مباني رژيم و تناسب اندام از گذشته تا امروزReviewed by Mehdi kh on Dec 31Rating: 5.0

هنگامی جامعه ی سالم و متعادلی خواهیم داشت که افراد بتوانند با برخورداری از سلامت روان در عرصه های اجتماعی به فعالیت بپردازند. انکار نابسامانی های روانی جامعه کمکی به رفع آنها نمی کند.

براي مشاوره در زمينه لاغري با متخصصان ما تماس بگيريد.

برای درمان، نخست باید بیماری را شناخت. در گذشته های دور، اندیشمندان و ادیبان با نوشتن پندنامه های ارزشمند رسالت خود را در اشاعه ی اصول متعادل اخلاقی و روانی در سطح جامعه به انجام می رساندند؛ اما انسان امروز که درگیر مناسبات و معضلات پیچیده تری است، نیازمند شناخت و به کارگیری روش هایی عملی تر برای مقابله با دشواری های فردی و اجتماعی خود است.

مقدمه بر پرخوري عصبي

انسان در هر نقطه از جهان، تنها با کسب آگاهیها و مهارت های ویژه قادر خواهد بود راه برون رفتی از تنگناهای فردی و اجتماعی خود بیابد. از آن جا که هر اجتماعی فرهنگ، قوانین، کاستی ها و اختلالات خاص خود را دارد؛ بررسی، شناخت، راه حل ها و درمان های مخصوص به خود را نیز می طلبد.

نشر قطره بر آن شده است تا با همکاری گروهی از روان پزشکان و روان شناسان برجسته ی ایران، مجموعه کتاب هایی را با عنوان «روان و زندگی» منتشر کند. مؤلفان این مجموعه با دانش نظری و تجربه های بالینی و درمانی مفید، بخشی از مهم ترین اختلالات جامعه را مورد توجه قرار داده اند.

این مجموعه به صورت پرسش و پاسخ و به زبانی ساده تنظیم شده است تا خوانندگان بتوانند ضمن کسب آگاهی های لازم، پاسخ های روشنی را برای حل مشکلات روان شناختی خود به دست آورند. نشر قطره بر خود لازم می داند که از روان پزشکان، روان شناسان و استادان محترمی که با این مجموعه همکاری کرده اند، سپاسگزاری کند.

زمانی شاید به دست آوردن غذا جزء یکی از نیازهای اساسی بشر بود و او با کار و فعالیت بدنی بسیار، غذایی برای خوردن به دست می آورد، طبعا به دنبال تحرک زیاد، نوع و مقدار غذایی که می خورد چندان دردسری برای او ایجاد نمی کرد.

چرا به رژيم احتياج داريم

اما امروزه با توجه به تغییر شیوه زندگی بشر و کم شدن فعالیت های روزمره و نیاز کمتر به کوشش و تکاپو برای به دست آوردن نیازمندی ها باید به رژیم غذایی بیشتر از گذشته توجه شود.

تلاش برای برقراری تناسب اندام و کاهش وزن جزء برنامه های روزمره یا دغدغه ذهنی بسیاری از افراد شده است. و این موضوع گاهی تنها یک نیاز کاذب و ناشی از تبلیغات برخی رسانه ها و شرکتهای دارویی یا مؤسسات لاغری است. در این بین افراد زیادی، به خصوص بانوان، از رژیم های غذایی مختلف پیروی می نمایند و گاهی داروهای متنوعی را برای کاهش وزن مصرف می کنند.

اهميت انتخاب رژيم درست

در بسیاری موارد به دلیل استفاده از این رژیم های غذایی عجیب و غریب یا محرومیت های شدید از برخی مواد غذایی، دچار افسردگی، اضطراب یا برخی بیماری ها و کمبود شدید مواد مورد نیاز بدن می شوند.

گروهی نیز به طور بیمارگونه و وسواسی به غذا، رژیم غذایی و وزن خود فکر می کنند و بدون مشورت با دیگران یا مخفیانه محدودیت های شدید غذایی برای خود ایجاد می نمایند و حاضر نیستند قبول کنند که وزن طبیعی یا کمتر از حد طبیعی دارند، و همچنان به رژیم غذایی خود ادامه می دهند. وجود کتاب ها و اطلاعات مختلف و ناکافی در مورد کنترل وزن، رژیم های غذایی و درمان های موجود، قرار گرفتن چاقی، بی اشتهایی و پرخوری عصبی در مجموعه اختلالات روان پزشکی و مسائلی که نیاز به بررسی روان شناسی دارند و نگرانی توجه بیش از حد جامعه به ظاهر و وضع اندام به علت نداشتن دانش کافی در این زمینه، سبب شد تا پرسش و پاسخ هایی در مورد چاقی، لاغری و بیماری های مرتبط با آن در این کتاب مطرح شود.

امید آن است که بتواند به عنوان راهنما، اطلاعات اولیه را در اختیار خوانندگان قرار دهد. دستیابی به کتاب ها یا رژیم های غذایی آسان است ولی باید به شیوه برنامه ریزی برای کنترل وزن و علل روانشناختی نیز توجه شود و در مورد مرز نگرانی در چاقی و لاغری اطلاعات بیشتری به دست آید. امید است مطالعه مقالات بعدی برای خوانندگان مفید باشد.

چاقی چیست؟

آیا فرد چاقی هستید؟ چه کسی به شما گفته که چاق هستید؟ دوستان، اطرافیان یا خانواده؟ اگر می خواهید به این سؤال پاسخ دهید به تعریف چاقی دقت کنید.

هرگاه وزن فردی از ۲۰ درصد وزن مورد انتظار برای قد او بیشتر باشد می گوییم به چاقی مبتلا است. برای این که بدانید وزن متناسبی دارید یا نه می توانید از فرمول ساده زیر استفاده کنید. براساس این فرمول اگر میزان توده چربی بدن بین ۲۰ تا ۲۵ باشد وزن فرد در محدوده طبیعی است. اگر از ۲۰ کمتر باشد فرد لاغرو اگر از ۲۵ بیشتر باشد فرد چاق محسوب می شود.

چه عواملی باعث چاق شدن فرد می شوند؟

عوامل بسیاری می توانند روی میزان وزن افراد تأثیر بگذارند و آنان را به چاقی دچار کنند. به طور خلاصه می توان به بعضی عوامل مؤثر در چاقی اشاره کرد.

عوامل ژنتیک:

حدود ۸۰ درصد از افراد چاق، سابقه خانوادگی چاقی دارند. این پدیده می تواند به دلیل مسائل فرهنگی در مورد خورد و خوراک، پرخوری در خانواده، مبارزه با نگرانی و اضطراب از طریق خوردن و… باشد. ولی در دوقلوهای همسان دیده شده است که حتی اگر آنها در محیطهای جداگانه نیز پرورش یابند باز هم هردو چاق می شوند.

چرا ما چاق مي شويم

بنابراین عوامل فرهنگی و شیوه خورد و خوراک خانواده تنها بخشی از عوامل تعیین کننده چاقی هستند و برخی از ژن ها نیز وضعیت چاقی و لاغری فرد و نحوه سوخت و ساز چربی ها در بدن او را تعیین می کنند.

این ژن ها در برخی افراد کمتر از افراد سالم دستور سوخت و ساز کالری را به سلول می دهند و این عامل سبب تجمع چربی در سلول های بدن فرد می شود. سلول های چربی یک تنظیم کننده یا ترموستات دارند که نام آن لپتین است.

وقتی که ذخایر چربی سلولها کم می شود لپتین کاهش می یابد و سبب مصرف بیشتر چربی توسط فرد می گردد و هرگاه ذخایر چربی سلول ها زیاد شود با افزایش لپتین مصرف چربی کمتر می شود. در واقع ژن ها با اثرگذاری روی لپتین یا ترموستات سلولی سبب افزایش یا کاهش مصرف چربی ها می شوند.

عوامل رشدی:

در ماه های اولیه زندگی بافت چربی رشد می کند و تعداد و اندازه سلول های چربی زیاد می شود؛ به شکلی که تعداد سلول های جمع کننده چربی در این سن به بیشترین حد خود می رسد و تا اخر عمر با همان تعداد ثابت می ماند. اگر کودکی بسیار چاق شود از همان ابتدا سلول های چربی او افزایش یافته است، با افزایش سن و رسیدن به سنین بزرگسالی این سلول های چربی که در سنین کودکی تعدادشان زیاد شده است.

براي تناسب اندام با كلينيك رسپينا تماس بگيريد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =