توصیه های تغذیه ای در ارتباط با رژیم غذایی برای رسیدن به اندام مناسب (3)Reviewed by Mehdi kh on Jan 17Rating: 5.0

عجیب این است که، فقط با کنار گذاشتن شکردان یا قنددان تحقق نخواهد یافت. چگونه ممکن است قند، چیزی به این خوش طعمی، چیزی که از دوران کودکی از معتمدترین آدم های دنیا، یعنی مادرمان، گرفته ایم، بتواند تا این حد زیان بخش باشد؟

برای مشاوره در زمینه لاغری و تناسب اندام با مشاوران ما تماس بگیرید.

مصرف قند و شکر، علاوه بر چند اثر جانبی مضر، مانند فاسد کردن دندان ها، به عنوان محرک سبب می شود غده لوزالمعده، یکی از مهم ترین هورمون های بدن، یعنی انسولین را ترشح کند. ترشح زیاد انسولین هم سبب می شود بدن قند اضافی را به صورت چربی ذخیره کند و هم مانع سوختن چربی ذخیره می شود.

اثر انسولین بر بدن ما، مانند تنظیم سطح قند در خون مفید است. اما آثار زیانبار ناشی از ترشح زیاد این بزرگ هورمون مهم یقینآ چشمگیر است که بعدا به تفصیل در این خصوص صحبت خواهیم کرد. ولی به طور خلاصه بگوییم که ترشح زیاد انسولین سبب می شود بدن ما قند اضافی را به صورت چربی ذخیره کند.

به علاوه، انسولین مانع سوختن چربی ذخیره شده قبلی می شود، حتی اگر شخص تا حدی رژیم غذایی سبکی را هم مراعات کند، ولی از مصرف غذاهای تولید کننده گلوکز خودداری نکند؛ و مهم ترین نکته این که انسولین کبد آدمی را وامی دارد که ماده مهمی به نام «کلسترول» بسازد.

به چه دلیل باید وجود رابطه مابین انسولین و کلسترول را بپذیرم؟

حقیقت بهتر از وهم و خیال است. بنابراین، بیایید تبادل نظری مابین دو تن از مؤلفان این کتاب را در این مورد نقل کنیم. . یکی از مؤلفان، پس از شروع به خوردن استیک، کباب بره، پنیر، تخم مرغ و نظایر آنها، برای اولین بار ظرف پانزده سال، مشاهده کرد که کلسترولش ۲۱ درصد و تری گلیسریدش پنجاه درصد پایین آمده است.

به عنوان مریض، به پزشک خود (که شخص اخیر اتفاقا جراح قلب هم بود) گفت، تنها چیزی که معنی دار و معقول به نظر می رسد این است که انسولین باید سبب تحریک کبد برای ساختن کلسترول شود؛ زیرا تفاوت عمده در این جا از این قرار بود که رژیم غذایی او، حاوی مواد قندی کمتر، موجب می شد که متوسط سطح انسولین در بدنش پایین باشد.

پزشک ما حدود سه ثانیه مکث کرد و گفت: «میدانید که حرفتان درست است؟ وقتی بیماران دیابتی مرزی به مرحله ای می رسند که نمی توانند بیماری قند خود را با مصرف قرص، پرهیز غذایی، و انجام فعالیت های ورزشی کنترل کنند، و ما تزریق انسولین را به آنان تجویز می کنیم، می دانیم که نخستین اثر جنبی مهم این تزریق بالا رفتن کلسترول آنهاست، و وقتی تزریق انسولین ادامه پیدا می کند، بیماران دیابتی نوع دوم هرچه بیش تر چاق می شوند.»

مهمترین نکته درباره انسولین

مهمترین نکته درباره انسولین این است که کبد آدمی را وامی دارد تا ماده مهمی به نام کلسترول بسازد.پزشک درستکار و زیرک ما بلافاصله رابطه بین انسولین و کلسترول را، که غالبأ نادیده گرفته می شد، تشخیص داد. به علاوه، پزشک متخصص غدد داخلی صحت این تشخیص را تأیید کرد که بیماران مبتلا به مرض قند که به او مراجعه می کنند، به نحو چشمگیری نسبت به افراد معمولی در مجموع کلسترول و تری گلیسرید بالاتری دارند. ما وارد قرن بیست و یکم می شویم و به زحمت کسی را می توان یافت که نسبت به رابطه مابین انسولین و کلسترول آگاه باشد.

این سخن احمقانه به نظر می رسد

ولی راستی چند نفر پزشک یا متخصص تغذیه این فکر را به شما القاء کرده اند؟

چرا این همه دوستان ما یا بیمارانی که رژیم غذایی با مواد قندی کم (نه رژیم غذایی بدون قند) داشتند، کلسترول خود را ۱۵ درصد کاهش داده اند، بدون این که قرص بخورند و یا ورزش هایی را انجام دهند؟

آنان چگونه توانسته اند خوردن مواد چربی را افزایش دهند و در عین حال مشاهده کنند که کلسترول، تری گلیسرید و وزنشان پایین آمده است؟

علت این امر، پایین بودن متوسط سطح انسولین موجود در خون آنان بوده است.در این رژیم غذایی فقط غذاهای معدودی وجود دارد که نمی توانید بخورید که عبارتند از کربوهیدرات ها زیرا موجب ترشح شدید انسولین می شوند.کربوهیدرات ها در بدن ما به گلوکوز (قند) تجزیه می شوند، و این عمل قند خون را بالا می برد.

در این حالت، لوزالمعده انسولین ترشح می کند که سطح قند خون را پایین بیاورد؛ اما در این فرایند انسولین ذخیره چربی بدن را افزایش می دهد و سطح کلسترول را نیز بالا می برد. انسولین مانع تجزیه (یعنی مصرف چربی ذخیره شده قبلی هم می شود. این مطالب، نه وهم و خیال بلکه حقیقت است.

راستی برخی از ما در مقابل انسولین مقاومیم و به مقادیر زیادی انسولین نیاز داریم تا سطح قند خون بدنمان را تنظیم کند. ما هیچ فایده ای در بالا بودن متوسط سطح انسولین در بدن نیافته ایم. بعدها در این مورد بیشتر بحث خواهیم کرد. اجازه بدهید جوهر «شیوه زندگی مربوط به رژیم غذایی را که در طی فصل های آتی به تفصیل بیشتری شرح داده خواهد شد، مرور کنیم. فقط غذاهای معدودی وجود دارد که در این رژیم غذایی نمی توانید بخورید.

مواد ممنوع در رژیم غذایی

این مواد غذایی عبارتند از کربوهیدرات ها (قندها، نشاسته ها و مواد سلولزی) که موجب ترشح شدید انسولین می شوند. عملا باید سیب زمینی، ذرت، برنج سفید، نان سفید (نان تهیه شده از آرد بسیار ریز بدون سبوس)، چغندر، هویج، و البته شکر تصفیه شده، شیره ذرت شیره چغندر، عسل، نوشابه های شیرین و آبجو را از فهرست غذای خود حذف کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 15 =