افراد چاق باید با رژیم غذایی وزن خود را کم کنند اما بین این همه رژیم غذایی مختلف کدام یک برای لاغری موثرتر است و سلامتی را هم به خطر نمی اندازد . باید بدانید که تخم مرغ یکی از سالمترین غذاها برای استفاده است که سرشار از پروتئین با کیفیت، چربی های سالم و بسیاری از ویتامین ها و مواد مغذی ضروری است. تخم مرغ چند خاصیت منحصر به فرد نیز دارد که به عنوان غذایی مناسب برای کاهش وزن انتخاب می شود . برای آشنایی بیشتربا این رژیم غذایی با ما همراه باشید.

برای رهایی از چاقی فقط با ما تماس بگیرید .  

عملکرد رژیم غذایی تخم مرغ چگونه است رژیم تخم مرغ و کاهش وزن و لاغری :

این رژیم بسیار موثر است . تخم مرغ چون کالری کمی دارد ساده ترین راه کاهش وزن این است که کالری دریافتی در طول روز را کم کنید. یک تخم مرغ بزرگ ۷۸ کالری دارد اما با این حال مواد مغذی (به خصوص زرده تخم مرغ) زیادی دارد.

 یک وعده تخم مرغ معمولا از حدود ۲ تا ۴ عدد تخم مرغ تشکیل می شود. سه عدد تخم مرغ بزرگ آب پز شده کمتر از ۲۴۰ کالری دارد که با اضافه کردن یک وعده سبزیجات به آنها ۳۰۰ کالری دریافت خواهید کرد. فقط به خاطر بسپارید که اگر تخم مرغ ها را در روغن یا کره سرخ کنید هر قاشق چای خوری روغن ۵۰ کالری به آنها اضافه می کند.

تخم مرغ ها  بسیار سیر کننده هستند و سرشار از مواد مغذی می باشند   و خاصیت سیرکنندگی دارند  که به علت پروتئین بالای آنهاست. غذاهای سرشار از پروتئین در مقایسه با غذاهایی که پروتئین زیادی ندارند به کاهش اشتها و افزایش سیری معروف هستند.

 تحقیقات نشان داده اند وعده های تخم مرغ در مقایسه با وعده های دیگر با همین مقدار کالری احساس سیری را افزایش می دهند و در وعده های غذایی دیگر کالری کمتری دریافت می کنید. تخم مرغ رتبه بالایی در جدول معروف به شاخص سیری دارد.

این جدول نشان می دهد که غذاها چقدر به احساس سیرشدن کمک می کنند و به همان نسبت مقدار دریافت کالری را کاهش دهید. استفاده از یک رژیم غذایی سرشار از پروتئین افکار وسواسی درباره غذا را تا ۶۰ درصد کاهش می دهد. تحقیقات نشان دادند هوس خوردن غذا در پایان شب با چنین رژیمی تا نصف کاهش می یابد  

همانطور که می دانیم خوردن تخم مرغ سوخت وساز بدن را افزایش می دهد .

تخم مرغ تمام آمینو اسیدهای ضروری را دارد، یعنی بدن به سادگی از پروتئین درون تخم مرغ برای نگهداری از عضلات و افزایش سوخت و ساز استفاده می کند. استفاده از  رژیم غذایی سرشار از پروتئین سوخت و ساز را ۸۰ تا ۱۰۰ کالری در روز تقویت می کند که بر اساس فرآیندی به نام تاثیر گرمایی غذا اتفاق می افتد.

 تاثیر گرمایی غذا، انرژی است که توسط بدن برای سوخت و ساز غذا نیاز است و بدن به انرژی بیشتری برای سوخت و ساز پروتئین نسبت به کربوهیدرات و چربی نیاز دارد یعنی غذاهای سرشار از پروتئین مانند تخم مرغ کمک می کنند کالری بیشتری بسوزانید

همیشه انتخاب اول ما برای صبحانه ی سبک و مقوی تخم مرغ بوده و هست چون بهترین صبحانه است خوردن تخم مرغ برای صبحانه تاثیر ویژه ای روی کاهش وزن دارد. تحقیقات بسیاری روی خانم هایی که اضافه وزن دارند انجام شد که نتایج نشان داد خوردن تخم مرغ به جای صبحانه ای سرشار از کربوهیدرات احساس سیری را در این افراد افزایش داده و سبب شده در ۳۶ ساعت آینده کالری کمتری دریافت کنند.

خوردن تخم مرغ به عنوان صبحانه  طی ۸ هفته موجب ۶۵ درصد کاهش وزن بهتر در افراد می شود. همین تحقیق بر روی مردان نیز نشان داد که خوردن تخم مرغ به عنوان صبحانه دریافت کالری را تا ۲۴ ساعت کاهش می دهد. خوردن تخم مرغ به عنوان صبحانه سبب تثبیت گلوکز خون و پاسخ بهتر انسولین  در بدن می شود و جلوی هورمون گرلین که گرسنگی را کنترل می کند گرفته می شود.

در تحقیقی دیگر که روی چندین  مرد جوان و سالم صورت گرفت محققان تاثیرات سه نوع صبحانه را روی آنها آزمایش کردند. این صبحانه ها شامل تخم مرغ روی نان تست، غلات به همراه شیر و نان تست و کروسانت با آب پرتقال بودند. 

صبحانه ای که تخم مرغ داشت تاثیر چشمگیری روی سیری آنها گذاشت و کمتر گرسنه شدند به حدی که پس از وعده صبحانه تا وعده دیگر کمتر هوس خوردن غذایی دیگر را داشتند. خوردن تخم مرغ برای صبحانه در آقایان باعث شد در مقایسه با دیگر صبحانه ها به صورت خودکار در وعده های نهار و شام  کمتر غذا بخورند.

 این کاهش مصرف کالری اثر گذار بدون تلاشی بدست آمده بود و تنها کاری که این افراد انجام داده بودند خوردن تخم مرغ برای صبحانه بود .تخم مرغ بسیار مقوی بوده و برای خرید آن لازم نیست هزینه ی زیادی کنید . وارد کردن تخم مرغ در رژیم غذایی بسیار ساده است. تخم مرغ  نسبت به گوشت آنچنان گران نیست و درست کردن آن بسیار ساده است و پخت آن زمان زیادی نمی گیرد.

 تخم مرغ را هر طوری که آماده کنید طعم خوبی دارد. شما آن را به صورت آب پز، عسلی و املت برای خود درست کنید. اگر می خواهید صبحانه ای کامل و مناسب کاهش وزن داشته باشید املت تخم مرغ و سبزیجات گزینه ای عالی است. دستور پخت های زیادی بر پایه تخم مرغ هستند .

اگر تخم مرغ در رژیم غذایی مصرف شود  یکی از ساده ترین راه های تقویت و بهبود کاهش وزن است. تخم مرغ باعث احساس سیری بیشتری می شود و در طول روز کالری کمتری نیاز دریافت خواهید کرد. به علاوه تخم مرغ منبعی غنی از ویتامین ها و مواد معدنی است و اگر سعی در کاهش وزن دارید .

بیشتر از قبل به خوردن چنین غذاهایی نیاز پیدا می کنید اما به خاطر داشته باشید تخم مرغ تنها راه حل اصلی نیست و یکی از عوامل کمک کننده است. برای شروع این رژیم و هر رژیم غذایی دیگر حتما با پزشک مشورت کنید.

برای رهایی از چاقی فقط با کلینیک رسپینا تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 13 =