برای داشتن اندام مناسب و انتخاب رژیم غذایی مناسب تمام قسمت های مقاله چربی سوزی در رژیم غذایی را بخوانید و به کار بگیرید تیم حرفه لاغری کلینیک رسپینا در خدمت شما است.

اصل شماره ۶

هورمونهای چربی سوز و چربی ساز محرک های خاص خودشان را دارند. هورمونها متابولیسم را کنترل کرده و هر یک در ارتباط با سوزاندن یا ذخیره چربی، وظیفه خاصی دارند. آنها توسط غذا، ورزش و فعالیتهای دیگر، مسدود یا فعال می شوند. دو اتفاق با فعال شدن این محرکها ممکن است بیفتد. شما میتوانید بخورید و ورزش کنید تا چربی سوزی را فعال سازید، یا بخورید و ورزش کنید و ذخیره چربی را تحریک کنید. مشکل بزرگ و پنهانی که من پیدا کردم، این است که اکثر مردم با تحریک محرکهای نادرست، هورمون های چربی سوز را بی اثر می کنند.

برای مشاوره در زمینه لاغری با متخصصان کلینیک رسپینا تماس بگیرید.

برای مثال

 ورزش درست، اگر با هفت ساعت خواب با کیفیت در هر شب همراه باشد، می تواند برای شما کارساز باشد، در حالی که قطعا خواب بد یا ناکافی از چربی سوزی جلوگیری می کند؛ فقط مقدار کمی کربوهیدرات لذیذ میتواند چربی سوزی شما را به مدت یک روز به تأخیر بیاندازد. به همین دلیل است که شعار «همه چیز در حد اعتدال»، با چربی سوزی سازگاری ندارد. مثال دیگر، نوشیدن مشروب در شب است؛ از آنجا که الکل یک ویران کننده غده (کبد) است و می تواند چربی سوزی را چند ساعت یا یک روز به تأخیر بیاندازد.

 هر چه دقیق تر و بیشتر به صورت صحیح این هورمون ها را فعال کنید، کاهش وزن آسان و سریع تری خواهید داشت. بنابراین، به جای اینکه وقت خود را برای شمردن کالری ها تلف کنید، از روش تحریک صحیح هورمون ها استفاده کنید.

اصل شماره ۷

ورزش نادرست از چربی سوزی جلوگیری می کند. کشف دیگر این بود که انواع مختلف بدن، به شیوه های متفاوتی از ورزش نیاز دارند.

«چاق هستید، چون به اندازه کافی ورزش نمی کنید.»

 خب اگر شما بدنی از نوع آدرنال دارید و به شدت ورزش می کنید، نه تنها از چربی سوزی ممانعت می کنید، بلکه ممکن است بیش از پیش بزرگتر هم بشوید. من این دسته از افراد را در باشگاهها دیده ام که با مربیان شخصی خود کار می کنند تا لاغر شوند و بعد از سالها فقط کمی تغییر کرده اند. ورزش تنها زمانی خوب جواب می دهد که بدن شما آدرنال متعادلی داشته باشد. اگر شما بدن آدرنالی داشته باشید، اضافه کردن ورزش بیشتر به یک بدن تحت فشار، دقیقا مساوی با شکست است چراکه بدنهای آدرنال به ورزش بسیار آهسته و سبک نیاز دارند. از سوی دیگر، اگر بدنی از نوع کبدی دارید، هورمون های چربی سوز شما باید به شدت تحریک شوند تا در بدن تان چربی سوزی اتفاق بیافتد.

 برای این تیپ بدنی اگر ورزش خیلی آهسته یا خیلی سبک باشد، تقریبا هیچ تأثیری نخواهد داشت. به طور کلی و با در نظر گرفتن شرایط خاص هر نوع بدن، ورزش کردن مزیت بزرگی در به حداکثر رساندن کاهش وزن محسوب می شود. بسیاری از مردم فکر می کنند چربی اضافه در بدن آنها تنها به علت کالری اضافه مصرفی آنها است و کاری که باید انجام دهند، سوزاندن آن به وسیله ورزش است؛ اما باید توجه داشت که کالری هایی که در حین ورزش سوزانده میشوند چشمگیر نیستند. بعلاوه، حداکثر میزان چربی سوزی بین ۱۴ تا ۴۸ ساعت پس از آن رخ می دهد، آن هم با کنترل استرس و خواب کافی می توان انتظار نتیجه در سریع ترین زمان ممکن را داشت.

در حال حاضر، در سالن های ورزشی به شدت از فلسفه وجود رابطه مستقیم میان ورزش و کالری مصرفی و چربی سوزی» پشتیبانی می شود. من تاکنون چندین مراجعه کننده داشتم که به ورزش علاقه مند بودند. یک خانم که نه تنها هفت روز هفته و روزی دو ساعت ورزش می کرد، بلکه هر روز یک ماراتن ۲۶ مایلی هم میدوید؛ بدون هیچ کاهش وزنی و البته همراه با افسردگی از آنجاکه آدرنالها غدد استرس هستند، اگر شما بدن آدرنالی دارید، هر چه طولانی تر و سخت تر ورزش کنید، وزن کمتری از دست خواهید داد؛ چرا که با ورزش شدید دوباره هورمونهای استرس سد مانند را تحریک می کنید، که خود موجب ایجاد چربی شکمی بیشتری می شوند. بنابراین، به کارگیری شیوهی مخصوص، نیازمند تمرین است.

 باید چربی سوزی را تا حداکثر میزان ممکن فعال کنید و این بستگی به مقدار ضعف غده شما دارد. چسبیدن به یک رژیم غذایی میتواند به طور خلاصه به شما آموزش دهد که چگونه به چربی سوزی و سلامت دست پیدا کرده و آن را حفظ کنید. یکی از بزرگترین چالش ها برای بیشتر افراد، چسبیدن به یک رژیم غذایی از زمانی است که آن را شروع کردند. اگر شما فقط یک کیلوگرم در هفته به کمک یک برنامه رژیم غذایی چربی از دست بدهید، ممکن است دلسرد و ناامید شوید؛ مخصوصا اگر دوستتان را در خیابان بینید که ظرف همین مدت ۴ کیلوگرم وزن کم کرده است. متأسفانه از دست دادن چربی، به سرعت دفع مایعات احتباس شده رخ نمی دهد.

اما بیایید از یک زاویه مثبت به مسئله نگاه کنیم، باید بدانید که بسیاری از مردم مقدار زیادی از وزن بدن شان را آب تشکیل داده و بدیهی است که از دست دادن آب به تنهایی می تواند در ظاهر آنها تغییرات قابل توجهی ایجاد کند. حتی ممکن است برای مدتی، کیلوگرم آب در هر هفته کم کنند، اما به محض اینکه وزن آب بدن این دسته از افراد به حالت نرمال برسد این واقعیت را تجربه خواهند کرد که مقدار طبیعی از دست دادن وزن برای فردی با متابولیسم سالم، به طور متوسط یک یا دو کیلوگرم در هفته است.

برای مشاوره در زمینه لاغری موضعی و کرایولیپولیز با متخصصان ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 12 =