اتکینز که سال ها در تلاش برای یافتن راه حلی برای اضافه وزن خود بود، این رژیم را به دیگران هم پیشنهاد و مشاهده کرد که همه در از دست دادن وزن بدنشان، در مدتی کوتاه و بدون احساس گرسنگی، بسیار موفق بودند. احتمال این می رود که دکتراتکینز ایده اولیه اش را از دکتر شارلوت یانگ که در همان دانشگاه او تحصیل کرده بود، گرفته باشد.

همچنین از جان بودکین، پزشک و متخصص تغذیه و پرفسور کویین الیزابت کالج در لندن،که همزمان با دکتراتکینز بر روی رژیم کم کربوهیدرات تحقیقات جامعی انجام داده بود. تحقیقات جان یودکین نیز ثابت می کرد رژیم کم کربوهیدرات باعث پایین آمدن سریع وزن بدون احساس گرسنگی می شود و عوارض جانبی آن مثبت و در جهت بهتر شدن سلامت کسانی است که فرمول صحيح آن را رعایت می کنند.

برای دریافت رژیم با متخصصان ما تماس بگیرید.

رژیم ادکینز

چرا تحقیقات وسیع و عملی دکتر رابرت اتکینز، شارلوت یانگ، جان يودکین و پزشکان دیگر نادیده گرفته شد؟ علت این است که همزمان با آنها دو پزشک از دانشگاه های معتبر دنیا به نام های دکتر فردریک استراز هاروارد و دکتر تئودور ونيتلای از دانشگاه کلمبیا، که جریان اصلی تعیین راهنمای تغذیه را رهبری می کردند، اعلام کردند رژیم کم کربوهیدرات، به خصوص به دلیل مصرف چربی بالا، بسیار خطرناک است.

با توجه به چنین جو تحقیقی توسط دانشگاه های بزرگ دنیا، مطب و کلینیک ناچیز دکتراتکینز قدرت رقابت برای اثبات تجربه عملی اش را نداشت.

امتیاز او در این بود که بدون نیاز به گرفتن کمک مالی از دانشگاه برای چاپ مطالعاتش و بدون نیاز به کمیته آمار تغذیه مرکز تحقیقات که باید تأیید می کرد کدام تحقیق دانشگاهی چاپ شود و کدام چاپ نشود، کتاب خود به نام «دکتراتکینز، انقلاب تغذیه » را در سال ۱۹۷۲ به چاپ رساند.

رژیم مبتنی بر مصرف پروتئین

دکتر اتکینز در این کتاب تجربیات کلینیکی ده ساله خود در مصرف کم کربوهیدرات ها و چربی بالا را به چاپ رساند؛ تجربیاتی که هیچ یک از استادان محقق در دانشگاه ها نداشتند. او در این کتاب اثبات می کند که با رژیم کم کربوهیدرات نه تنها افراد بدون احساس گرسنگی وزن کم می کنند، بلکه با وجود مصرف مستقیم چربی، تری گلیسرید خون آنها نیز بالا نمی رود.

درحالی که رژیم با کربوهیدرات بالا باعث می شود بدن، به خصوص در میان افراد با چاقی مفرط، مقدار بیشتری چربی ذخیره کند که بیشتر باعث بالا رفتن چربی در خون می شود. تجربیات کلینیکی دکتراتکینز نشان میداد افرادی که چاقی مفرط دارند، توانایی هضم کامل کربوهیدرات های موجود در مواد غذایی نشاسته ای و قندی را ندارند.

تجربه های دکتر اتکینز نشان داده بود که اگر این افراد به جای مواد نشاسته ای و قندها از جمله میوه ها، از چربی و پروتئین کافی استفاده کنند، مقدار زیادی از وزن خود را از دست میدهند؛ بدون آنکه احساس گرسنگی داشته باشند و درنتیجه چربی خونشان تنظیم می شود. بیش از نیم میلیون از کتاب دکتراتکینز در همان شش ماه اول فروش رفت.

مخالفت با رژیم دکتر ادکینز

با این حال فردریک استر برای مخالفت با دکتراتکینز نوشت هر کتابی که اجازه بدهد افراد به شکل نامحدودې کره، گوشت و تخم مرغ مصرف کنند، کتاب خطرناکی است و نویسنده این کتاب به عدم صلاحیت در معالجه مردم محکوم است.

دکترتد ونيتلای نیز کتاب دکتر اتکینز را پر از اطلاعات مشمئزکننده و نادرست خواند. دکتراتکینز در جواب آنها، در مقابل کمیته انتخابی سناتور مک گاورن، گفت: باور کردنی نیست که در قرن بیستم و در آمریکا تجربه و اعتباریک پزشک زحمتکش زیر سؤال می رود، چون باعث درمان بیماران اوبیس می شود و به آنها کمک می کند تا با کم کردن مصرف شکر و مواد نشاسته ای از داشتن این بیماری آزاد شوند.»

این جنگ و این سؤال وجواب ها سه دهه ادامه داشت تا زمانی که دکتر اتکینز در سال ۲۰۰۴ به علت ضربه مغزی بر اثر افتادن جان خود را از دست داد. تا سال ۲۰۱۶ بیش از ده میلیون جلد از کتاب دکتر اتکینز فروش رفته است، در حالی که در تمام سال های دهه ۱۹۷۰، پزشکان دیگر هنوز ادعا می کردند رژیم با چربی کم و کربوهیدرات بالا مفیدتر از رژیم اتکینز است.

در این میان دانشمندانی که قصد تحقیق در مورد رژیم کم کربوهیدرات را داشتند، موفق به گرفتن کمک مالی از مؤسسه ملی سلامتی و آژانس های دیگر نمی شدند. درنتیجه تحقیقات محدودی در مورد درست بودن رژیم کم کربوهیدرات انجام شده است و تنها یک دهه است که این تحقیقات پشتیبانی مالی دریافت می کند و نتایج آنها در مجلات معتبر چاپ می شود.

دکتر رابرت اتکینز تنها پزشکی نبوده که در این مورد تحقیق کرده است. درباره محدود کردن مصرف کربوهیدرات کتاب های بسیاری، با تیترهای مختلف، چاپ شده است. در میان کتاب های خوبی که در این مورد نوشته شده است می توان از کتاب «قدرت پروتئین» نام برد که دکتر میشل و مری دن ایدس آن را نوشته اند. همچنین کار دکتر ریچارد کی. برنستاین که با کمک مصرف محدود کربوهیدرات ها به درمان بیماری دیابت نوع اول پرداخته است.

پیش زمینه های اولین راهنمای تغذیه دولت آمریکا

همان طور که جف ولک نیز در کتاب خود اشاره می کند، ریشه آغازین صحبت از رژیم کم چربی با کربوهیدرات بالا در اصل از کمیته مجلس سنای راهنمای تغذیه سناتور مک گاورن شروع شد. از همان ابتدای کار این کمیته مشخص بود که از طرح کم کردن چربی و خطر کلسترول حمایت خواهد کرد، بدون آنکه به پایه علمی و تحقیقات دیگر اهمیتی بدهد.

علت دیگر این کم توجهی به تحقيقات معتبر دیگر و رعایت افراطی تشریفات اداری بود، چرا که بعد از تعیین کردن خطوط اولیه و اهدافشان، نتایج آزمایش های ال سی آر، (کلینیک تحقیقاتی بافت چربی)، وام آراف آیتی، تحقیقات آزمایشی جلوگیری از خطرات چندجانبه)، را کاملا نادیده گرفتند که در نتیجه آن رژیم کم چرب و کم کلسترول توسط ملت پذیرفته، اجرا و باقی ماند.

کمیته مک گاورن تحقیقات دکتراتکینز را در سال ۱۹۸۰ غیرعلمی خواند و به علت های سیاسی و مالی کسی نیز از دکتراتکینز دفاع نکرد. تحقیقات إل سی آر را نیز به همین صورت نفی کردند و چون در هردوی این آزمایش ها فقط مردها شرکت کرده بودند، طرفداران رژیم کم چربی برای نشان دادن مزایای آن و تأیید خطوط تعیین شده قبلی، تحقیق بزرگی به نام پیشگامان سلامت زنان را در سال ۱۹۹۱ آغاز کردند.

برای مشاوره در زمینه لاغری و تناسب اندام با ما تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =