از نظر حفظ تندرستی، این موضوع پاسخ مناسبی است. از نظر وزن، بعضی افراد می توانند بیشتر از دیگران از رژیم یادشده تخلف کنند و وزنشان هم بالا نرود، و اگر قبلا وزن اضافی چشمگیری داشته اند، بهتر است خیلی کم و فقط در موارد نادر به این تخلف دست بزنند.

برای مشاوره در زمینه لاغری با متخصصان ما تماس بگیرید.

آیا این رژیم بیش از حد ساده به نظر می رسد؟

بله، واقعا هم ساده است. اما این که «چرا» و «چگونه» مؤثر می افتد، تا حدی پیچیده است. وقتی دلایل قندستیزی را درک کنید، این شیوه زندگی را در پیش می گیرید، قانع خواهید شد که این رفتار خورد و خوراک رژیم غذایی فریبندهای نیست، و میل می کنید که از دستورالعمل های آن دقیق تر پیروی کنید و از حداکثر منافع آن بهره مند شوید.

آیا ما نخستین کسانی هستیم که ادعا می کنیم برخی مواد غذایی برای شما زیانبار است؟

البته پاسخ منفی است. ولی فکر می کنیم که، به شما یاری رسانده ایم که درستی روش خاصی را که توصیه می کنیم، تحقیق کنید. به شما یاری می رسانیم که، بدون هیچ هزینه ای برای خرید قرص و دارو، وزن کم کنید و مجاز خواهید بود بدون احساس گناه در واقع از غذا خوردن لذت ببرید.

تغییر میزان کالری دریافتی عامل کاهش یا افزایش وزن نیست

تغییر میزان کالری دریافتی عامل کاهش یا افزایش وزن نیست. اصطلاح کالری را اولین بار لاووازیه، در دهه ۱۸۴۰، وضع کرده است. بعد از آن نظریه کالری پرداخته شد که علت افزایش یا کاهش وزن را تبیین می کرد. با این که بعدا معلوم شد این نظریه خدشه دار است، کارشناسان تغذیه در جامعه پزشکی بر این نقص چشم پوشیدند.

چندین دهه ای است که ما از صنعت تغذیه آمریکا «رودست خورده ایم»، صنعتی که یا معلومات بیشتر در چنته نداشت و با انگیزه های آشکار دیگری داشت. سال هاست که اطلاعات علمی در آمریکا در دسترس هر پژوهشگر معقولی قرار دارد، تا بتواند به همین نتیجه دست یابد.

آمریکایی ها به تنهایی در هر سال برای کاهش وزن خود ۳۲ میلیارد دلار هزینه می کنند؛ به علاوه، ۴۵ / ۸ میلیارد دلار هم صرف هزینه هایی می کنند که مستقیما با مسائلی ارتباط دارد که از چاقی ناشی شده اند، و ۲۳ میلیارد دلار تاوان وقت از دست رفته ای است که مشکلات چاقی علت آن بوده و به غیبت از محل کار منجر شده است.

متأسفانه، برای برخی صنایع، نادیده گرفتن روش تغذیه ای که برایشان سودی ندارد، انگیزه ای شده است. بنابراین آماده باشید؛ زیرا در مقابل اطلاعات غلطی قرار گرفته اید که عمر درازی دارند، بد فهمیده شده اند و تبلیغات نادرست فراوانی در باره آنها شده است؛ باید بر همه اینها فائق آیید.

رژیم غذایی کم کربوهیدرات عملا بیماران را از مراجعه به پزشکان متعدد بی نیاز خواهد کرد. چه عاملی سه پزشک را برانگیخته که در باره چیزی صحبت کنند که فقط چند دلار در سال در صورت حساب خواربار فروشی برای شما هزینه اضافی خواهد داشت؟

خدا را شکر، پزشکان در حوزه هایی فعال اند که هدف آن نجات حیات آدمیان است. پیام این کتاب می تواند زندگی افراد را طولانی کند و کیفیت آن را بهبود بخشد. رژیم غذایی کم کربوهیدرات عملا بیماران را از مراجعه به پزشکان متعدد بی نیاز خواهد کرد.

در سایر طریقه های کاستن وزن، چه اشتباهاتی نهفته است؟

بعضی رژیم های غذایی منجر به گرسنگی کشیدن نسبی می شوند که قسمت اعظم آثار نامطلوب آن به صورت کاهش شدید بسیاری از پروتئین ها، ویتامین ها، و مواد معدنی بدن بروز می کند. در ضمن باید رنج و ناراحتی ناشی از تحمل مداوم محرومیت از مصرف مقادیر متعارف غذایی روزانه را به آن افزود.

البته، یک صنعت تمام و کمال برپا شده که، به قیمتی گزاف، ویتامین ها و مواد مکمل را، به هر مقداری که احتمالا بخواهید، فراهم و تأمین می کند.

آیا قرصی را چشیده اید که واقعا از آن خوشتان بیاید؟

به جای اجبار در بلعیدن قرص، چرا یک بشقاب گوشت و سبزی های خوشمزه نخوریم و در عین حال وزن کم کنیم؟
آیا این اتلاف پول نیست که سالی ۳۲ میلیارد دلار خرج کنیم فقط برای این که می خواهیم وزن خود را کاهش دهیم؟

چرا فقط چند دلار اضافه بر بودجه معمول مواد غذایی، صرف نکنیم تا برخی غذاهای سالم را که می توانیم در خواربار فروشی محله خود خریداری کنیم، به جای کربوهیدرات ها، از جمله مواد نشاسته ای ننشانیم که موجب تحریک انسولین زیان بخش می شود؟

گلوکاگن از لوزالمعده ترشح و به جریان خون وارد می شود و سبب تحرک چربی های ذخیره شده می شود.
وقتی بدن ذخایر غذایی را برای تأمین انرژی مورد نیاز خود در فاصله دو وعده غذا می سوزاند، بالا بودن سطح گلوکاگن سبب خواهد شد که آن انرژی از مواد ذخیره دور کمر اخذ شود.

نمودار همچنین نشان میدهد که وقتی سطح گلوکاگن بالا رفت، به مدت چشمگیری کماکان بالا خواهد ماند. بنابراین، می توانید به سوزاندن و مصرف چربی فعال شده بدن ادامه دهید. به یاد داشته باشید که انسولین از فعال شدن چربی قبلا ذخیره شده در بدن جلوگیری می کند.

از آن جا که غذای سرشار از پروتئین ترشح انسولین را خیلی تحریک نمی کند، بنابراین عامل بازدارنده فعال شدن چربی وجود ندارد، بلکه سطح بالایی از گلوکاگن، که فعال کننده چربی هاست، در بدن به وجود می آید. بنا بر این نمودار، غذاهای غنی از کربوهیدرات ها، در واقع ترشح گلوکاگن را تحت فشار قرار میدهند. بنابراین، محرک فعال کننده چربی ذخیره شده حضور ندارد، بلکه هورمونی که ذخیره چربی را بیشتر می کند، یعنی انسولین، به میزان زیادی در بدن به وجود می آید.

برای مشاوره رایگان لاغری موضعی تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =