شاید همیشه به این فکر کنید که رژیم هستید و نمی توانید کیک وشیرینی بخورید و این برایتان عذاب آور باشد در این مقاله شما را با  دستور پخت چند کیک و شیرینی رژیمی آشنا می کنیم که بتوانید حتی اگر رژیم هم هستید آن ها را پخته و مصرف کنید . 

برای رسیدن به تناسب اندام با ما تماس بگیرید .

کیک شکلات تلخ رژیمی

دستور پخت امروز یک کیک شکلاتی فوق العاده خوش طعم است که علاوه بر غنی شدن، از آنتی اکسیدان و طعم کافئین آن نیز لذت ببریم .

مواد لازم  

 شکلات تلخ خرد شده: ۲۰۰ گرم کره خرد شده : ۸ قاشق غذا خوری آرد همه منظوره: یک دوم فنجان نمک: یک بند انگشت پودر اسپرسو فوری: دو قاشق چای خوری تخم مرغ بزرگ: دو عدد زرده تخم مرغ بزرگ: دو عدد خامه: یک چهارم فنجان عصاره وانیل: یک قاشق چای خوری شکر قنادی: یک دوم فنجان

طرز تهیه ی کیک

 ابتدا فر را تا دمای ۴۵۰ درجه فارنهایت گرم کنید.  6 عدد قالب رمکین را با کره چرب کنید. شکلات و کره را روی پایین ترین شعله در ماهی تابه قرار دهید و بپزید. سپس با یک همزن نرم مواد را پیوسته بهم بزنید تا زمانی که ذوب و نرم شوند. مواد را از روی حرارت بردارید و درون یک کاسه بریزید و اجازه دهید به آرامی سرد شوند. در یک کاسه کوچک، آرد، نمک و پودر اسپرسو رابا یک چنگال میکس کنید. در یک کاسه بزرگ با استفاده از یک همزن فلزی، تخم مرغ ها، زرده ها، خامه، وانیل و شکر را به مواد اضافه کرده و به هم بزنید.

 ترکیب شکلات را داخل میکس تخم مرغ بریزید و سپس مخلوط آراد را اضافه کنید تا همگی با هم ترکیب شوند. با استفاده از یک قاشق ترکیب شکلات را بین قالب های رمکین تقسیم کنید. رمکین ها را روی یک سینی پخت بچینید و به مدت ۱۰ دقیقه بپزید. رمکین ها را از فر دربیاورید و اجازه دهید یک دقیقه بمانند. با استفاده از یک چاقو کیک ها را از لبه های رمکین ها جدا کنید و درون بشقاب قرار دهید. کیک ها را گرم سرو کنید و اگر دوست داشتید گردی از شکر قنادی را هم رویشان بریزید .

پودینگ شکلات نعنا رژیمی

امروز می خواهیم پودینگی را به شما آموزش دهیم که بسیار خوش طعم و دلنشین است .  پودینگ شکلات و نعنا طعمی متفاوت دارد و می تواند هوس خوردن چنین غذاهایی را تا مدت ها کاهش دهد. البته این پودینگ برای کسانی که به دنبال افزایش وزن هستند نیز می تواند گزینه مناسبی باشد.

 مواد لازم

 ۳ فنجان شیر یک دوم فنجان برگ های تازه نعنا دو سوم فنجان شکر یک چهارم فنجان نشاسته ذرت ۳ قاشق غذا خوری کاکائو غیر شیرین یک هشتم قاشق چای خوری نمک ۳ عدد زرده تخم مرغ بزرگ، کمی بهم زده شده باشد یک دوم قاشق چای خوری عصاره وانیل ۵۶ گرم شکلات نیمه شیرین، تکه تکه شده شاخه های نعنا ( به دلخواه  )

طرز تهیه

 ابتدا شیر را در یک ماهی تابه گود کوچک و روی حرارت متوسط رو به بالا گرم کنید. دقت کنید که شیر را نجوشانید فقط تا اندازه ای گرم کنید که حباب های کوچک اطراف لبه های ماهی تابه پیدا شوند. سپس شیر را از روی حرارت بردارید و نعنا را به آن اضافه کنید، اجازه دهید ۱۵ دقیقه بماند. میکس شیر را را از صافی عبور دهید و به داخل یک کاسه بریزید. شیر را کنار بگذارید.

باقی مانده نعنا را دور بریزید. شیر را به ماهی تابه بازگردانید، شکر، نشاسته ذرت، کاکائو و نمک را اضافه کنید. ماهی تابه را روی دمای متوسط بازگردانید. به جوش بیاوریدش. مرتب ترکیب را بهم بزنید تا حالتی غلیظ به خود بگیرد. زرده های تخم مرغ را داخل یک کاسه متوسط قرار دهید. به تدریج نیمی از شیر داغ را به آن اضافه کنید، ترکیب را مرتب با یک قاشق بهم بزنید. ترکیب تخم مرغ را به ماهی تابه اضافه کنید، به جوش بیاوردیش و مرتب آن را بهم بزنید. به مدت یک دقیقه و یا تا زمانی که ضخیم شود به پختن ادامه دهید. از روی حرارت بردارید، وانیل و شکلات را اضافه کنید، بهم بزنید تا شکلات آب شود. پودینگ را به داخل یک کاسه بریزید. با یک سلفون روی کاسه را بپوشانید. اجازه دهید خنک شود. اگر دوست داشتید، هنگام سرو می توانید با شاخه های نعنا تزئینش کنید.

کیک ذرت رژیمی

مواد لازم

 ۱۱۳ گرم آرد سفید سبوس دار ( حدود سه چهارم فنجان ) یک دوم فنجان آرد ذرت ساده زرد دو قاشق چای خوری بیکینگ پودر سه چهارم قاشق چای خوری نمک یک دوم قاشق چای خوری فلفل سیاه یک فنجان خامه ترش سبک دو تخم مرغ بزرگ دو قاشق غذا خوری روغن زیتون یک و یک چهارم فنجان دانه های ذرت تازه دو قاشق غذا خوری فلفل سبز خرد شده یک دوم فنجان کدو زرد که به صورت مکعبی خرد شده باشد یک چهارم فنجان پیاز سبز خرد شده یک چهارم فنجان ریحان تازه خرد شده یک و یک دوم قاشق چای خوری سرکه سفید یک عدد گوجه فرنگی متوسط، خرد شده 

طرز تهیه

  ابتدا آرد را به آرامی با قاشق به یک فنجان اندازه گیری منتقل کنید. آرد، آرد ذرت، بیکینگ پودر، یک دوم قاشق چای خوری نمک و یک چهارم قاشق چای خوری فلفل را داخل یک کاسه بزرگ با هم ترکیب کنید. خامه ترش، تخم مرغ و یک قاشق غذا خوری روغن را در یک کاسه ترکیب کنید، آنقدر بهم بزنید تا خوب نرم شوند. میکس خامه ترش، ذرت و فلفل سبز را به ترکیب آرد اضافه کنید.

بهم بزنید تا همه مواد ترکیب شوند. یک ماهی تابه نچسب بزرگ را روی حرارت متوسط رو به بالا گرم کنید. میکس ذرت را به ۸ قسمت مساوی تقسیم کنید  و مانند قطعات زخیم کتلت، آن ها را صاف کنید و هر سمت را ۶ دقیقه بپزید. کدو، پیاز، ریحان، سرکه، گوجه فرنگی، باقی مانده یک قاشق غذا خوری روغن زیتون، باقی مانده یک چهارم قاشق چای خوری نمک و یک چهارم قاشق چای خوری فلفل باقی مانده را در یک ظرف با هم ترکیب کنید. در هر کدام از چهار بشقاب، دو عدد کیک ذرت قرار دهید و روی آنها به صورت مساوی سالسا اضافه کنید .

برای رهایی از چاقی با ما تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 7 =