امروزه به دلیل فست فودها و غذاهای سرخ شده و پرکالری همه ی ما حتی کودکانمان در معرض چاقی هستیم بسیاری از ما برای حفظ تناسب اندام خود و کم کردن وزن حتی به گیاه خواری روی اورده ایم در دنیا از گیاهخوار شدن بسیار استقبال شده است و مواد غذایی که با گیاهان مختلف درست می شود تهیه شده است و اغلب مردم برای داشتن یک زندگی سالم به این رژیم ها رو اورده اند در این مقاله از این غذاهای رژیمی و گیاهی که بیشتر صحبت خواهیم کرد و شما را با این غذاهای مفید بیشتر آشنا خواهیم کرد اگر گیاه خوار هستیدیا حتی اگر می خواهید در کنار همه ی غذاهای مفیدی که مصرف می کنید با غذای رژیمی سالم گیاهی هم اشنا شوید با مقاله ی ما همراه شوید . این غذاهای معرفی شده برای کودکان تان که اضافه وزن دارند هم بسیار مفید است و حتما این غذاها را دوست خواهند داشت.

برای مشاوره در زمینه کاهش سایز و رسیدن به اندام دلخواه کلیک کنید.

غذای رژیمی سیب زمینی شکم پر رژیمی :

آشپزی رژیمی

برای تهیه ی این غذا به مواد زیر نیاز دارید : چهار عدد سیب‌زمینی متوسط؛ صد گرم پنیر چدار رنده‌شده یا ورقه‌ای؛ صد گرم ذرت شیرین؛ صد گرم ترکیب فلفل دلمه‌ای خردشده مقداری سبزیجات مانند ریحان، جعفری، شوید یا آویشن

برای اماده کردن این غذا باید ابتدا فر را به دمای ۱۸۰ تا ۲۲۰ درجهٔ سانتی‌گراد برسانید. سیب‌زمینی‌ها را تقریبا یک ساعت بپزید تا پوست‌شان برشته شود سپس بگذارید سیب‌زمینی‌ها خنک شوند. این کار را می‌توانید از قبل انجام دهید سیب‌زمینی‌ها را از وسط نصف کنید. به‌کمک یک قاشق، قسمت‌های مرکزی سیب‌زمینی را خارج کنید. آنها را در داخل یک کاسه بریزید به کمک  یک چنگال، سیب‌زمینی را له کنید تا هیچ توده‌ای در آن باقی نماند پنیر، ذرت شیرین و ترکیب فلفل دلمه‌ای را به آن اضافه کنید. آنها را به‌خوبی هم بزنید سبزیجات را به آن اضافه کنید و هم بزنید. به‌کمک یک قاشق، ترکیبات را دوباره در داخل سیب‌زمینی بریزید درنهایت بر روی آنها مقداری پنیر چدار رنده‌شده بریزید و بر روی سینی فر قرار دهید سینی را در داخل فر گذاشته و به‌مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقهٔ دیگر بپزید تا کاملا طلایی شود. می توانید سرو کنید نوش جان تان .

غذای رژیمی وافل ماکارانی با پنیر رژیمی :

آشپزی رژیمی

یکی از غذاهایی که همه ی شما و بیشتر کودکانتان عاشق ان هستند ماکارانی است .می توانید اگر دستگاه وافل ساز دارید این غذا را درست کرده ونوش جان کنید این غذا با پنیر هم سالم و هم بسیار مقوی است .

مواد لازم برای تهیه ی این غذا عبارتند از : یک بسته یا 200 گرم ماکارونی؛ دو قاشق غذاخوری کره یک‌چهارم فنجان شیر یک‌ونیم فنجان پنیر چدار رنده‌شده یا ورقه‌ای؛ یک عدد تخم‌مرغ هم‌زده یک‌سوم فنجان آرد سوخاری

برای درست کردن ان باید ابتدا ماکارونی را طبق دستورالعمل روی بسته‌بندی‌اش بپزید و آبکش کنید دو قاشق غذاخوری کره را در تابه‌ای بر روی شعلهٔ متوسط آب کنید سپس شیر و پنیر‌ را به آن اضافه کنید و هم بزنید شعله را خاموش کنید و ماکارونی را در تابه بریزید یک ‌فنجان پنیر‌ چدار را افزوده و هم‌ بزنید تا سطح ماکارونی با پنیر پوشانده شود سپس تخم‌مرغ و آرد سوخاری را اضافه و آنها را با هم‌ مخلوط کنید در همین حال، دستگاه وافل‌ساز را روشن کنید. زمانی که صفحهٔ دستگاه گرم شد، کمی روغن بر روی آن بریزید درِ دستگاه را ببندید تا وافل‌تان برشته و طلایی شود  برای جداکردن وافل از صفحه از چنگال استفاده کنید. این کار را تا وقتی ادامه دهید که همهٔ ماکارونی و پنیر باقی‌مانده را استفاده کنید. می توانید گرم میل کنید .

‌ غذای رژیمی اسپاگتی گوجه‌فرنگی به همراه کره ی گیاهی :

آشپزی رژیمی

مواد لازم برای تهیه ی این اسپاگتی عبارتند از : یک قاشق غذاخوری روغن‌ زیتون فرابکر؛ یک عدد پیاز خردشده؛نمک به مقدار لازم؛ پودر فلفل سیاه به مقدار لازم؛ دوحبه سیر خردشده؛ گرم ‌گوجه فرنگی خردشده؛ یک قاشق غذاخوری پونه کوهی خشک‌شده؛ چهار قاشق غذاخوری کره گیاهی ؛  200 گرم‌ اسپاگتی؛ یک‌چهارم فنجان ریحان‌ تازه؛ پنیر پارمزان‌ برای سروکردن

برای درست کردن ان باید ابتدا اسپاگتی را طبق دستورالعمل روی بسته‌بندی‌اش بپزید و آبکش کنید در تابه‌ای بزرگ بر روی شعلهٔ متوسط روغن را داغ کنید سپس‌ پیاز را اضافه کنید و آن را با نمک و فلفل سیاه طعم‌دار کنید. پیاز را تفت دهید تا نرم‌تر شود سپس سیر را اضافه کنید و در حدود یک دقیقه آن را تفت دهیدگوجه‌فرنگی را افزوده و هم بزنید تا مخلوط شود. به پختن بر روی شعلهٔ متوسط ادامه دهید تا گوجه‌فرنگی‌ها کمی آبشان را از دست بدهند زمانی‌ که ترکیب‌تان به حالت نیم‌جوش رسید، کمی شعله را کم‌ کرده و کره را اضافه کنید دوباره به آن مقداری‌ نمک، فلفل سیاه و پونهٔ کوهی اضافه کنید و ۱۵ دقیقه دیگر‌ بر روی شعله بگذارید تا طعم‌ ادویه‌جات به غذا منتقل شود. سپس این سس را روی اسپاگتی بریزید. بر‌ روی آن پنیر پارمزان و ریحان بریزید و میل کنید. می توانید فقط برای بچه از پنیر استفاده کنید .

غذای رژیمی سیب و کره ی بادام زمینی یک میان وعده ی گیاهی و رژیمی :

آشپزی رژیمی

توجه کنید که  این میان‌وعده آسان‌ترین دستورالعمل را در میان غذا‌های فهرست ما دارد. تمام موادی که برای درست‌کردن این میان‌وعدهٔ نیاز دارید، سیب و کرهٔ بادام‌زمینی است.

مواد لازم عبارتند از : یک سیب کوچک؛ یک قاشق غذاخوری کره بادام زمینی بدون نمک

برای درست کردن این میان وعده ی مغذی باید ابتدا سیب را از وسط نصف کنید و هسته‌های آن را دربیاورید. کره بادام‌زمینی را بر روی آن بمالید و سپس میل کنید. به همین سادگی .

غذای رژیمی اسپاگتی با سس کلم‌برگ و پستو رژیمی :

آشپزی رژیمی

این اسپاگتی عالی است حتما عاشق ان می شوید . کلم‌برگ سبزی‌ای شبیه به کاهو بوده و یک منبع غنی از مواد مغذی است. این سبزی را می‌توانید جایگزین ریحان در سس پستو کنید.

مواد لازم عبارتند از :دانه ی درخت کاج یا سایر مغزها به مقدار لازم  مقداری پنیر پارمزان رنده‌شده؛ سه حبه سیر؛ روغن زیتون فرابکر به مقدار لازم  مقداری  کلم‌برگ؛ آب یک عدد لیموترش؛ اسپاگتی یک بسته .برای درست کردن ان باید ابتدا اسپاگتی را طبق دستورالعمل روی بسته‌بندی‌اش بپزید و آبکش کنید دانهٔ کاج پنیر پارمزان، سیر، روغن‌ها، کلم‌برگ و آب لیموترش را در غذاساز بریزید. سپس آنها را مخلوط کنید تا ترکیب یکنواختی ایجاد شود ادویه‌های موردعلاقه‌تان را به این ترکیب اضافه کنید. سپس آن را بر روی اسپاگتی گرم بریزید بر روی آن پنیر پارمزان و روغن زیتون بریزید و میل کنید برای نگهداری سس پستو آن را در یک ظرف دردار قرار دهید و سطح آن را با مقداری روغن زیتون بپوشانید. سس پستو را به‌مدت یک هفته در یخچال یا یک ماه در فریزر نگهداری کنید.

برای مشاوره در زمینه کاهش سایز و رسیدن به اندام دلخواه کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − چهار =