تغذیه و تناسب اندام | مصرف نان و رژیم لاغریReviewed by Mehdi kh on Jul 5Rating: 5.0

میدانی هر انسان سالیانه چقدر نان مصرف می کند؟ اگر تو در سال این مقدار سیب مصرف کنی، سلامت خود را تضمین کردهای تقریبا ۱۵۰ میلیون سال است که انسان روی این سیاره زندگی می کند و ۱۴۹ میلیون سال آن را با غذاهای گیاهی زنده مانند میوه های تازه، انواع سبزی، دانه ها، تخمه ها و مغزها تغذیه شده است. آتش و قابلمه برایش نا آشنا بود و در هر فصلی میوه و فرآورده های همان فصل را می خورد. محققان معتقدند انسان در تمام این سال ها میوه خوار بوده است.

برای رهایی از چاقی با ما تماس بگیرید .

اگر ما این زمان طولانی را با انسانی ۵۰ ساله مقایسه کنیم که ۴۹ سال و ۱۰ ماه از عمر خود را غذاهای خام خورده و فقط ۲ ماه از عمر ۵۰ساله خود را با گوشت و غذاهای پخته گذرانده باشد، هنوز که هنوز است خام خواریم و اگر کسی بخواهد می تواند خود امتحان کنند که بعد از مدت کمی میوه خواری چه حال و هوایی پیدا خواهد کرد و چقدر زنده و پرانرژی می شود. این غذای بهشتی که ۴۵۰۰ نسل ما از آن تغذیه می شده است، غذایی مدرن و لوکس نیست، بلکه اصل غذاست بدون تحول و دستکاری. ما سال ها خود را با آن تطبیق داده ایم و اعضای بدنمان برای هضم آن ساخته شده است. اگر تو دوباره خود را به این گونه غذاها عادت دهی، دچار هیچگونه خطا، اشتباه و خطری نشده ای.

خطر کردن و خود را به خطر انداختن حاصل قابلمه است

مزه واقعی میوه! اگر تو جدی و مصمم خود را با میوه ها تغذیه کنی، در مدت زمانی کوتاه لذت واقعی زندگی را خواهی چشید و آن وقت است که هیچ غذای دیگری را به میوه روزانه ات ترجیح نخواهی داد. حتی وقتی سالاد می خوری، احساس می کنی کاری اشتباه انجام میدهی. اگر دوست داری سالاد بخوری بخور، ولی نه با سس و مواد غیرطبیعی به هر حال ما گیاه خوار و علف خوار نیستیم. سبزی های تازه حتی از میوه ها بیشتر مواد معدنی و ویتامین دارند، اما غذای دست دوم ما محسوب می شوند. میوه ها معرکه هستند. خوشمزه اند، بوی خوبی دارند و خوشگل هستند. انسان زیباپسند است، مگر نه؟ تو میتوانی روزها فقط یک نوع میوه بخوری. گاو، زرافه، فیل و بقیه حیوانات تمام مدت عمر فقط یک نوع غذا می خورند. میوه ها خیلی راحت هضم می شوند، یا در معده یا نهایتا در قسمت بالایی روده باریک و بهترین انرژی مورد نیاز بدن ما را تأمین می کنند. ما از میوه ها نوددرصد انرژی کسب می کنیم و فقط ده درصد آن صرف هضم می شود.

از سبزیها هفتاد درصد انرژی کسب می کنیم و سی درصد آن صرف هضم می شود و از گوشت سی درصد انرژی کسب می کنیم و هفتاد درصد آن صرف هضمش می شود. هر چه ما انرژی کمتری صرف هضم غذاها کنیم، به همان اندازه نیروی بیشتری ذخیره خواهیم کرد، یعنی قوای اعصابمان را تقویت می کنیم. تو هرچه بیشتر میوه بخوری، اطلاعات بیشتری درباره میوه خواری و خواص میوه ها کسب خواهی کرد. ما احتیاج نداریم میوه های متعدد را با هم قاطی کنیم و بخوریم. یک نوع میوه کافی است. آن وقت هزار آنزیمی که در بدن ماست، خود را برای هضم همین یک غذا بسیج می کنند. تو می توانی طبیعتا هر چند نوع میوه ای که میخواهی بخوری، اما تنها خوردن یک میوه تو را سالم تر نگه می دارد و راحت تر هضم می شود. ابتدا که تو نمیدانی چه میوه هایی را نباید با هم بخوری یا هر میوه ای چه مدت در معده می ماند و زمان هضمش چه اندازه است، تکخوری بهترین است.

تو باید خودت همه چیز را تجربه کنی. قند میوه ها خیلی زود وارد جریان خون می شود و تو به سرعت سیر خواهی شد. تو این حالت سیری را هرگز با مصرف غذاهای پخته حس نمی کنی. وقتی انرژی کافی به مغز برسد، خود فرمان سیری صادر می کند. این حالت سیری خیلی کم از طریق مصرف پختنیها حاصل می شود. به همین دلیل است که تو بعد از هر غذایی دوباره دوست داری چیزی دیگر بخوری، قهوه، چای یا شکلات. بعد از همه اینها، آن وقت سیگار مزه میدهد. میوها را باید به عنوان غذای اصلی مصرف کرد نه به عنوان دسر و از این قبیل نشخوار کردن که موجب ناراحتی های گوارشی می شود. میوه ها تو را سرحال و چابک می کنند نه پختنیها که با آنکه تا خرخره میخوری، سرانجام تنبل و بی حال و مسموم میشوی و نمیتوانی حرکت کنی. مواد پختنی پنجاه درصد از انرژی تو را صرف هضم و جذب خود می کنند.

اگر از انرژی اعصابت بیست و پنج درصد مصرف شده باشد، تو فقط برای سایر کارهای روزمره ات بیست و پنج درصد انرژی داری. به این دلیل است که بعد از صرف غذایی معمولی بیشتر خسته و خواب آلوده هستی و احتیاج به مواد تحریک کننده ای مانند قهوه، نیکوتین یا الكل داری. تا چه زمانی می خواهی این جسم بیچاره را با شلاق برانی و تا چه مدتی امکان آن وجود دارد؟ بعد از مدت زمانی محدود دیگر امکان ندارد. پرزهای چشایی ما بر اثر سالها استفاده از غذاهای پخته زمخت شده اند و فقط مزه نمک و ادویه را حس می کنند. با | میوه خواری میتوانی دوباره مزه واقعی خوراکیها را حس کنی. یواش یواش غذاهای پخته برایت بی ارزش و بی محتوا می شوند و تو چندان رغبتی به خوردنشان نخواهی داشت. خوشبختانه در مدت کوتاهی پرزهای چشایی جدیدی به وجود می آیند که به وسیله آنها میتوانی مزه واقعی را حس کنی. آن وقت بیشتر به کیفیت اهمیت میدهی نه به مواد چاق کنندهای که بیمارت می کنند. گوجه فرنگی، خیار، فلفل و کدو نیز جزء میوه ها محسوب می شوند.

برای رهایی از چاقی با ما تماس بگیرید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − دو =