاز به اراده و پشتکار دارد اما گاهی این بین اشتباهاتی انجام می دهید که همه ی زحمات شما را به باد می دهد و نمی توانید به نتیجه برسید و رژیم را نیمه کاره رها می کنید ما در این مقاله نکات بسیار مهم در رژیم لاغری بیشتر صحبت خواهیم کرد تا با اشنایی با ان ها بتوانید از این اشتباهات خودداری کنید و به سادگی به نتیجه ی دلخواه برسید .

رژیم های لاغری – اشتباهاتی که نتیجه را عکس می کند :

نکات بسیار مهم در رژیم لاغری گرسنه نبودن و مصرف زیاد غذا :

رژیم غذایی لاغری

همواره جز نکات بسیار مهم در رژیم لاغری توصیه میشود برای جلوگیری از گرسنگی و کاهش متابولیسم بدن هر چند ساعت یک بار غذا بخورید. متأسفانه این مسئله می تواند به مصرف بیش از حد کالری در طول روز منجر شود در حالی که هرگز احساس سیری نخواهید کرد . براساس یک مطالعه در مردانی که 3 وعده غذایی را در مقابل 14 وعده غذایی در یک بازه زمانی 36 ساعته مصرف کرده اند میزان قند خون و گرسنگی آن ها کاهش یافته درحالی که میزان متابولیسم واحساس سیری افزایش یافته بود. توصیه می شود صبحانه را هرروز مصرف کنید چرا که افرادی که صبحانه نمی خورند کالری بیشتری برای ناهار مصرف خواهند کرد بنظر می رسد غذا خوردن تنها هنگام گرسنگی عمل اصلی کاهش وزن موفقیت آمیز است. با این وجود، به خود اجازه ندهید تا بیش از حد گرسنه شوید بهتر است میان وعده مصرف کنید.

به انچه می خورید اهمیت نمی دهید :

رژیم غذایی لاغری

از نکات بسیار مهم در رژیم لاغری این است که باید بدانید که خوردن غذا های مغذی یک استراتژی مهم در کاهش وزن مناسب است. با این وجود، هنوز هم می توانید کالری بیشتری نسبت به کاهش وزن خود مصرف کنید. علاوه بر این، ممکن است مقدار مناسبی پروتئین، فیبر ، کربوهیدرات و چربی را برای حمایت از کاهش وزن خود استفاده نکنید. مطالعات نشان می دهد که بررسی و کنترل آنچه می خورید می تواند به شما کمک کند تصویری دقیق از مقدار کالری مصرفی و مواد مغذی خود دریافت کنید و درنتیجه احساس مسئولیت بیشتری کنید.

نکات بسیار مهم در رژیم لاغری کالری مصرفی خود را از قبل مشخص کنید :

نکات بسیار مهم در رژیم لاغری باید توجه کنید که برای کاهش وزن کمبود کالری لازم است. سال هاست اعتقاد براین بوده است که کاهش3500 کالری در هفته منجر به کاهش 45کیلوگرم از وزن خواهد شد. در حالیکه بررسیها  نشان می دهد کمبود کالری در هر فرد متفاوت است. ممکن است احساس کنید که کالری زیادی مصرف نمی کنید اما در حقیقت بیش از تصور خود مصرف کرده اید. مصرف کالری بیش از حد باعث کاهش وزن شده و از طرف دیگر کالری بسیار کم باعث گرسنگی شده و متابولیسم و توده عضلانی را کاهش خواهد داد.

نداشتن تحرک یا بیش از حد تحرک داشتن :

عادت درست غذایی

از نکات بسیار مهم در رژیم لاغری ورزش کردن مداوم مستمر است. در حین کاهش وزن به ناچار مقداری از حجم عضلات و چربی را ازدست خواهید داد. اگر ورزش نمی کنید درحالیکه مصرف کالری را محدود کرده اید احتمالا توده عضلانی بیشتری را ازدست داده و کاهش میزان متابولیک را تجربه خواهید کرد. در مقابل ورزش بیش از حد نیز باعث از دست دادن مقداری از توده بدنی، کاهش چربی و جلوگیری از کند شدن متابولیسم خواهد شد. مطالعات نشان می دهد ورزش بیش از حد و طولانی مدت موجب استرس شده و تولید هورمون آدرنال را مختل می کند. در نتیجه تلاش برای سوزاندن کالری بیشتر با ورزش زیاد نه موثر است و نه سالم. بااین حال ، وزنه برداری و انجام ورزش های هوازی چند بار در هفته می تواند متابولیسم را حفظ کرده و کاهش وزن به دنبال داشته باشد.

ورزش های همراه وزنه انجام نمی دهید :

ورزشکاران حرفه ای

نکات بسیار مهم در رژیم لاغری:بارها گفته ایم که انجام تمرینات مقاومتی در کاهش وزن مهم است. مطالعات نشان می دهد که وزنه زدن یکی از موثر ترین راهکارهای ورزشی برای عضله سازی و افزایش متابولیسم است. همچنین باعث خوش اندامی و ازبین رفتن چربی شکمی خواهد شد. در واقع، بررسی 15مطالعه با بیش از 700نمونه حاکی از آن است که بهترین راه حل و بهترین ورزش برای کاهش وزن پیاده روی و تمرینات هوازی و وزنه برداری ترکیبی است.

خوردن همیشه ی غذاهای کم چرب و یا رژیمی :

نکات بسیار مهم در رژیم لاغری:به نظر اغلب ما غذاهای کم چرب یا رژیمی اغلب گزینه خوبی برای کاهش وزن هستند اما در واقع ممکن است تاثیر متضاد نیز داشته باشند. چرا که بسیاری از این محصولات برای بهبود طعم و مزه حاوی قند هستند. به عنوان مثال یک فنجان ماست کم چرب و میوه ای حاوی47 گرم شکر است. آن ها علاوه بر آن که شما را سیر نگه می دارند، می توانند باعث گرسنگی نیز شوند. به جای مصرف غذاهای کم چرب و رژیمی از غذاهای مغذی و یا حداقل فرآوری شده استفاده کنید.

نکات بسیار مهم در رژیم لاغری مصرف نکردن فیبر به اندازه ی نیاز :

اندام متناسب و خوش فرم

از نکات بسیار مهم در رژیم لاغری که ما توجه کنید که رژیم غذایی با مقدار فیبر پایین سبب شکست شما در روند کاهش وزن می شود. مطالعات نشان می دهد نوعی فیبر محلول معروف به عنوان «فیبر چسبناک» با ساختار ژل مانند به کاهش اشتها کمک می کند . این ژل به آرامی در دستگاه گوارش حرکت می کند و باعث می شود احساس سیری کنید و از سوی دیگر بررسیها نشان می دهد که تمامی انواع فیبر باعث کاهش وزن خواهند شد. با این وجود مطالعات نشان می دهد فیبر چسبناک اشتها و کالری را بسیار بیشتر از انواع دیگر کاهش می دهد. هنگامی که میزان دریافت فیبر زیاد باشد، برخی از کالری های موجود در وعده های غذایی مختلط به خوبی جذب نمی شوند . محققان تخمین می زنند که دو برابرکردن مصرف فیبر در روز باعث می شود تا حداقل 130کالری کمتر در طول روز جذب بدن شود.

نکات بسیار مهم در رژیم لاغری رژیم لاغری خود خود را مدام تغییر می دهید :

توجه کنید که افرادی که دائما در رژیم هستند و یا قصد تغییر رژیم خود را دارند نسبت به کسانی که سبک زندگی خود را تغییر می دهند کاهش وزن سخت تری دارند. بهتراست کلمه رژیم را از دایره لغت خود پاک کنید چرا که هدف تغییر سبک زندگی است.

نخواندن برچسب روی محصولات غذایی :

رژیم های کم کالری

از نکات بسیار مهم در رژیم لاغری که اغلب ما روی محصولاتی که می خریم را با دقت نمی خوانیم نهایتا قیمت را خوب می خوانیم اگر برچسب روی مواد غذایی را نخوانید ممکن است ناخواسته کالری بیش از حد و مواد ناسالم مصرف کنید. متاسفانه بسیاری از مواد غذایی با ادعای سلامت کامل بسته بندی می شوند به همین دلیل ممکن است احساس نادرستی از امنیت محصول را به شما بدهند. برای رسیدن به مهم ترین اطلاعات به لیست مواد تشکیل دهنده و برچسب استاندارد به پشت محصول دقت کنید .

نکات بسیار مهم در رژیم لاغری:به جای مصرف غذاهای خانگی از غذاهای فرآوری شده و فست فودها استفاده می کنید :یکی از بدترین کارهایی که ممکن است در روند کاهش وزن انجام دهید، خوردن غذاهای فرآوری شده است. مطالعات صورت گرفته در این زمینه نشان می دهد که غذاهای فرآوری شده می توانند یکی از عوامل اصلی در همه گیر شدن چاقی و سایر مشکلات مربوط به سلامتی باشند. براساس اعتقاد محققان، این غذاها می تواند منجر به اثرات منفی بر سلامت و التهاب روده شوند. علاوه بر این، خوردن غذاهای طبیعی خیلی زود شما را سیر می کند این در حالی است که پرخوری کردن غذاهای فرآوری شده بسیار آسان است. تا جایی که امکان دارد غذاهای طبیعی و خانگی مصرف کنید و از خوردن غذاهای کنسروی و فرآوری شده پرهیز کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *