وقتی رژیم را شروع می کنید ذهن تان باید آمادگی لازم را پیدا کرده باشد و با محدودیت های رژیم غذایی تان خود را تطبیق دهد در موفقیت یک رژیم غذایی و لاغر شدن شما ذهن تان نقش اساسی را بازی می کند . سوزاندن کالری ورودی و کسری کالری دو گزینه بسیار مهم در برنامه های غذایی موفق می باشند که مستلزم رژیم غذایی در کنار تمرینات ورزشی بوده و تنها با ترکیب این دو میسر می شود. ولی نکته ای که در این میان حائز اهمیت می باشد این است که در این راه بایستی به تدریج پیش بروید

می دانید که انگیزه شرط لازم برای شروع هر کاری است

انگیزه برای گرفتن رژیم و لاغر کردن بسیار مهم است . انگیزه یکی از مهم ترین مولفه هایی می باشد که بایستی حتما در وجود شما حاضر باشد تا شما بتوانید عادات دراز مدت خود را که شروع یک رژیم غذایی سالم است تغییر دهید بنابراین در وهله اول و نخستین گام مثبتی که نیاز است بردارید این است که شما باید نیازهای قابل تغییر خود را بشناسید و مهم تر از همه به بررسی دقیق خود در رویارویی با این مبارزه بپردازید. سعی کنید با انگیزه ی قوی برای لاغر کردن روبه روی آینه بشینید و غذا بخورید زیرا طبق بررسی های انجام شده ثابت شده است که با این ترفند می توانید تا یک سوم غذا را می توانید کاهش دهید،به اعتقاد دانشمندان با این روش افراد می توانند خود را مورد قضاوت عینی قرار داده و روی عادات اشتباه غذایی خود کنترل بیشتری داشته باشن هر چند امکان دارد دیدن خود در آینه احساس عذاب وجدان را تحریک و مزه غذاها را بد کند بنابراین توصیه می کنیم البته بیشتر غذاهای چاق کننده را د رمقابل ایینه بخورید و سعی کنید همواره انگیزه ی خود را به خود یاداوری کنید

اگر الگوهای فکری منفی داشته باشید شکست خواهید خورد

باید همیشه تلاشتان این باشد که آگاهی خود را نسبت به تغییر این افکار بالا ببرید بسیاری مواقع افراد احساس می کنند که زیاده روی در موقعیت های خاص ایرادی ندارد و هیچ مشکلی به وجود نخواهد آمد در صورتی که به نوعی خود را گول میزنند اما باید بگوییم کمی با خود صادقانه رفتار کنید. چنانچه افرادی وجود داشته باشند که در حاشیه موضوع قرار داشته باشند نفع بسیار زیادی خواهید برد در غیر این صورت بایستی به پیوستن در گروهی که میتواند حمایتتان کند فکر کنید اینگونه انگیزه ی بیشتر ی خواهید داشت

از استرس دوری کنید و  مدام دغدغه ی رژیم را نداشته باشید

باید توجه داشته باشید که آنجایی که قرار است در طول چند ماه تغییر و تحولات بزرگی در زندگی شما رخ دهد بنابراین انتخاب یک فرصت مناسب الویت بسیار بالایی دارد بدین منظور که چنانچه به واسطه مشکلات مختلف در رابطه با مسائل شغلی یا مالی دچار پریشانی شوید مطمئن باشید که در این مباره موفق نخواهید شد پس استرس های کاری و زندگی را کنار بگذارید و مثبت فکر کنید و همواره خود را تصور کنید که لاغر کرده اید و لباس مورد علاقه اتان را پوشیده و بسیا ر خوشحال هستید .برای به نتیجه رسیدن رژیم غذای خود عجله نداشته باشید  و به سلامتی بدن تان هم فکر کنید . اگر به این اصل باور داشته باشید که لاغر شدن آهسته و پیوسته انجام بگیرد و در عین حال حفظ سلامتی در حد بالا در نظر گرفته شود نصف راه را طی کرده اید چنانچه این اتفاق بیوفتد و به آرامی پیش بروید یعنی روشی سالم و ایمنی را در دراز مدت برگزیده اید و هدف شما صرفا باید هر هفته روی نیم تا یک کیلوگرم کاهش وزن متمرکز باشد.

برنامه ریزی و داشتن یک برنامه ی دقیق را فراموش نکنید

به این نکته هم توجه کنید که قابلیت تغییر عادات غذایی از نکات مهمی است که باور داشتن به آن بسیار کمک کننده خواهد شد.هر فردی برای مبارزه با چاقی متد های ویژه ای را برای برنامه های غذایی خود در پیش میگیرد حتی اگر با شکست روبرو شود ولی این فقط نوع غذاهایی که میخورید را در بر نمی گیرد بلکه امکان دارد شامل مکان،زمان و همچنین نحوه غذا خوردن نیز باشد. بنابراین انتخاب یک برنامه مناسب برای کاهش وزن به شما کمک خواهد کرد تا تمایلات شما را به غذاهایی که باعث پرخوری شما می شود را بشناسید  و از ان دوری کنید .

رژیم غذایی و مراحل ان را یادداشت کنید

توجه داشته باشید که زمانی که اقدام به برنامه ریزی رژیم غذایی خود کردید حتماً یک دفترچه یادداشت برای ثبت رژیم غذایی خود تهیه بکنید چرا که این کار باعث می شود که شما با هوشیاری کامل اقدام به غذاخوردن بکنید و در نهایت مشاهده می کنید که غذاهایی که در گذشته مصرف می کردید اکنون کنار گذاشته اید.

در خانه وقتی رژیم هستید شمع های خوش بو و زیبا روشن کنید

شاید بپرشید شمع چه ربطی به رژیم غذایی من دارد باید بگوییم گرسنگی و اشتها با بوهای شیرین می تواند از بین برود و جالب است بدانید یکی از ترفند های فریب دادن ذهن برای کم کردن اندازه غذا استشمام عطر وانیل است. این روش در آزمایشی روی چندین نفر انجام شده است و در کمال ناباوری به طور متوسط شاهد کاهش وزن هر فرد به میزان 1.8 کیلوگرم شده اند .

هنگامی که رژیم هستید غذاهای تند بیشتر مصرف کنید

فلفل برای کالری سوزی عالی است . بررسی ها  نشان داده است که فلفل هندی که نوعی فلفل تند و قرمز می باشد باعث کاهش اشتها و افزایش سوخت و ساز بدن می شود پس با خوردن غذاهای تند کالری بیشتری بسوزانید و جالب تر اینکه بوی تند فلفل تمایل شما به غذا را به طور چشمگیری کاهش می دهد. فراموش نکنید که داشتن یک وزن ایده آل و تداوم آن در طول زندگی یک جریان طولانی مدت محسوب شده و مهم ترین مولفه رسیدن به آن کوشش و تلاش می باشد هنگاه رژیم ورزش و تحرک را از یاد نبرید که به آمادگی ذهن شما بسیار کمک می کند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − شش =