می دانید  که سس ها بخش مهمی از غذاهای ماهستند و گاهی همین سس ها بسیار پر کالری و چاق کننده هستند اما درا ین مقاله شما را با انواع سس رژیمی و خوشمزه آشنا می کنیم تا بتوانید این سس ها را بسیار کم کالری درست کرده و با خیال راحت مصرف کنید .

سس رژیمی

سس رژیمی تمشک و ترخون 

خوب است بدانید که دراین  سس انتی اکسیدان و روغن تری گلیسیرید با زنجیره متوسط باعث می شود که این سس بسیار عالی باشد از این سس برای مزه دار کردن مرغ و ماهی هم به کار می رود . این سس منبعی از پروتئین است .

مواد لازم برای تهیه ی این سس :روغن زیتون 120 میلی لیترتری گلیسیرید 60 میلی لیتر
سرکه سیب 60 میلی لیترخردل دو قاشق غذاخوری ترخون تازه 2 قاشق غذاخوری نمک  تمشک تازه وخرد شده 1 پیمانه

دستور تهیه ی این سس : همه ی مواد را به جز تمشک به مدت یک ربع با هم ترکیب کنید تا یکدست شود و شبیه خامه بعد تمشک ها را هم اضافه کنید و مخلوط کنید .

ارزش غذایی : کالری 158 پروتئین 1 گرم  کربوهیدرات 1 گرم  چربی 7 گرم

سس بلو چیز و پیازچه :

این سس فاقد مواد شیمیایی و نگه دارنده است و کربوهیدرات اندکی دارد .
مواد لازم برای تهیه ی این سس  :سس مایونز 230 گرم خامه ترش نصف پیمانه اب لیمو 1 قاشق غذاخوری  سس ووسترشر 1 چای خوری پودر سیر 1 قاشق چای خوری نمک دریایی نصف قاشق چای خوری فلفل سیاه  پنیر ابی خرد شده 115 گرم  پیازچه 10 گرم خرد شده

طرز تهیه ی این سس : همه ی مواد را داخل ظرفی بزرگ با هم مخلوط کنید این سس بسیار طعم خوب و دلچسبی دارد .

ارزش غذایی : کالری 106 چربی 12 گرمکربوهیدارت 1 گرم

سس سرکه ی ایتالیایی  – رژیمی :

این سس را می توانید با انواع سالاد ها مصرف کنید . این سس هم بسیار خوش طعم است و هم مواد مورد نیاز ان درهر خانه ای یافت می شود . مواد لازم برای تهیه ی سس ایتالیایی : خردل دیژون یک قاشق غذاخوری فلفل سیاه روغن زیتون یک پیمانه سس ایتالیایی ترکیبی از سبزیجات معطر و سرکه و روغن زیتون یک قاشق غذاخوری

برای تهیه ی ان دریک ظرف همه ی مواد را ترکیب کنید و خوب به هم بزنید و بگذارید 30 دقیقه بماند تا خوب طعم دار شود سس را تا یک هفته می توانید در یخچال نگه دارید .

ارزش غذایی سس ایتالیایی : کالری 198 چربی 22 گرم کربوهیدرات به مقدار ناچیز پروتئین کمتر از یک گرم

سس رنچ کم کالری و رژیمی  :

می دانید که این سس که از ترکیب کره ی آب شده و نمک و سیر و پیاز و انواع گیاهان ساخته می شود و این روش سنتی درست کردن ان است و در آشپزی کتوژنیک ان را با استفاده از سس مایونز و خامه ی ترش و سرشیر درست می کنند که سسی است با سطح چربی بالاو کربوهیدرات کم .

مواد مورد نیاز برای تهیه ی سس رنچ :خامه ی ترش 120 گرم مایونز 120 گرم سرشیر 60 میلی لیتر پیازچه ی خرد شده یک قاشق چایخوری شوید خشک یک قاشق چای خوری پودر پیاز یک قاشق چای خوری پودر سیر یک قاشق چای خوری آب لیمو دو قاشق چای خوری نمک و فلفل

برای درست کردن این سس باید همه ی مواد را در یک ظرف مخلوط کرده و یکدست شوند بعد می توانید برای سالاد استفاده کنید و نو ش جان کنید .

ارزش غذایی این سس : کالری 84 کربوهیدرات 2 گرم پروتئین 1 گرم چربی 8 گرم

سس خردل و عسل  رژیمی :

این سس از سس های محبوب در اشپزی کتوژنیک است این سس را می توانید به عنوان دیپ برای خوردن فینگرفود های کتوژنیک هم استفاده کنید .

مواد لازم برای تهیه ی این سس :خامه ی ترش پرچرب 120 گرم آب 60 میلی گرم خردل ویژون 60 میلی گرم سرکه سیب 15 میلی گرم شیرین کننده ی گرانول اریتریتول یا شیرین کننده های دیگر مجاز در رژیم

طرز تهیه : همه ی مواد را ترکیب کنید و هم بزنید باید بدانید که این سس را می توانید تا دو هفته در یخچال نگه داری کنید .

ارزش غذایی سس خردل و عسل :کالری 38 چربی 2 گرم کربوهیدارت 0پروتئین 1 گرم

سس سزارمخصوص رژیم های کتوژنیک :

این سس را درمدتی کوتاه 5 دقیقه می توانید تهیه کنید با کاهو و پنیر پارمزان و سس سزار می توانید یک سس بسیار خوشمزه داشته باشید .

مواد لازم برای تهیه ی سس سزار:سیر 3 حبه خمیر ماهی کولی که متشکل از خمیری از فیله ی ماهی کولی سرکه و روغن زیتون یا آب و شکر یک قاشق چای خوری سس وو سترشر یک قاشق چای خوری اب لیموی تازه 2 قاشق غذاخوری خردل دیژون 10 گرم  مایونز صد  گرم نمک و فلفل

طرز تهیه : خمیر ماهی کولی و سیر و اب لیموی تازه و خردل را در یک ظرف با ابعاد متوسط به هم ترکیب کنید و خوب مخلوط کنید مایونز را به ترکیب اضافه کنید تا مخلوط یکپارچه شود نمک و فلفل را هم به سس اضافه کنید .

ارزش غذایی سس سزار: کالری 100 چربی 10 گرم کربوهیدرات 0پروتئین 1 گرم و کمتر از 1 گرم

سس خیار به همراه ترب و آووکادو :

این ترکیب بی نظیر است ترکیب خیار و آووکادو در کنار ترب ژاپنی یا واسایی بسیار مناسب و مطبوع است و بهتر است بدانید که این ترب ژاپنی تند است پس در مصرف ان دقت کنید .

مواد لازم برای تهیه ی سس :آووکادو 1 عدد خیار خرد شده نصف پیمانه  پیازچه 2تا 4 عدد آب 1 عدد لیمو ی تازه پودر واسایی 15 گرم یا دو قاشق غذاخوری روغن آووکادو 2 قاشق غذاخوری سرکه سیب یا برنج 2 قاشق چای خوری
طرز تهیه :  تمام مواد غذایی را خوب مخلوط کنید یا در غذاساز ترکیب کنید .

ارزش غذایی سس خیار و ترب ژاپنی و آووکادو : کالری 75 چربی 7 گرم کربوهیدرات 0 پروتئین  یک گرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *