همه ی ما برای اینکه به تناسب اندام برسیم و با چربی های اضافه خداحافظی کنیم باید در رژیم غذایی که برای خود انتخاب کرده اید پیگیری کنید و همه ای اصول رژیم غذایی را به درستی رعایت کنید اما گاهی آنطور که انتظار داشته اید وزن کم نمی کنید و نتیجه ای را که باید نمی گیرید . با مقاله ی ما همراه باشید .

برای رسیدن به تناسب اندام با ما مشورت کنید .

رژیم های غذایی و استراتژی آن ها  :

برای بالا بردن متابولیسم بدن شاید کاهش شدید کالری ها شاید در اولین روزهای رژیم استراتژی مناسبی برای کاهش وزن باشد اما با دخالت مکانیسم های بدن برای جبران این کمبودها تاثیر خود را از دست خواهد داد و این منطقی است که برای کاهش وزن هم باید تغذیه ای متعادل و متناسب با فعالیت های فیزیکی داشته باشید .

وقتی قصد دارید وزن تان را کاهش دهید آن را اصولی و سالم انجام دهید و مراقب باشید در 8روز بیشتر از 600 گرم چربی کاهش ندهید باید وزنتان را کنترل کنید و تغذیه سالم داشته باشید بدن باید شرایطی کاملا طبیعی داشته باشد و حتما با پزشک مشورت کنید و راهنمایی بگیرید.

وقتی با شما در مورد معجزه یک رژیم غذایی کم کالری و نامتعادل بودن یا دارو های لاغری صحبت می شود به یاد داشته باشید که کاهش وزن در کوتاه مدت نتیجه ای ندارد و اضافه وزن به همان سرعت بر می گردد در بسیاری از این موارد کاهش وزن چیزی نیست جز از دست دادن آب بدن در حالی که هدف سوزاندن چربی است.

ما توصیه می کنیم که برای کاهش وزن خود یک تغذیه ی سالم و متعادل داشته باشید و اصولی که گفته شد را حتما در رژیم خود قرار دهید زیرا با حذف یکی از این اصول ممکن است بعد از رژیم سلامتی شما به خطر بیافتد رژیم هایی که بسیار سخت هستند ویا دران ها وعده های غذایی حذف می شوند را هرگز انتخاب نکنید و اگر هم اصرار دارید که سخت رژیم بگیرید و سریع وزن کم کنید باید حتما با مشورت با پزشک باشد .

اصولی که باید رعایت شوند تا بهترین نتیجه  ی ممکن را از رژیم های غذایی بگیریم  :

همانطور که می دانید چربی ها بسیار زود در بدن ذخیره می شوند با این حال هرگز نباید از رژیم غذایی حذف بشوند بدن برای فعالیت بهتر مفصل ها سلامت پوست و سایر اندام ها به چربی نیاز دارد زنان باید بین 20 تا 25 درصد از کالری های مورد نیاز روزانه را از چربی ها دریافت کنیم بنابراین انتخاب مواد غذایی بسیار مهم است بدن چربی های اشباع شده را به سرعت جذب و ذخیره می کند چربی های اشباع نشده مانند روغن زیتون سالم تر است . تا می توانید از مواد غذایی طبیعی و سالم استفاده کنید .

بدن به شکل موثر مواد طبیعی را به کار می گیرد و کمتر آن ها را به صورت چربی ذخیره می کند میوه ها سبزیجات تازه غلات کامل  کربوهیدرات های پیچیده طبیعی باید پایه رژیم غذایی ما را تشکیل دهد مصرف این مواد در صورتی که با ورزش انرژی زیادی از دست می دهید .

برای جبران گلیکوژن قند ذخیره در کبد و عضلات از دست رفته ضروری است باید بدانید که گلیکوژن قند ذخیره در کبد و عضلات از دست رفته را فراهم می کند . باید از کربوهیدرات های متعادل استفاده کنید . کربوهیدرات ها از عناصر اصلی یک رژیم غذایی سالم به حساب می آیند مصرف بالای این گروه غذایی چنانچه فعالیت بدنی زیادی دارید و ورزش می کنید ضروری است اما اگر تلاش دارید چربی بسوزانید مصرف کربوهیدرات ها را کاهش دهید به این ترتیب بدن شما گلیکوژن کمتری می سازد و در طول تمرین مجبور است چربی بسوزاند بهتر است فقط تا ساعت 3 بعداز ظهر کبوهیدرات مصرف کنید و بقیه روز را پروتئین و سبزیجات مصرف کنید .

مصرف مایعات :

بانوشیدن آب از کم آبی بدن جلوگیری می شود . با بهبود فعالیت های کبدی درصد مقدار چربی که بدن برای تولید انرژی می سوزاند افزایش می یابد . اشتها را کم می کند . سطح انرژی به شکلی محسوس افزایش می یابد . در طول روز بهتر است 5 یا 6 بار غذا بخورید. از مصرف نوشابه های گازدار خودداری کنید.

مصرف قند :

باید در نظر داشته باشید که چنانچه در یک نوبت غذایی تعداد قابل توجهی قند مصرف کنید قند اضافی به صورت چربی ذخیره می شود این قند ترشح انسولین را به تعداد قابل توجهی افزایش می دهد انسولین نیز باعث ترشح آنزیم هایی می شود که به ذخیره چربی در بدن کمک می کند بنابراین با احتیاط قند مصرف کنید و مصرف نوشابه های گازدار را حذف کنید .

هرگز به دنبال رژیم های بسیار کم کالری نباشید . رژیم ها ی غذایی زیر 1200 کالری متابولیسم را پایین می آورند و ارگانیسم را مجبور می کنند کالری ها را به شکل چربی ذخیره کند زنان باید روزانه بین 1200 تا 2200 کالری دریافت کنند این به فعالیت بدنی شما بستگی دارد در رژیم غذایی خود پروتئین کربوهیدرات و چربی کافی داشته باشید تا گرسنگی شما را خسته نکند در هفته بیشتر از نیم کیلو گرمی چربی  از دست ندهید زیرا ممکن است سلامتی شما به خطر بیافتد .

در یک رژیم سالم و درست پروتئین ها جایگاه خاصی دارند و باید به آن ها توجه داشته باشید بدون پروتئین ارگانیسم عضلات نابود می شود با مصرف پروتئین اسیدهای آمینه ضروری که در بازسازی بافت ها به ویژه بافت های عضلانی دخالت دارند دریافت می شود کمبود پروتئین تحلیل عضلات فعال رابه دنبال دارد و از سوخت بافت چربی جلوگیری می کند در میان بهترین منابع غنی از پروتئین باید گوشت سفید مرغ یا بوقلمون ماهی گوشت قرمز کم چرب شیر کم چرب لوبیا سبز و پنیر اشاره کنیم با مصرف پروتئین به مقدار کافی در طول دوران رژیم لاغریعضلات را حفظ می کنیم.

برای رهایی از چربی های موضعی و داشتن یک رژیم اصولی با بهترین نتیجه ی ممکن فقط با ما تماس بگیرید و با پزشک ما مشورت کنید . 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *