تعاریف هر کدام از این سه کلمه یعنی چاقی،رژیم لاغری و کالری در مقاله های قبل آورده شده ولی نیاز هست که دوباره این مباحث برای شما مرور شود به صورتی که هدف این سایت این است که به صورت درست و درس وار شما مطالب مربوط به چاقی رژیم لاغری و کالری را یاد بگیرید.پس طبق معمول با ما همراه باشید و اگر سوالی بود از قسمت نظرات سایت با ذکر ایمل برای ما بفرستید تا در کمترین زمان پاسخ گوی شما عزیزان باشیم.

شما کالری می خورید و آن ها را حساب می کنید و کم می کنید.از آن ها بدتان می آید تعداد کالری موجود در در خوراکی های مورد علاقه را به خاطر دارید می دانید که خوردن کالری زیاد باعث چاقی می شود و زمانی که کمتر بخورید لاغرتر می شوید.ولی موضوع چیزی بیشتر از خواندن اعداد موجود روی بر چسب خوراکی هاست دانش کالری به این معنا است که چرا بعضی مواد خوراکی کالری بیشتری از بقیه دارند و اینکه به چه مقدار کالری برای زنده ماندن و رشد کردن نیاز دارید.

اگر شما چاق هستید و برای غذا خوردن حرص نمی زنید و فعالیت های بدنی مناسبی هم دارید به احتمال قوی دچار مشکل در سوخت و ساز هستبد.اکر آن دسته از افرادی هستید که همیشه احساس گرسنگی می کنید باز هم دچار اختلال در سوخت و ساز هستید چون بیشتر افراد وقتی گرسنه می شوند به اندازه آی غذا می خورند که گرسنگی آنها برطرف شود نه بیشتر پس چطور عده ای از این بیشتر می خورند؟جواب این است که چون بدنشان أین نیاز را در آنها به وجود آورده است.

بیشتر افراد چاق زیاد نمی خورند مگر اینکه سوخت و ساز بدنشان آنها را وارد می کند آنها اغلب میل زیادی به مصرف کربوهیدرات دارند.افرادی که صحیح غذا می خورند حتی اگر هرچه می خواهند بخورند حول و خوش وزن مطلوب خود قرار می گیرند.

هنگامیکه رژیم می گیرید، هم چربی از دست میدهید و هم عضلات بدن تان را کم می کنید. این کاهش در حجم عضلات، باعث می شود که سرعت میتابولیزم یا سوخت و ساز بدن تان، آهسته تر شود و در نتیجه، بدن تان قادر نخواهد بود انرژی بیشتری مصرف کند.البته هر چی سن ما بیشتر شود، این رویداد به طور طبیعی رخ می دهد و بعد از 25 سالگی، به تناسب هر 10 سال، میزان میتابولیزم، حدود 5 درصد کم می شود.

یکی از دلایل این رویداد طبیعی، این است که با گذشت زمان و نزدیگتر شدن به سن پیری، حجم عضلاتی بدن کم و در عوض مقدار چربی های بدن، زیادتر میشود. اکثر افراد بعد از گذشت سالها شادابی و جوانی، هنگامیکه مصروف زنده گی میشوند، اوقات بیکاری خود را به جای ورزش و مراقبت از بدن شان، مقابل تلویزیون مگزانند که این خود باعث چاقی می شود.

پس نتیجه می گیریم یک رابطه ای میان کالری چاقی و رژیم غذایی حاکم است که کالری با چاقی رابطه مستقیم و با رژیم غدایی رابطه ای عکس دارد به هر حال در تئوری مشخص است که اگر ورودی های خود را کم کنیم می توانیم لاغر شویم منتهی اینکه چه مقدار کم کنیم یا اینکه به چه صورت نیازمند همراهی با سایت کلینیک رسپینا و یا تماس با متخصصان کلینیک برای پاسخ گویی به شما همراهان عزیز.

برای تماس با ما می‌توانید از روش‌های زیر استفاده نمایید

شماره تماس مطب: 02126421677

موبایل مطب: 09015556252

ایمیل: info@respinaclinic.com

میرداماد، میدان مادر، خیابان سنجابی، پلاک 17 ساختمان امیر واحد 44 طبقه, 4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *