پاسخ این است که در گذشته تقریبا همه مؤلفان تأثیر ژرف یکی از نیرومندترین هورمون های بدن آدمی، یعنی انسولین، را نادیده گرفته اند. درستی پیام اصلی این مقاله، یعنی «مواد قندی مهاجم» به اثبات رسیده است، زیرا اکنون درستی تأثیر آن از سوی ده ها هزار نفر اجرا کنندگان دستورات این کتاب به اثبات رسیده است؛

آنان با موفقیت وزن خود را کاهش داده اند، وضع شیمیایی مواد ترکیبی خون خود را بهبود بخشیده اند، و مهمتر از همه بیمارانی اند که سطح قند خون خود را کنترل کرده اند.هدف اصلی اکثر رژیم های غذایی کاهش وزن است، از این رو عموما کاستن میزان کالری ورودی یا چربی را توصیه می کنند.

برای مشاوره در زمینه لاغری و تناسب اندام با متخصصان کلینیک رسپینا تماس بگیرید.

از آن جا که هدف اصلی اکثر رژیم های غذایی کاهش وزن است، پس عموما کاستن میزان کالری ورودی و یا چربی را توصیه می کنند. این کار برای جوامع مرفه یا حتی برای اسکیموهای امریکای شمالی نیز غیرطبیعی است. مردم به روش تغذیه ای نیاز مبرم دارند که به آنها اجازه دهد با مصرف معقول مواد غذایی از زندگی روزمره خود لذت ببرند. هدف مهم تر این روش جدید تغذیه این است که آثار نامطلوب عادات کنونی تغذیه خود بر سطح و میزان کلسترول خون و تری گلیسرید را از بین ببریم که به عارضه دیابت منجر می شود.

آیا به راستی رژیم غذایی خاصی برای ارتقاء تندرستی و عملکرد انسان مورد نیاز است؟

درصد زیادی از جمعیت آمریکا با معضل تصمیم گیری روزانه و تأکید فراوان بر امر تغذیه مواجه اند که چند دهه قبل فقط معدودی از دولتمردان تراز اول کشورها با آن روبرو بودند. امروزه، در زندگی خود، چه در خانه، چه در محل کار، و چه در فاصله مابین آنها، با نیازهای مداومی چون این موارد روبرو می شویم: تلفن، دورنگار، اجزای مربوط به رایانه و پیامدهای ناشی از آنها، سرعت زیاد، اوضاع و احوال ترافیک در مکان های شلوغ، بمباران بیست و چهار ساعته وسایل ارتباط جمعی در باره جنایات، آفات، مصیبتها و جنگ ها.

بنابراین، جملگی نیاز داریم برای هر چه بهتر حل و فصل کردن خواست های روزانه روحی و جسمی خود مهیا باشیم. چهار مؤلف برای این منظور به تلاش سختی دست زده اند. این کار چگونه می توانست تحقق یابد؟ بسیار خوب، امیدواریم که نشر این کتاب با توفیق همراه باشد.

باید خودتان در این زمینه داوری کنید. به نظر می رسد که این کار شدنی است، زیرا همه ما به هیجان آمده ایم و سخت برانگیخته شده ایم پیامی را ارسال کنیم که در واقع و در عمل برای نوع بشر سودمند باشد. چون انسان ها در زمینه عادات غذایی به نوعی یاری نیازمندند.

راه و روش خوردن

می خواهیم راه و روش غذا خوردنی پیشنهاد کنیم که برایتان این امکان را فراهم خواهد آورد اغلب غذاها را به مقدار متعارف، شاید هم حتی بیشتر از میزان فعلی، بخورید. می توانید روزی سه وعده غذای کامل و حتی
چاشت و عصرانه مختصر و مناسبی هم بخورید. چیزهایی که از خوردن آنها منع شده اید چندان زیاد نیست، ولی قطعا باید از خوردن برخی ترکیب ها اجتناب ورزید.

آنچه باید از خوردنشان اجتناب کنید، عبارت خواهند بود از: غذاها و ترکیب هایی از آنها که نیاز به ترشح مقدار زیادی انسولین از سوی بدن دارند تا بدن بتواند مقدار قند خون خود را تنظیم کند. فقط با انجام این کار، یعنی اجتناب از خوردن این نوع غذاها، در عین لاغرتر شدن، سالم تر هم خواهید شد.

مهم ترین عامل موفقیت در کاهش وزن

مهم ترین عامل موفقیت در کاهش وزن در طولانی مدت، تأثیر برخی کربوهیدرات ها در افزایش چشمگیر نیاز بدن به انسولین است.طولانی مدت بی توجه اند و آن عبارت است از تأثیر برخی کربوهیدراتها در افزایش چشمگیر نیاز بدن به انسولین به نظر ما، در دنیای پرشتاب و پیچیده کنونی،

حالا برویم سراغ اصل مطلب. قند سم است! قند؟ کمی قند؟ مقدار زیادی قند؟ همه قندها؟ سمی؟ بسیار خوب، پاسخ ما از این قرار است که شکر تصفیه شده به هر مقدار برای بسیاری افراد مضر و سمی است، قطعا چاقی بسیاری افراد، ناشی از مصرف قند است. به علاوه، مقدار چشمگیری قند در دستگاه گوارش ما از کربوهیدرات ها و نشاسته ها ساخته می شود. برخی از این غذاها به سلامت جسم، و احتمالا ذهن، آسیب وارد می آورند و یقینا در فربه شدن کمر مؤثرند.

برای مشاوره در زمینه لاغری و تناسب اندام با متخصصان کلینیک رسپینا تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 13 =